Prietene la bine si la greu - 103

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Executat peste cu legume la cuptor, piure de cartofi si bors de peste pt mine(acrit cu zeama de la muraturi-reteta luat de pe net)- totul a fost super bun,am mancat amandoua bine

Acum trebuie sa o scot afata si mi-e o lene,nici nu stiu pe unde sa ma mai plimb....



Lumi mai zi o data si te trezesti cu noi la usa

Mami fericita de printesa Mariuta


si cu mine!! O feliuta de crap la cuptor parca parca m-ar tenta

Eu nu stiu ce sa mai mananc, carnea sa nu o vad, orice cu carne idem, nimic nu imi place, nici branza nici oua nici masline, nici legume nici fructe, nici nimic Am tot copt cartofi la cuptor si i-am mancat simpli doar cu sare, nu imi place nimic altceva

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Asa...sa zic doua vorbe si despre noi.

Va spuneam eu intr-un timp ca Mariuta are o tuse care nu-i mai trece cu nimic. o tuse nu deranjanta, nu frecventa dar care tine de mult timp. Am incercat tratamente cu toate siropurile posibile, cu toate tratamentele naturiste si alopate. La plamani nu se auzea nimic, i-am facut de 2 ori toate analizele, unde nu iesea mai mult decat o usoara infectie. Apoi, marea dr a Iasului a reusit sa ma convinga ca de fapt este o tuse pe fond alergic. Am scos toate florile din camera fetei (sunt o mare iubitoare de flori la ghiveci), i-am schimbat toate pernele din casa, pilota, am luat antialergice. Am incercat sa scot tot ce tinea de alrgii...nimic. Am tinut 2 tratamente pt alergii....nimic. Dupa o luna jumatate de tratament impotriva alergiilor, m-am dus cu copilul la Arcadia la un prof, care i-a facut din nou toate analizele, inclusiv raza la plamani (la care marea dr. nu se gandise) si stupoare...Mariuta are un inceput de pneumonie ...si noi de o luna jumate ne tratam de alergii. Asa ca acum facet tratamentul pt pneumonie, adik antibiotic (mai avem 2 zile), probiotice, izoprinozina, sirop de tuse.

Luni mergem din nou la control sa vedem ce si cum dupa tratament.

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mda... tocmai mi-a inchis cretzul PC-ul si am pierdut mesajul reiau ce mai imi amintesc...

angi da, eu eram cu infectia, intreaba-ma ceva anume daca vrei. sanatate Anei

many imi pare rau ca s-a confirmat si la voi infectia.

licu gradi aia e particulara, nu? ca stiu ca la gradi de stat se primesc doar de la 3 ani in sus. la cresa de stat se primesc mai mici, sau la particulara. cat costa?
cat despre mancare, paine prajita cu roshii si branza nu?

Lalu imi pare rau ca ati racit si voi, mai ales ca pana acum ziceai ca Ari nu se imbolnavise deloc. a fost un virus zilele astea prezent, ca multa lume s-a imbolnavit. sanatate

cuscri faina pasiunea, te pricepi la chimie? vrei sa le si comercializezi?
nu vrei sa ne vizitam si noi cu piticii?
ca noi ne-am plictisit de aceeasi rutina zilnica. plus ca daca inca nu merge (apropo mai sunt fulgusori care nu merg inca? ) nu prea ma pot duce la spatiile de joaca inca...





Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Monica,trimit adresa??????????

My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


Multumim mult, cu alta ocazie nu refuzam, dar acum suntem pe tratamente, cu imunitatea usor scazuta, asa ca stam mai mult pe acasa.

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Ionela noua pasiune este si pt vanzare?

Cateva pozici de la Craciun aici

si

cateva pozici cu printese aici



Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Citat:
citat din mesajul lui monica_80

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Executat peste cu legume la cuptor, piure de cartofi si bors de peste pt mine(acrit cu zeama de la muraturi-reteta luat de pe net)- totul a fost super bun,am mancat amandoua bine

Acum trebuie sa o scot afata si mi-e o lene,nici nu stiu pe unde sa ma mai plimb....



Lumi mai zi o data si te trezesti cu noi la usa

Mami fericita de printesa Mariuta



Eu nu stiu ce sa mai mananc, carnea sa nu o vad, orice cu carne idem, nimic nu imi place, nici branza nici oua nici masline, nici legume nici fructe, nici nimic Am tot copt cartofi la cuptor si i-am mancat simpli doar cu sare, nu imi place nimic altceva

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU


Licurici, incearca salata de rosii cu branza telemea, asta era mancarea mea de baza in timpul sarcinii

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Stop pagina mea
Copilul meu doarme de 2h30 de asta ma dau eu atata pe net

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monica, am halit rosia goala, ca telemeaua nu imi face deloc cu ochiul M-a trimis sotzu cu banii in mana la magazine sa ma duc sa imi cumpar ce imi face cu ochiu si ghici cu ce am venit acasa??cu un borcan de compot de cirese si o punga de crochete.Am mancat trei linguri de compot cu paine si gata pofta..Dar stomacul roade in gol si mi se face un rau cumplit.

Ramonika, poate e cresa si s-a exprimat gresit prietena mea, dar sigur e de stat, ca altfel nu costa doar 8 lei pe zi. O sa o intreb cu prima ocazie cum se cheama exact mai ales ca si tu si Lalu stati prin zona, poate treceti zilnic pe langa ea si nu o stiti.

Ionela faina preocupare ai! Tot citisem si eu despre sapunele si alte alea facute in casa dar imi faceam oarecum ideea ca tre sa te pricepi la chimie si la reactii..ori eu sunt deeparteee de treaba asta. Bravo, o idee faina faina, mai ales ca o folositi chiar voi!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
[brRamonika, poate e cresa si s-a exprimat gresit prietena mea, dar sigur e de stat, ca altfel nu costa doar 8 lei pe zi. O sa o intreb cu prima ocazie cum se cheama exact mai ales ca si tu si Lalu stati prin zona, poate treceti zilnic pe langa ea si nu o stiti.

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU


din cate am inteles eu cred ca e gradinita/cresa de langa scoala 23, fata in fata cu liceul cantemir

Mami fericita de printesa Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Raluci ce misto bancul

Ionela ma bucur ca esti preocupata de ”home made things”

Licurici eu daca simteam mirosul mancarii atunci cand se pregatea ma lua cu voma si nu mai mancam nika pana cand am descoperit ca daca nu faceam eu mancarea si nu simteam mirosurile de gatit mancam fara probleme. Ce ti-e si cu gravidele astea

Mergi la inceput