*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (478)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor, multumesc de incurajari. am mare nevoie de ele. uneori mi se pare atat de indepartat visul asta. imi pare rau ca nu am facut pasul mai demult, cand aveam alta putere, cand nu aveam 2 copii pe care sa-i supun la stresul asta, insa...pentru ei o fac in primul rand! si pentru noi, pentru linistea noastra sufletesca. nu vreau sa ma mai doara sufletul cand ies din casa, nu vreau sa-mi mai planga inima cand vad in ce hal suntem jecmaniti, cum muncim zi si noapte pentru ca altii sa huzureasca...nu mai vreau sa ma doara Romania, vreau doar ca aceasta tara sa ramana pentru mine doar o destinatie de vizita la rude. Daca as reusi sa-i conving si pe ai mei sa faca acest pas, ar fi perfect, insa ei nu cred in visul meu si stiu ca nu il vad cu ochi buni...insa trebuie sa incep si eu sa-mi traiesc viata, sa o privesc prin ochii mei.

zoze, acum am schimbat sms-uri cu simo, maine ajung acasa! yupiiii!

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
zoze, acum am schimbat sms-uri cu simo, maine ajung acasa! yupiiii!


Doamne!! Uite ca s-a implinit-la aniversarea primului anisor,vor fi acasa,alaturi de toti cei care ii iubesc!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ariel, bafta!! Si spor la numarat bani Eu emigrez in Austria sau nu emigrez deloc Deci nu voi emigra deloc niciodata

Kya, gradi veche. Toate motivele date de tine tin numai de confortul vostru, al adultilor. Daca ea se simte asa de bine acolo...de ce?

Zoze, nu am facut nimic, ma...cine ma crezi ? Mi-a cumparat mama azi cruciulite care nu imi plac... aia e. Nu m-am tuns, nu am comandat tort, nu am de imbracat nici eu, nici sof...
dar am stat doua ore juma' in parc. Nimic nu am facut! Eu nu mai stiu cum era fara copii, alea sunt timpuri imemoriale Imbatranim si ne prostim, ma Zoze, eram mai bine cu capul cand eram tinere

Dudu, asa sa ramai !

Olga mami de Vlad-Alexandru si Ioana-Sofia

You must be the change you wish to see in the world! ( Mahatma Gandhi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Multumim din suflet!!!
Am baiat mare, a facut si el un anisor, mor de dragul lui.
Sa va dau de baut:



de mancat:



muzica si dans:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Kya sunt reduceri la Pottery Barn si cand am primit mesajul m-am gandit la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui tonic

Kya sunt reduceri la Pottery Barn si cand am primit mesajul m-am gandit la tine!

catalina, mama Antoniei-Isabel (07.04.2000) si a lui David-Luca zis Oaca/Luki (02.03.2008)- de acum baiat mare




Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">
Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

pe amandoi copiii mei i-a chemat intr-un fel in burta si in alt fel cand am ajuns cu ei acasa Sof era Ioana, si Vladut Alexandru. Facea mama misto de Sof, ii spunea ca Vladut nu e Vladut, e bebeAlesangu. Iar ea, ritos, zice: "Vladut era bebeAlesangu la mami in bultica, acum e doal Vladut" Pana si copilul si-a dat seama Asta ca citeam de pe vremea primei gravideli

Si ca tot v-am zis de Sof: azi intram in magazinasul din spatele blocului ca sa cumpar floricele, caci pofteam Intru cu cupil mare, al' mic ramane afara, si ma indrept spre vanzatoare. Si pana sa zic ceva, mi-o ia Sophie inainte: "Buna ziua! Eu vleau o bomboana pe bat si mami vlea folitzele! Va log! Mami, plateste tu!" Mi-a fost un drag de ea, tiny-human asa cum e A crescut prea repede si isi savureaza independenta din ce in ce mai tare si intr-un fel stupid asta ma intristeaza Sunt bolnava, i know...ma uit la Vladut cat e de mic si parca il vad ditamai magadanul maine-poimaine

Am aberat, azi a fost ceva in stele ca am avut la nostalgii...a mai venit si Nico cu linkul ala antic si de demult .

Olga mami de Vlad-Alexandru si Ioana-Sofia

You must be the change you wish to see in the world! ( Mahatma Gandhi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika
A crescut prea repede si isi savureaza independenta din ce in ce mai tare si intr-un fel stupid asta ma intristeaza Sunt bolnava, i know...ma uit la Vladut cat e de mic si parca il vad ditamai magadanul maine-poimaine


Ori suntem bolnave amandoua,ori e normal sa simtim asa si-atunci chiar ne-am scos
Off..si pentru rascolirile astea,numai Nico e de vina

Povestea ta cu magazinul,mi-a amintit de ceata de azi dimineata

Se trezeste Mihai,ma striga,merg la el,ne spunem "Buna niniatza",ne pupam,tragem draperiile,vine si el la geam,se suie repede pe scaunelul lui sa "ia temperatura" si constata: E tzeatza.Ne tebuie o michiunialta sa fufam tzeatza! Ne tebuie un ventilator maie caie sa faca pfuuu.pfuu.pfuu..

Mini Gabi(buni) ii face declaratii: Mini,asa de tare te iubesc!Pentru tine,m-as culca si in mijlocul strazii!(erau in masina)!
Mihai: Oh,Doane,mini,alaca de tine!Doane,Doane! si-o mangaia gingas pe obraz..
Tot mini Gabi: Cred ca o iau la mine pe Maria sa o fac fata mea
Mihai: Maia e fata mea!A mea,mini Gabia!A mea! (S)ta a casa mea!

Ehee..si muuultee..Nu mai vreau sa cresca,gata!!!!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

eheeee, de maine incep serviciul.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

LA MULTI ANI MIC URSULET ALBERT!!
Sa fii sanatos si fericit!!
Eu n-am reusit sa citesc capitolele odiseei...Oricat as cauta sa-mi aduc in fata nostalgiile placute, pt mine din pacate sarcina a ramas un cosmar pt care ii multumesc Domnului ca s-a terminat -cu bine-. E drept insa ca asa am avut sansa sa va cunosc pe voi care de mare ajutor mi-ati fost atunci.
Si uite ca timpul a trecut pe nesimtite si cu mandrie am ajuns sa v-o prezint pe

Iulia la 3 ani

Mergi la inceput