*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (478)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

La pranz sa-l roage Zana pe bunicul sa o ia, nu cred ca ar refuza. Binele copilului trebuie sa primeze, nu? Spune-i ca ai incercat in alte locuri, si nu se poate! Tin pumnii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Catalina, cand e ziua intre mama - fata? Doamne ajuta-mi si mie sa ajung zilele acelea, ma emotionez cand ma gandesc la voi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

HELLO
ma bag si eu in discutie:
Ralu, si eu zic sa nu o muti de la gradi,ci sa faci tu efortul sa te trezesti mai devreme cu o jumatate de ora, iar in privinta luatului de la gradi, poate ca a venit momentul/timpul sa o lasi la program prelungit sa doarma acolo si sa o iei tot tu dupa amiaza.Imi dau si eu cu parerea....
Poti sa vorbesti si cu Zana ca intelege prea bine....ii spui variantele si luati o hotarare de comun acord.

Am vazut pozele cu Zana, Muffy, Seb si Ili

Anca, incearca ma sa te duci la homeopat cu Matei sa-i faca o schema personalizata pentru imunizare, eu zic ca dupa pneumonia aia are sistemul imunitar slabit ,ca prea culege orice, vorba ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

kya, cata . mai e mult pana...departe, insa am discutat in familion, am tras linie si am ajuns cu totii la concluzia ca asa e bine. pana atunci, ne-am apucat sa strangem bani (si vom avea nevoie de muuulti bani) si sa invatam limba. Ne-am luat deja un curs si am inceput sa studiem, dar cata, vreau TOT ce poti tu sa ne imprumuti . Vorbim cum facem.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

kya, cata . mai e mult pana...departe, insa am discutat in familion, am tras linie si am ajuns cu totii la concluzia ca asa e bine. pana atunci, ne-am apucat sa strangem bani (si vom avea nevoie de muuulti bani) si sa invatam limba. Ne-am luat deja un curs si am inceput sa studiem, dar cata, vreau TOT ce poti tu sa ne imprumuti . Vorbim cum facem.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"


cand o fi sa plecati, o fi, dar care este destinatia,daca nu-s indiscreta???intreb ca mai am si plecati prin alte meleaguri si paote te pot ajuta cu ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza037

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

kya, cata . mai e mult pana...departe, insa am discutat in familion, am tras linie si am ajuns cu totii la concluzia ca asa e bine. pana atunci, ne-am apucat sa strangem bani (si vom avea nevoie de muuulti bani) si sa invatam limba. Ne-am luat deja un curs si am inceput sa studiem, dar cata, vreau TOT ce poti tu sa ne imprumuti . Vorbim cum facem.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"


cand o fi sa plecati, o fi, dar care este destinatia,daca nu-s indiscreta???intreb ca mai am si plecati prin alte meleaguri si paote te pot ajuta cu ceva

p.s.....lasa, ca am citit si am vazusi destinatia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Ari deci sa inteleg ca luati taurul de coarne la propriu? Ala de la coride? Ole! O sa te sun zilele urmatoare pentru niste minerale. M-am hotarat la cateva nuante

Bitza o sa iau in calcul si varianta asta. Desi ora 18 cand ei termina programul la mine e inca ora de munca


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

bitzule, spre Spania ne-am gandit, zona Valencia sau Malaga, am vrea nu in orasele mari, ci intr-un "pueblo". Nu spunem nu nici orasului, insa preturile la apartamente sunt mai avantajoase in localitatile mici, care sunt aflate la cativa km departare. ne-am gandit mai intai sa mergem sa studiem zonele, in vacanta de vara, tot atunci sa incercam sa ne deschidem afacerea acolo, sa gasim scoala pt Alex si mai departe, cum o vrea Dumnezeu!

ralu, chestia cu taurul cred ca e singurul lucru care nu-mi place la Spania . sa zicem ca ne-am hotarat...cel mai greu lucru a fost sa-l conving pe M. sa facem pasul asta, insa, in lumina ultimelor evenimente aparute in viata noastra (cel mai important fiind faptul ca a ramas fara job si nici nu mai vrea sa repete experienta de la ultimul), s-a lamurit si el ca aici nu mai putem ramane, mai ales ca simtim din ce in ce mai acut dezamagirea...
Vorbim la tel. ce si cum despre fardute

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Ariel, sa va ajute Doamne-Doamne! Esti un om bun si o sa fie foarte bine

Bitza, ce face gradinareasa frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

La multi ani,Albert mic si dulce!

Ari,curajul nu va lipseste,nici puterea-eu nu pot decat sa va doresc..plecare rapida!! Cateodata sunt atat de furioasa,asa de rau imi pare de copilasii mei,ca i-am adus pe lume in rahatul asta de tara Daca as putea da timpul inapoi,nu i-as mai face.Pe niciunul! I-am vazut,sunt frumosi,sanatosi,as vrea sa stea..undeva..acolo..Sa le fie bine

Si cu linkul pus de Nico,mai tare m-am ravasit-unde am pierdut optimismul ala de atunci?Il vreau inapoi! ..Hai ca poate exagerez,am zile cand il am cu mine si zile cand e mort si ingropat!! Cine sa ma mai inteleaga si pe mine?!

Ralu,eu nu as schimba gradinita.Daca Sanziana e fericita acolo,solutie sigur veti gasi si pentru parcurgerea distantei M-a impresionat si acum,la fel ca si atunci,postul in care ne spuneai cum ca "Victor" si-a facut simtita prezenta

Olga,cum merg pregatirile?

Cand vine acasa Micul?

Edit:Cami,cum e Luc?

Pupiici!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****

Mergi la inceput