Pufi 2010(209)LMA Mara! LMA Sebastian! LMA George!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

LA MULTE LUNITE NORUTA UCA!

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Neatza!

Multumesc de cafeluta, Dece!

Ana, imi pare rau de evenimentul cu tortul de la Alice. Noi am luat de la ei si la nunta, si la botez si la motz. Si toate au fost foarte ok. Si martipanul belea (m-a cucerit cel de la motz, eu nefiind fan martipan, pana atunci).

Bravo Tudorel!

Lucia, la scaune nu ma pricep, neam!





Miki a lu' Kiti

(povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

LML, UCA!

ZIUA buna.

am facut infanrixul, avem febra,urlat si la vaccin si apoi,ca asa ne pastram reputatia. imi pare rau ca pun intrebari pe aici si nu astept rsapunsul,ca nu va zic cat m-a costat vaccinul la euroclinic.dar, deh, langa casaam vrut...

cica bilantz: nu a cantarit-o,nu a masurat-o, nu i-a cautat fontanela. a ascultat-o, vazut gat, per ansamblu ok. cica e cam galbena la ten, are carotinemie, sau asa ceva,mananca mult morcov . mda,o s aii dau mai mult fripturi,ce safac... e adevarat ca pun morcov in toate supele, aproape zilnic, dar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

in primul rand subscriu celor mai frumoase urari ale Mirelei:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

La Multi Ani Ariana, printesa scumpa!

La Multi Ani Tudorel Buturel, minunea asteptata cu nerabdare de mami!

La Multi Ani Amaris, fata cu nume special!

Sa cresteti mari, sa va bucurati parintii si sa-i afceti mandri de voi!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Tomaca o sa-mi amintesc mereu de "vin mami, vin! de data asta chiar vin!" sa-ti traiasca puiul!

happyella, BEA, Xela, al3csa, lorex, bubu, haircut, Nikole, ayanna, Ruxita

Multumim de urari

daca am uitat pe cineva, imi cer mii de scuze

Va frumos si de aprecierile la poveste, va multumesc mult [pentru tim si rabdarea de a citi sunteti extraordinare! va pe toate

Va multumesc si pentru felicitarile la stelute!
Tomaca asa e! cum zicea si Lorex sunt mai "hot" si mai misto stelutele rosii

Mire te felicit pentru memorie, asa e! Lui Yannis nu i-a placut Paracetamolul si abia asteptam sa fug de la birou la Euroclinic!

Ayanna felicitari pentru mot! WOW da ai avut ceva! 25 de insi...cum ai supravietuit? eu am avut 5 (printre care si un copil mofturici) ieri si m-am descurcat la limita , cei 5 de ieri nu se puteau alatura celor 28 invitati sambata asa ca au venit ieri.. Ma pregatesc pentru treburi grele sambata . Bine, din cei 28 sper sa ajunga jumate...stiti cum e cu copii, daca au o zi proasta sau vreun necaz nu se mai ajunge la party....

mai vroiam sa spun multe dar trebuie sa fug ca avem de alergat un pic azi..

Va puuup!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

inca recuperez, dar...


la multi ani IUSTIN
CAIUS
TUDOR
TEO
YANNIS-MINI
YANNIS PUI DE GREC
ALEXANDRA
ARIANA
TuDOR
AMARIS
sa fiti sanatosi si fericiti!!!!!!


_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari fetele
Am si eu o dilema
Stiti ca am tot cautat sa iau un scaun britax insa din nefericre de pe ebay nu am convins pe nimeni sa trimita iar de pe amazon nu trimit.

Ce parere aveti despre www.chicco.ro/produse/anteprescolarul-4/plimbare-33/promotie-scaun-auto-key-1-x-plus-romantic-841.html" target="_blank">acest scaun?

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Lucia,pare ok, are si pozitii de inclinare destule..nush ce sa zic..noi l-am comandat pe
www.pikitimi.ro/scaun-auto-moovy-0-18-kg-inglesina.html" target="_blank">acesta.
Tocmai a sosit la tati la birou. Noi am luat si husa de bumbac...ca Mitza noastra e transpiracioasa rau.
Dupa ce il instalam...iti zic impresii.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

LML, UCA!

ZIUA buna.

am facut infanrixul, avem febra,urlat si la vaccin si apoi,ca asa ne pastram reputatia. imi pare rau ca pun intrebari pe aici si nu astept rsapunsul,ca nu va zic cat m-a costat vaccinul la euroclinic.dar, deh, langa casaam vrut...

cica bilantz: nu a cantarit-o,nu a masurat-o, nu i-a cautat fontanela. a ascultat-o, vazut gat, per ansamblu ok. cica e cam galbena la ten, are carotinemie, sau asa ceva,mananca mult morcov . mda,o s aii dau mai mult fripturi,ce safac... e adevarat ca pun morcov in toate supele, aproape zilnic, dar....




ei? cat a costat??? ca eu tot acolo il fac...uneori era 200 si ceva, alteori 300 si ceva...(370?)

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Lucia ce britax vrei de pe Amazon? Eu, la fel ca multa alte fete de pe forum am Britax 1-2-2 Evolva, mi se pare ok pretul de pe bebeshopp , si eu am calculat toate traseele de adus pe barba mea din Anglia, dar cu deranjul si cu nebunia de rigoare )plus nesiguranta de: imi vine , nu-mi vine? tot la bebeshopp ajungi. Nu stiu cat ar fi sa ti-l trimita in Craiova insa

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

acu, impresii


ayanna si simply, uite ca exista si papusi vii......ayanna, vorba aia, jos palaria, 25 de oameni....si ce masa.......

bey, da crema aia e buna si la jijei mari?..era sa intreb pt ce.....

legat de tort, totusi, sa nu fiu nedreapta....asta mic a mancat cu mare placere, ca tot nu era pre dulce



_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cris D...........multa putere mami!!!!!!!!!!!!!!
sa treaca febra!!!!!!!!!!



Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput