Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Vai, numai cand citesc si ma enervez, ca se baga altii cu idei si sfaturi in cresterea copilului. "V-a cerut cineva sfatul?nu, atunci pa si pusi". Cand o aud pe mama ce metode se aplicau bebeilor pe vremea lor (de unele imi aduc aminte ca am o sora cu 8 ani mai mica ca mine), ma mir cum am iesit sanatosi. Dar asta nu inseamna ca nu am trecut prin peripetii. Tot ce era ok inainte, acum e cat se poate de wrong.Frate, ati avut posibilitatea sa va cresteti copiii, acum lasati-ne si pe noi sa-i crestem pe ai nostri. Si daca voi ati fost nevoiti sa va intoarceti la munca dupa 2-3 luni, cat era CM inainte, e probl voastra. Vrei sa ma ajuti?ok, foarte bine si va multumesc. Acestea sunt regulile. Mor cand aud povesti de genul, vreau sa va ajut, uite va dau bani, dar faceti cum zic eu, ca asa cred eu ca e mai bine.


ce cunoscut imi suna ce zici tu acolo

si sa vezi ce enervant e cand mama vb cu socrela la tel, tin lectii de crestere a bb, dupa ma suna mama imi face capu calendar si fix dupa ce termina ea, vine socrela si o ia de la capat.




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ana, Claudia, Olguta

Mandra mea e acum super obosita, daca o las sa doarma mi-e ca se trezeste maine dimineata, nici asa nu-i bine...

Of, ma gandesc ca e o perioada cu care nu ma mai intalnesc vreodata si totusi nu ma pot bucura de ea, ca mi se pare ca stau toata ziua degeaba, si psihic sunt destul de la pamant...

Mami de Cristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75
Cand o aud pe mama ce metode se aplicau bebeilor pe vremea lor (de unele imi aduc aminte ca am o sora cu 8 ani mai mica ca mine), ma mir cum am iesit sanatosi.


Exact asta ma intrebam si eu!!! La Emanuel nu m-au stresat prea multi dar acum ma simt asaltata. Am ajuns sa evaluez daca merg undeva sau invit pe cineva pe la noi in functie de sansele de a isca dezbateri de genul "de ce nu ii puneti caciulita"..."vai dar nu raceste cu picioarele goale" (de parca merge pe jos).

Ultima data m-am enervat ca mi-au luat bouncer-ul si l-au plasat langa calorifer cand nu eram in camera . Le-am comunicat ca daca in 2 luni nu a racit inseamna ca ii prieste frigul... btw am 20C in casa ... cu plus si pana si eu, friguroasa din nastere, stau in maneca scurta.

Pentru a o mia oara ii multumesc lui Dumnezeu ca la Emanuel am avut o bona de milioane. Cand i-am spus sa faca intr-un fel asa a facut, nu a comentat niciodata ba mai mult m-a sustinut din plin...desi are si ea doi copii si cel mai mic e de varsta mea.

Acum ori am devenit eu nevrotica ori sunt asaltata dar aud mereu aceleasi sfaturi. Am si replici standard

Hai ca mi-am varsat nervii dar azi am avut o zi de kk si maine continua. Se pare ca mult timp am fost inconjurata de oameni de nimic si acum ii descopar. Noroc ca am scapat de ei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna seara fetele!

Olgu Puficele se pare ca sunt ok dupa vaccin. Dr ne-a zis sa stam cu okii pe ele sa fim atenti sa nu faca febra; am observat ca au fost matzaite, in rest no fever, au papat tot..

A fost ieri prima noapte fara siropele-ca deh s-au facut bine! Si au dormit de la 23 pan la 4. Tot e bine..
Raportez o crestere a lapticului, mai nou ma mulg si dupa pun las Puficas sa traga tot sa aibe ce sa se refaca.

Azi a venit socrela sa seada cu Puficele si noi am mers la compras. Mama ce bine a fost sa mai ies si eu..Am fost la biserica, am facut molifta si am stabilit botezu pe 19feb la 12. Tare mult mi-a placut de parinte, cum mi-a vorbit, cum s-a purtat, atata de bland..de bun!
Cred ca m-am orientat foarte bine.

Fetele vad ca vorbiti sa mergeti la All Inclusive in vacanta. Dar cu bebe ce facem? Ca el nu manca la 7 luni papa solida? Luam borcanele, cereale si lapte? Merge asa?

Io v-am zis - ma gandeam sa mergem undeva sa aibe o bucatarioara sa pot face la blender pireuri, ce manca ele atunci..Oare cum e mai bine? Tare vreau la mareeee!

bebelu86 nu se screm toata ziua; sincer nu cre ca e normal. Se screme ori de la colici - si e un delicat ca nu latra deabinelea, sau ca e constipat si se chinuie sa faca kk.
La 24gr nu tre sa aibe caciula de ex pe cap, si nici sa fie gros imbracata (adica de ex body manecalunga si deasupra pijama manecalunga); eu am 20-22gr si le pun si caciulite mai ales dupa baie-dinalea subtiri.
Mai incearca sa o pui pe burtica (supravegheata insa) si sa o freci pe spate-se linisteste.
merci de complimente!

Leeloo21 felicitari pentru vestile bune!!

Elfica zice bine Olgu-e mana cereasca carbunele ala. Si e si natural. Scoate gazele instant





sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Fetele avem poze noi ! La cererea publicului intr-una apare Ilincuta care manca manca Marutei..

Kiss ca merg sa facem bae!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Mistic multumim de urare

dam de baut ca azi implineste gaza mea 2 lunite dar nu stiu ce are ca e tare maraita si nu a dormit nici aseara si nici azi ca lumea asa ca zunt zombi ...btw maine facem vaccinul alt motiv de emotii

...urati-mi succes sa o pacalesc sa doarma in noaptea asta exista bone de noapte

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Fetele avem poze noi ! La cererea publicului intr-una apare Ilincuta care manca manca Marutei..

Kiss ca merg sa facem bae!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna


sunt absolut SUPERBE!! pe cea care este singura in cadita o vreau de nora este o dulceata mica si frumoasa sa iti traiasca si sa iti fie sanatoase micile printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Fetele avem poze noi ! La cererea publicului intr-una apare Ilincuta care manca manca Marutei..

Kiss ca merg sa facem bae!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna



sunt absolut SUPERBE!! pe cea care este singura in cadita o vreau de nora este o dulceata mica si frumoasa sa iti traiasca si sa iti fie sanatoase micile printese

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




sunset_zuzi la multi ani fetitei!

Lidia te pupez merci! Aia e Ilinca. Il luam pe Ianis deci in considerare...E el mai mic cu 5 zile da nu se pune

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Fetele avem poze noi ! La cererea publicului intr-una apare Ilincuta care manca manca Marutei..

Kiss ca merg sa facem bae!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna


Criminale Puficele!!!!! Sa creasca mari, sanatoase, destepte si cuminti...ca frumoase sunt. Frumoase rau!!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Sugu, i le-am aratat pe fete lui Lucas! S-a uitat admirativ si plin de interes e mortala poza cu manuta Marei

Mergi la inceput