Copilasi de Iulie-August 2004 * 65

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am vazut Gorodica "primind" musafiri - , vazut si orarul Giuliei - bravo ei, mie mi se pare ca pentru virsta ei scrie perfect! si m-am minunat de aventurile Mariei si Oanei (btw la mine Stefan mesteca orice - adica pina si iaurtul... motiv pentru care sta cu mincarea in gura, pina o inghite, cale de 3 alte inghitituri de-ale lui Tudor...) si bravo Mariei pentru intrarea in rindul cititorilor ....

Poze cu noua mea culoare - cum ziceam, m-am cam saturat de blondul auriu de pina acum si se impunea o schimbare - gasiti aici...reactia sotului a fost "dar de ce ti-ai schimbat culoarea?"...raspunsul meu - pai daca nu mi-ai spus pina acum care e culoarea ta preferata...

Pup pe toata lumea si va urez un weekend minunat!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce tare e Pupu
Cristal ce nene ?
Io am mai mers jos la scara, Giulik n-are treaba, stie ca are cainele de paza si are interzis la a raspunde la usa, stie nr meu de telefon Insa o data am stat 15 minute si am sunat-o de 5 ori, a zis sa n-o mai sun ca o enervez

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, faina freza, faina culoarea! Imi place!!
Vreau si eu freza si vopsit, dar mi-e frica de coafor!
(ati pus mana pe caztei din aia cretzi, care au blanitza aspra asa, ca blana de oaia...aia-s io!)
Pai Oanei i-am dat sa manance cu siringa pana pe la 1 an si jumatate. Apoi pana s-a apucat sa manance ca oamenii normali, chiar si mestecat cate o ora, a tinut o saptamana greva foamei.
Acum cand stam la masa din bucatarie, fara televizor si mancand ca o familie ma minunez (dupa ce-mi trec nervii cu mestecatul )

Daria, nu-l cunosc si nestiind ca a fost la mine nici nu m-am uitat cu atentie!
Pai sa nu mai enervezi copilul cu telefoanele!

Roxana, eu p'astea cu inchisul usii nu le prea am!
Ma rog, aveam, ca mi-am invatat lectia. Nu incuiam usa nici acasa la parinti cand ma lasau singura, nici noaptea eu nu incui usa!
Pur si simplu uit, nu am in reflex chestia asta! Trebuie sa fac in asa fel incat sa-mi intre bine in cap!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi hehe. mie imi place tare noua culoare de par
Daria, mi se pare absolut normal sa NU mai deranjezi copilul, nu?
la noi problema este cu conjugarea verbului "a avea".... ca in loc de "el are" se zice "el ara"... poate ara campul dar de avut are ceva... ma rog. trec si astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si io uitam usa neinchisa, butelia n-o inchid niciodata
Cu usa am patit-o asa: intr-o noapte pe la 3 latra cainel ca nebuna, de am zis c-o fac covor saraca Sela latra ca s-a deschis usa de la curent sau de la ce draqu` asa ca acum inchidem si sus si jos De fapt am instruit-o pe Giuli ea are de dus punga cu gunoiul pana langa lift unde e "cuca" cum i se zice pi la noi

Leeloo,

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata

Mai Gabi, imi place foarte mult culoarea si cum iti sta. Si eu am tot blond auriu si de mult ma tot gandesc sa-l schimb, da nu prea indraznesc. Da asa ceva as vrea si eu. Stii cumva cu ce te-a vopsit (marca de vopsea, culoarea)?

Super tare domnisoara pupu. Si-a cerut fata drepturile, ca imi imaginez ca e magnet la pupaturi.

Si Tudor citeste si scrie (cu litere de tipar) si eu ma minunez de el, cum a prins smecheria aproape din zbor. Singura buba e ca nu lasa spatiu intre cuvinte cand scrie, asacaeextremdegreudecitit

Si eu i-am lasat de vreo doua ori in casa, maxim 10 minute, ca trebuia sa cobor jos (stau la 5) sa iau ceva. A fost ok de fiecare data, da i-am si lasat la desene (deci erau acaparati cu totul).

Va pup, ma duc la ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

"nu pupa!"...
La noi le zic eu "pupa-ma"
Aia mare acum se sterge cand o pup...pe aia mica o mai pacalesc, inca ma mai iubeste cu mare foc de cateva ori pe zi :)))
Si ce-mi mai placea cand erau mici ma baloshau precum catzeii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Hellou,
Daria mi-a placut tare orarul, daca n-ar fi fost in romana as fi jurat ca e scris de fiica-mea Ea mai nou imi scrie scrisori si mi le aseaza pe perna. In fiecare seara gasesc cate una. Vrea sa instalam si noi cutii de scrisori pt fiecare cum a vazut la niste prietene in Ro.
Gabi si mie imi place tare mult cum iti vine culoarea
Cristal ce faza cu vizitatorul fetelor... cam asa s-a intamplat si la noi odata, numai ca Eva nu a reusit sa descuie usa iar Mara era sus la ea in camera. Eu cu incuiatul sunt maniaca, am trei usi exterioare si inainte sa ma duc la culcare fac rondul sa le verific pe toate v-am spus eu ca sunt cam dusa...
Noi avem we fara mesteri prin casa de luni insa incepe operatiunea parchetul... zilele astea poate ajungem pe la niste magazine de mobila, macar sa-mi fac un plan cam ce as vrea sa cumpar. Am avut un mare soc zilele trecute, pt pietruit un nou loc de parcare mi-a venit o oferta de 5000euro!!! io nu mai inteleg nimic, cresc banii astia in copac si eu nu stiam??
Va pup, un we frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

HELP! Copilul meu a intrat marti in contact la o petrecere cu un baietel care are scarlatina confirmata astazi. Pot sa ii dau ceva,un antibiotic preventiv?? Sunt paranoica, am intrat in panica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, ofofof, dupa experienta cu spitalul...
Eu stiu ca la scarlatina daca se confirma e musai internare in spital, dar cu antibioticul preventiv nu stiu, poate te ajuta Olivia sau Roxana.

Scarlatina are perioada de incubare maxim 5 zile si tratamentul e cu penicilina V.

Mergi la inceput