Prietene la bine si la greu - 103

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La Iasi o cresa privata costa intre 650 si 850 ron. La 300 de EU eu una nu mi-as permite

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Dymo, care e gradinita particulara de care e multumita prietena ta?
Stiu ca nu e totul pe roze la cresa de stat,dar eu una sunt dispusa sa incerc,la primele semne ca ceva e in neregula o sa ma gandesc la pasul urmator. De cresa nr 1 am auzit de bine, acum ramane de vazut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


M-am miscat panala urma si am scos copilul afara...vorba bine,ca am intrat la Moldova si am dus-o la spatiul de joaca. A fost foarte fericita,s-a jucat frumos si nu s-a suparat cand am plecat. Am ajuns acasa,dar nu i-am mai facut baie,era terminata....a papat si a adormit in secunda 2

Monica,faine pozele
Imi pare tare rau ca trebuie sa faca antibiotice Mariuta....si mai rau imi pare ca stati de atata timp si va chinuiti sa tratati alergiile... Bine ca ati aflat ce este,sanatate multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara.
Sunt si eu prin zona,dar am ceva treaba:vreau sa imi fac blog.
Lili vazut aseara Liloasa mica.E o scumpete.Asa frumos spune aia cum fac animalele si cum se numeste.Fi-miu stie doar ca rata face "mac",catelul "ham",gaina "co-co".In seara asta mi-a zis ca oaia face "beee".
Legat de gradinitze,crese:la noi erau 2 crese bune:una ramane,una se va renova.Cand termina renovarea nu se stie asa ca bataia se va da pe singura ramasa in picioare.Pretul e de 7ron/zi pentru 2-3ani si de 8 ron/zi pentru copiii peste 3 ani.Programul este de 8 ore.
Gradinite cu 4 ore stiu doar una.Primeste copiii care au deja 3 ani si stiu sa ceara la wc,nu fac pe ei,mananca singuri.
Ionela faine pasiuni ti-ai gasit.Daca te gandesti sa le valorifici ai deja clienti.
Cam atat de pe la noi pentru moment.


sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

frumoasa intalneala cu fetele in mov

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lalu am sa o intreb si am sa intreb si de cele doua de stat la care a fost baietelul. Parerea mea e ca la cele private singurul avantaj e faptul ca au camere video si poti vedea ce se intampla cu copilul(si tocmai de asta sunt tratati foarte ok). Pentru gradinita prefer una de stat dar la cresa cand inca nu stie sa spuna daca ceva nu e ok nu stiu ce sa zic. Noroc ca mai am timp sa ma gandesc.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Licurici eu daca simteam mirosul mancarii atunci cand se pregatea ma lua cu voma si nu mai mancam nika pana cand am descoperit ca daca nu faceam eu mancarea si nu simteam mirosurile de gatit mancam fara probleme. Ce ti-e si cu gravidele astea

sa stii ca la mine functioneaza invers, daca nu gatesc eu s-ar putea sa ma tenteze ceva gatit de altcinevaDar sa ma pui sa gatesc cu carne...brrr mi se face pielea gainade sila..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Mie cea mai mare diferenta intre gradinitele private si cele de stat este nr de copii din grupa. la cele private 7-10 copii, iar la cele de stat 25-30

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Mie cea mai mare diferenta intre gradinitele private si cele de stat este nr de copii din grupa. la cele private 7-10 copii, iar la cele de stat 25-30

Mami fericita de printesa Mariuta



clar ca nu mai fuctionez la parametri normali, fug in pat

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Mie cea mai mare diferenta intre gradinitele private si cele de stat este nr de copii din grupa. la cele private 7-10 copii, iar la cele de stat 25-30

Mami fericita de printesa Mariuta



clar ca nu mai fuctionez la parametri normali, fug in pat

Mami fericita de printesa Mariuta




Am prins noi ideea, e cel mai important.Sigur nu ai umblat la sticla aia de limoncello?
Acum vorbind serios, vezi ceva imbunatatiri dupa antibiotic? Cum mai e tusea Mariutei? O pupam tare tare

Mergi la inceput