Pufi de 2010 (205) - LMA Iustin, Caius si Tudor!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... hai sa mai bag o perla ref la silicoane... intotdeauna am avut sani normal de mici, cand mai mari, cand mai lasati, in functie de curba greutatii... si mie mi-a suras ideea implanturilor dar numai ca fantezie si niciodata serios... pentru ca sincer nu cred ca o pereche de sani siliconati te pot face mai sexoasa decat esti fara ei... exemplul cel mai elocvent e prietena mea din facultate care nu avea sani mai deloc, dar e inalta (1,70 si ceva), corp atletic, mers de felina, imbracata cu mult gust, chip suav, zambet de milioane... o superbitate de femeie... am si alte conta-exemple de femei cu sani mici care se complexeaza foarte tare din cauza acestui "defect" in opinia lor, dar de fapt ... e vorba de cum se simt ele in propria lor piele (not so good)...
... stiu ca nu voi arata de milioane dupa ce voi intarca copilul, dar undeva in subconstientul meu sunt de parerea ca "sanii nu sunt pentru sex" adica nu sunt in primul rand pentru sex... sunt pentru alaptat (si aici accept ironii cat incape)... in tot cazul, mici, nemici, importanti e sa-ti faci treaba cu ei, nu? si faptul ca am putut alapta ma face sa cred ca sanii mei si-au indeplinit onorabil misiunea... adica totul e sa nu atarne, dar daca revin la marimea zero si la o oarecare fermitate, ma voi declara multumita... dar nu zic nu la un retus de bombeu, ala e clar pentru sex, nu?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

am revenit de la dr

Dragos are puroi in gat

a zis ca nu a mai vazut asa ceva de mult, ne-a dat injectii intravenos cefort+gentamicina

mi-a aratat si mie gatul, inca sunt socata
si el e vioi asa, nu are nici o treaba, doar ca a fost un pic marait ieri

offf!

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

am revenit de la dr

Dragos are puroi in gat

a zis ca nu a mai vazut asa ceva de mult, ne-a dat injectii intravenos cefort+gentamicina

mi-a aratat si mie gatul, inca sunt socata
si el e vioi asa, nu are nici o treaba, doar ca a fost un pic marait ieri

offf!

mami de shugubetz Dragos Andrei


Offffffffff...multa sanatate ...sa se faca bine cat mai repede!!!

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

am revenit de la dr

Dragos are puroi in gat

a zis ca nu a mai vazut asa ceva de mult, ne-a dat injectii intravenos cefort+gentamicina

mi-a aratat si mie gatul, inca sunt socata
si el e vioi asa, nu are nici o treaba, doar ca a fost un pic marait ieri

offf!

mami de shugubetz Dragos Andrei
saracutul,sa se faca bine repede


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nimeni nu ne poate face sa ne sintim inferiori fara permisiunea noastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

am revenit de la dr

Dragos are puroi in gat

a zis ca nu a mai vazut asa ceva de mult, ne-a dat injectii intravenos cefort+gentamicina

mi-a aratat si mie gatul, inca sunt socata
si el e vioi asa, nu are nici o treaba, doar ca a fost un pic marait ieri

offf!

mami de shugubetz Dragos Andrei


Multa sanate, saracutul! bine ca e vioi si jucaus... si bafta sa gasiti asistenta cu mana usoara... pe noi ne-au refuzat cateva pe motiv ca nu se baga la facut injectii la copil atat de mic... cautam deja asistenta medicala la domiciliu, habar n-am cat costa, dar cand aflati voi sa-mi spui te rog si mie sa salvez info pentru orice eventualitate... Doamne feri!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

am revenit de la dr

Dragos are puroi in gat

a zis ca nu a mai vazut asa ceva de mult, ne-a dat injectii intravenos cefort+gentamicina

mi-a aratat si mie gatul, inca sunt socata
si el e vioi asa, nu are nici o treaba, doar ca a fost un pic marait ieri

offf!

mami de shugubetz Dragos Andrei


Off, saracul baiat!
Multa sanatate va dorim!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... hai sa mai bag o perla ref la silicoane... intotdeauna am avut sani normal de mici, cand mai mari, cand mai lasati, in functie de curba greutatii... si mie mi-a suras ideea implanturilor dar numai ca fantezie si niciodata serios... pentru ca sincer nu cred ca o pereche de sani siliconati te pot face mai sexoasa decat esti fara ei... exemplul cel mai elocvent e prietena mea din facultate care nu avea sani mai deloc, dar e inalta (1,70 si ceva), corp atletic, mers de felina, imbracata cu mult gust, chip suav, zambet de milioane... o superbitate de femeie... am si alte conta-exemple de femei cu sani mici care se complexeaza foarte tare din cauza acestui "defect" in opinia lor, dar de fapt ... e vorba de cum se simt ele in propria lor piele (not so good)...
... stiu ca nu voi arata de milioane dupa ce voi intarca copilul, dar undeva in subconstientul meu sunt de parerea ca "sanii nu sunt pentru sex" adica nu sunt in primul rand pentru sex... sunt pentru alaptat (si aici accept ironii cat incape)... in tot cazul, mici, nemici, importanti e sa-ti faci treaba cu ei, nu? si faptul ca am putut alapta ma face sa cred ca sanii mei si-au indeplinit onorabil misiunea... adica totul e sa nu atarne, dar daca revin la marimea zero si la o oarecare fermitate, ma voi declara multumita... dar nu zic nu la un retus de bombeu, ala e clar pentru sex, nu?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





ma bag si eu in discutie ca musca....mie imi este dor de sanii mei mici si fermi ...erau ca doua merisoare ..acum ...vorba bancului...uite ce frumos atarna...si de la alaptat unu e mai mare ...nush de ce ca ii dau din amandoi ...offf...dar silicoane...nope ...nu mi-as baga...adica visez ...dar in realitate n-as suporta durerile alea ...no way ...sper si eu sa fie cum a zis xela ...sa isi mai revina dupa intarcare....daca nu ...o sa vad atunci...dar nu ma vad la cutit...oricum mi-a placut cum ai spus tu ca tine de atitudine... tare faza cu bombeul ...dar intotdeauna m-am intrebat cum e sa te asezi pe silicoane ...nu te duci intr-o parte ..

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:


La Multi Ani bbTo !
Sa cresti mare, sanatos si sa aduci multe bucurii parintilor!


Sunt o mamica fericita de Motanica pufoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:



noi pe la amiaza la o cofee ca a adormit mata... parca e mai bine... mai are nasul infundat uneori, dar parca mai putini muci... de ieri ii dau si homeopate (ciudat apa e dulce de la bulinute, dar nu prea o bea cu placere )

multumesc tuturor pentru urari ... sunteti foarte dragute
lorex mi-a placut tare Andreea Happy

Sunt o mamica fericita de Motanica pufoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

multumim muult pentru gandurile bune


m-a chemat la 7 seara ca e o asistenta mai buna sa-i bage branula
pana atunci suntem pe homeopate

am intrebat care e cauza, si a zis ca ori a luat de la un copil prin parc ori de la ce baga in gura( jucarii, telecomenzi, chei) a luat un microb

eu nu ii mai dezinfectam jucariile, dar acum incep iar
voi mai dezinfectati? de fapt oricum baga in gura tot ce prinde, dar trebuie sa-l feresc cat pot, asta e



Dragos Andrei

Mergi la inceput