Pufi de 2010 (205) - LMA Iustin, Caius si Tudor!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Lorex - ai avut examen?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

www.adoptaunurs.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Ele voi ati facut vaccinul la o zi dupa noi nu? Isa a avut vreo reactie?
Piticotul meu a inceput sa tuseasca sec, ca si cum s-ar ineca si pe burtica i-au aparut niste bubite mici cat o gamalie de ac...Sa fie reactie la vaccin?


Noi nu am avut nici o reactie pana acum ...nimic...Doamne ajuta sa nu fie nimic nici la piticul mic !!!

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

LA MULTI ANI CAIUS DE RUXITA. SA CRESTI MARE SANATOS SI SA LE ADUCI PARINTILOR NUMAI BUCURII.
LA MULTI ANI IUSTIN.
LA MULTI ANI TUDOR DE ALEXIA28. SA CRESTI MARE VOINICEL SI SA AI PARTE DE TOT CE E MAI BUN IN VIATA.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Ele voi ati facut vaccinul la o zi dupa noi nu? Isa a avut vreo reactie?
Piticotul meu a inceput sa tuseasca sec, ca si cum s-ar ineca si pe burtica i-au aparut niste bubite mici cat o gamalie de ac...Sa fie reactie la vaccin?


Noi nu am avut nici o reactie pana acum ...nimic...Doamne ajuta sa nu fie nimic nici la piticul mic !!!

Mamica mandra de odorul ei


LILLO TU AI FACUT RORUL NU? noi il facem sapt viit daca e piciul bn si mia zis dct ca abia dupa o sat pot aparea niste bbubite pe corp ca reactie la vacin. o fi de la vacin cu bubitele.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

LMA Iustin!

LMA Caius!

LMA Tudor!






Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind!

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Neatzaaaaaaaaaaaa!!!

Am strigat ca sa ma trezesc si eu ...

Sorina de cafea. Felicitari Dianei pentru olimpiada...si muuulta bafta in continuare!!!

Miremia am vazut ca ti-au raspuns fetele in legatura cu vaccinul...te mai poti lamuri si daca te uiti pe carnetul de vaccinari...eu asa mai m-am dumirit ce si cum .... noi l-am facut pe cel pentru ROR (in manuta) si peste o luna vom face, cred, vaccinurile DTP (diftero-tetano-pertusis) si VPOT (antipoliomielitic). Multi Marei sa treca cu bine peste vaccin .

Haircut noi n-am avut probleme cu pampersul cand am trecut la nr.4 ...dar cine stie...poti incerca sa folosesti din aceia Sensitive (cei albi) ...sunt foarte subtirei ...am avut si noi o punga si ne-am inteles de minune cu ei ... sa treaca bubitele cat mai repede.



Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Am si eu ceva intrebari pt fetele mai documentate ca mine. Maine mergem la vaccin si am inteles ca tb sa facem 2, daca vreau sa aman unul, maine ar tb sa fac ROR-ul? Care e diferenta intre ROR si Priorix? Cel de-al doilea vaccin, cel pe care l-ati amanat este cel de la cate luni? Multumesc anticipat!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Eu stiu ca ROR (rujeola, oreion, rubeola)inseamna bolile targetate, nu ca ar fi vaccin, dar nu sunt sigura. Priorixul stiu ca este vaccinul pe care am sa-l fac mirecuri pt asa ceva inaintea celui de 12 luni Infanrix. Il aman pe Infanrix caci are deja anticorpi de la vaccin 2,4 si 6 luni.
La 13 luni fac Infanrix, la 14 Prevenar care ar trebui parca tot la 12, ultima doza. Doar ca pana acum a existat cu 7 tulpini, iar acum a aparut cu 13 tulpini. Asa ca mai trebuie facuta o doza suplimentara

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

www.adoptaunurs.ro





mult, nu stiu de ce intelesesem ca este un vaccin cu denumirea asta.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



MIRE, PRIORIX este denumirea comerciala a vaccinului impotriva rujeolei, oreionului si rubeolei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

IERI AM PRIMIT PE MAIL TEXTUL DE MAI JOS. VOI STITI CEVA DESPRE ASTA?

""Stiati ca laptele care se vinde la cutii este reprocesat (de pana la 5 ori!) in cazul in care nu se vinde inainte de termenul de expirare?
Laptele este trimis la fabrica si pasteurizat din nou. Cand cumperi lapte la cutii, uitati-va pe fundul cutiei.
Daca vrei sa cumperi lapte nereprocesat, nu cumpara lapte care are cifra 2, 3, 4 sau 5.
Initial am avut tendinta sa ignor acest e-mail, dar aseara in Carrefour, cand din curiozitate m-am uitat pe fundul cutiilor de lapte, am constatat ca majoriatatea aveau inscriptionate cifrele 2,3,4,5 si chiar 6.Si mai mare mi-a fost uimirea cand un lucrator de la raionul de lactate a confirmat ca acele cifre reprezinta numarul de repasteurizari!! .
Da-l mai departe pt sanatatea tuturor!!!""







Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Stiam de f mult timp, dar nu cred.
Am primit chestia asta acum mai mult de 1 an, dar nu cred o iota.
E reclama negativa impotriva laptelui la cutie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza







Ana Sofia de Gabriela77
Tudor de Alexia28
Iustin de Elena_Iulia
Caius de Ruxita



Sa fiti fericiti, sanatosi, voiosi si iubiti!

de Yannis




SUBSCRIU cu mare drag.
La multi ani fericiti si sanatosi si iubiti si ...toate alea bune sa fie la voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Alexutza si pana la urma ce mana folosesti cand ai de ales?
Ca si pe mine m-au torturat cu mana stanga si au reusit sa ma determine sa scriu cu dreapta...Atat. Desenez, fumez, mananc, etc cu stanga...


La mine a fost "installation complete!". Scriu, mananc, fumez, desenez cu dreapta. Insa se vad apucaturile de stangace, car/apuc mai mult cu stanga, calc cu stanga, spal vase cu stanga si altele de genul...

de Yannis




activitatile care necesita o mai mare dextreritate vrei sa spui ca le faci cu stanga? sau...?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput