*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (478)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

La Multi Ani Albert! Sa cresti mare si sa fii sanatos!


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

LA MULTI ANI , ALBERT! Sa cresti mare si sanatos, sa ai o viata plina de bucurii!
Alina sa va traiasca bb2, ce departe imi pare vremea cand ii spuneam doar asa!!!

Ramo sa ai grija de tine, restul, cum poti si cat poti, ca se mai regleaza ele lucrurile si pe parcurs.
Multa bafta la examene!

Am vazut pozele cu toti puii frumosi si aici si pe FB. Nu mai zic ce si cum ca se stie ca nu sunt altii mai frumosi si mai destepti ca ai nostri!

Am emotii pt intoarcerea lui Simo cu Siluan acasa, sper sa fie totul bine, sa inceapa si ei sa se bucure incet-incet de o viata normala. Ma gandesc la Sam si la David si ce greu trebuie sa le fi fost si lor... imi dau lacrimile numai cand ma gandesc.

Altfel, noi suntem bine, copiii cresc, se bat, se iubesc, chestii normale. Pe Luk l-am tuns scurt din nou pt ca transpira f tare si il deranja parul, iar Antuca radea de el si-l striga "Cheliuta" . La care baiatul se intoarce serios si ii spune: Nu sunt chel, sunt tuns! cu un ton simpatic de genul"Chiar nu pricepi diferenta!!!"

Mimo nici noi nu vom merge anul acesta la gradinita, asa ca Vlad nu va fi singurul "nescolarizat".
Din mesajul tau mi-a ramas in cap ca anul viitor Teodora va termina liceul si parca ieri abia dadea admitere...

Va pup si dau send ca scriu de doua ore si tare mi-e ca uit si pierd mesajul.
REvin printre picaturi.
Sa aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Un sondaj, ca sunt intr-o oarecare dilema.

Situatia este in felul urmator:
- locatia gradinitei copilului se schimba. Acum face 10 minute pe jos, pana la noul loc va face cel putin o jumatate de ora.
- acum o lasam eu dimineata cu masina in drum spre birou. Noua adresa este complet in cealalata parte, voi avea de facut un ocol destul de mare. Desi nu este foarte departe, e intr-o zona cu stradute cu sens unic, so...
- la pranz o lua bunicul, pe jos. Din noul loc nu au cum sa vina decat tot pe jos, pentru ca nu au transport in comun la indemana. Bunicul nu pare foarte fericit de noua distanta.
- cladirea cea noua este (tot) o casa cu parter etaj, mai mare, mai frumoasa, mai noua, mai renovata, mai dotata, cu o curte mai mare si mai amenajata
- Sanziana e deja obisnuita cu grupa, cu colegii, cu teacher si cu miss; daca m-as orienta catre alta gradinita mai aproape de casa ar trebui sa o scot din mediul familiar si sa o introduc in ceva complet nou
- nu am absolut nimic de reprosat gradinitei actuale, sunt mai mult decat multumita de tot ce este acolo; singurul inconvenient este acum cel cu distanta

Sa caut o gradinita mai la 2 strazi de casa sau sa o las acolo unde este?


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Kya, complicat. Cat de departe de noua casa este noua locatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nico nesemnificativ. Casa noua e la 5 minute de casa parintilor mei, deci as putea spune ca pana la noi acasa, face cu 5 minute mai putin. Atat.


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

LA MULTI ANI, ALBERT MIC SI SCUMP! SA FII FERICIT SI SENIN!

kya, din cele enumerate de catre tine eu as alege gradi actuala.

tonicut, nici eu nu-l dau pe teo la gradi anul asta...probabil, daca voi mai fi pe meleagurile astea pana atunci (sper sa nu!!!), il voi da in ultimul an, cel pregatitor. unde, nu stiu inca, caci nu mai am chef sa fac naveta pana la W. zilnic si sincer, sper sa fiu plecata pana atunci, asa ca nu-mi mai bat capul de pe acum.

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
si sincer, sper sa fiu plecata pana atunci, asa ca nu-mi mai bat capul de pe acum.

Really? Chiar asa de concret? Stiam ca te gandeai la asta dar nu ca se si intampla asa de repede... Sa-ti dea Dumnezeu noroc in tot ce vrei sa intreprinzi.


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">
Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Olga, mult mai bine, multumesc!

Kya, greu de zis, daca are cine sa o ia, ea ii obisnuita acolo, s-ar putea obisnui si in alt loc, dar, daca asta iti place mai mult! Greu tare. Imi amintesc ca vroiam s-o duc pe Daria la gradi din aprilie si apoi s-o mut din septembrie la o alta cladire, o alta doamna, alti copii, si prietena mea educatoare, a zis nu e prea bine pentru copil.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Dudu si eu ma gandesc ca nu i-ar fi prea usor sa se reacomodeze din nou in alta parte.
Ar fi foarte usor daca bunicu' ar lua-o cu masina. Dar el nu vede utilitatea masinii decat la drumurile din afara orasului. In rest, zace in parcare In fine, nu comentez, e alegerea lui, e decizia lui. In schimb vine cu tot felul de sugestii mai mult sau mai putin subtile, cu idei de noi gradinite, culese de la mamicile/bunicii din parc.

Dimineata am zis ca fac eu un efort, nu conteaza, si ma scol cu juma' de ora mai devreme. Dar la pranz?


Mami si Sanziana www.sos-satelecopiilor.ro/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1" target="_blank">

Copiii au nevoie de ajutor

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Kya eu am facut cu Antuca naveta la o gradinita destul de departe tocmai pentru ca la mine in zona nu se primeste grupa mica (trei gradinite!!! ) si apoi cand avea varsta acceptabila n-am mai mutat-o pentru confortul psihic al copilului. Eu as fi avut destule de reprosat gradinitei, dar la vremea aceea nu stiu daca as fi gasit o solutie mai buna .
Parerea mea e sa continuati acolo, dar trebuie negociat si cu celelalte parti implicate...

Ariel te-ai hotarat cu plecarea? Vrei meditatii la spaniola, carti, cursuri ceva? Am tot ce vrei, doar sa strigi.





Mergi la inceput