Gravidute prin FIV(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Gabi meriti bataita, nu ai intrat ieri sa ne spui nimic felicitari ptr. rezultate asa bune.
Eu am fost la dr. Pop la 24 sapt. am inceput sa clocotesc cam cu o sapt. inainte, nu se mai intelegea nimeni cu mine, dupa ce am iesit, pana sa ajung la masina, m-am asezat pe trotuar si am plans , mult, a fost o descarcare nervoasa si apoi am dat startul la cumparaturi. Am inceput cu patutul si in max 2 sapt. aveam tot ce-mi trebuie inclusiv cosmeticele copilului.
Sa aveti un w-e linistit


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna ziua, fete dragi
monas, am putin emotii sa nu ma trezesc cu cine stie ce rezultat, insa sper ca totul va fi bine, dublu test nu am facut, curios este ca atunci cand l-am intrebat pe dr. Iosup daca ar trebui sa fac dublu test mi-a zis ca atunci cand oi auzi de dublu test la sarcina gemelara sa-i zic si lui, din asta am dedus ca am spus o prostie, dar sincera sa fiu tot nelamurita am plecat, oricum medicul meu mia recomandat acum triplu, in 2-3 saptamani asteptam si noi semne de la bebeii nostri, pup pe tine si pe bebei
pisucmic, pai tu esti un caz fericit, eu desi nu am luat decat 2kg jumatate pana acum, ma simt umflata ca un balon, de picioare nu mai zic, si preconizez ca ma voi face cat o balena
alina, vezi usor cu efortul, te ocupi singurica de santier?
vero, eu u inteleg, de ce daca ti-au iesit cat de cat ok analizele, mai faci amnio, exista vreun risc? presupun ca medicul ti-a recomandat amnio, eu nu am facut dublu, doamne ajuta sa fie bine
gabi, ma bucur pentru vestile bune
angie, felicitari, sa-ti traiasca bebita


and the miracle happened... 15 + si

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Cristy1977: asa aflasem si eu inainte s afac DD..ca la sarcini gemelare nu se face. In schimb dr mea mi-a spus sa-l fac (nu va spun ca de obsedata ce sunt, m-am dus si am facut DD si la alt laborator decat cel unde facusem la indicatia medicului meu) si asa ca am doua dovezi ca se face dublu test si la sarcini gemelare . Rezultatul chiar asa se da: Fat 1 si Fat 2..pt fiecare sunt rezultate separate.
Cand primesti rezultatele? te asteptam aici sa ne spui.
Va pupacesc.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

castelana - multumim la fel, te pup draga mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

Cristy1977: asa aflasem si eu inainte s afac DD..ca la sarcini gemelare nu se face. In schimb dr mea mi-a spus sa-l fac (nu va spun ca de obsedata ce sunt, m-am dus si am facut DD si la alt laborator decat cel unde facusem la indicatia medicului meu) si asa ca am doua dovezi ca se face dublu test si la sarcini gemelare . Rezultatul chiar asa se da: Fat 1 si Fat 2..pt fiecare sunt rezultate separate.
Cand primesti rezultatele? te asteptam aici sa ne spui.
Va pupacesc.

28+


Monas, nu esti singura "obsedata"! si eu am facut DT la 2 laboratoare, asa, sa fiu eu sigura! si mi-a iesit un pic diferit, la Synevo 1/500, nu mai stiu exact valoarea, si la Medsana 1/626! pe baza aceleiasi ecografii, evident, valorea free beta HCG era f diferita, desi recoltarile s-au facut in aceeasi zi!
si ma gandeam sa fac si amniocenteza, cand am avut hemoragia si s-a dg. previa, asa ca m-am potolit...
dar TT n-am mai facut, am citit ca oricum, e mai putin concludent ca DT. desi cea mai sigura e amnio, in unele tari se propune direct la femeile peste 35 de ani (parca in Canada, nu mai stiu exact).
o seara faina!
Gabi+29
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Angie felicitari si aici, refacere rapida si asteptam detalii dupa ce te linistesti putin .
Castelana asa frumos povestesti despre puiul tau,ca abia astept sa treaca vremea si sa-mi pot tine si eu minunea in brate.
Many te admir f mult pt. curajul de a face un nou FIV asa de repede.
Si noi ne dorim mai multi copii, cel putin 2
Cristy felicitari pt. pereche, e minunat. Ce ti-ai putea dori mai mult ?
Gaby ma bucur pt. vestile bune pe care le-ai primit la eco.
In ceea ce priveste DT si TT, medicul meu mi-a spus ca mai concludent ar fi TT , asa ca am sarit peste DT si am facut direct TT.
Astept rezultatul intr-o sapt, sper sa fie ok.
Vreau sa va mai intreb ceva, e vreuna dintre voi care a facut cerclaj?
Eu urmeaza sa fac peste o saptamana si mi-ar prinde bine cateva sfaturi.
Va pup pe toate !

Alina 13+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Angieangie: nu am apucat sa te felicit, te asteptam aici cand poti sa ne spui ce faceti .
Gabi: atunci ma intelegi ca am facut doua Dublu teste . La mine si la DT si la TT am iesit bine, singura era varsta mea "inaintata". Eu m-as fi bagat si la amniocenteze insa dr a spus ca nu este cazul iar sotul meu s-a opus din start.


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

adevarul este ca, atunci cand obtii o sarcina asa de greu ca noi, dupa tratamente si dupa ani de zile de asteptari, nu-ti vine sa o pui in pericol cu nimic!
iar la amniocenteza exista risc 1/200 de a pierde sarcina...
de asta am ezitat si noi destul de mult..


Gabi+29
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

angie - bravo, sa fiti sanatosi draga mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Angie, felicitari, sa fiti sanatoase!!!
Monas, Cristy, si eu stiu ca DT la sarcina gemelara nu are sens, nu trebuie sa-l folosesti. Dar ma rog, daca oricum nu aveti de gand sa faceti amnio...
Pupici!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s29 cu un dragalas

Mergi la inceput