Prietene la bine si la greu - 100

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Adaug si eu niste.

Andrei a dormit binisor prima repriza: de la 23:30 la 3.30, iar de atunci s-a foit continuu pana la 9.30, trezire finala.

Eu sunt un pic , tocmai am vazut ca are un dintisor ciobit. Nici nu stiu ce sa fac. Adevarul este ca el roade tot ce-i trece prin mana.

Am vzut vestile bune de la malul marii, deci felicitari pentru Licurici , o sarcina usoara, etc, etc.... Pana la urma rechinasa mai bea ceva laptic?

Smara, sper ca ne dai si noua niste inghetata.......

Nu stiam de ce sta printul meu asa cuminte in bucatarie, tocmai rumega linistit niste folie de aluminiu.

rgagapie, inca putina rabdare si putere, si o sa treaca.

Tot stau si ma minunez ce copii cuminti are gabitza.

La noi a inceput sa ninga foarte frumos. Poate reusesc azi o tura cu saniuta.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am pierdut mesajul si trebuie sa o iau de la capat! Ce nervi imi face! Asa ca zic pe scurt, ca nu mai scriu inca o data ce am scris mai devreme.
Nu a fost lectie deschisa. Aia e pe 3 februarie. A fost show cu copii. Mi-a iesit super. A fost catalogat cel mai bun show de la inceputul anului pana acum. Am avut de toate: powerpoint presentation, piesa, dans fete, dans baieti.
Ieri am afalat ca mai am un show pe 17 martie. Chestiile astea nu se termina niciodata. Ba vroiau sa ma puna coordonator pe show (o sa fie un show cu mai multe clase de data asta). Am zis pas, ca si asa nu mai pot de oboseala.
Acum am o groaza de corectat, asa ca trimit si am apuc de treaba. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

danku, felicitari pt show-ul mai mult decat reusit si bafta la urmatorul

cristina,sunt cuminti,nu ma plang,doar uneori cand nu vor sa pape ... dar fac un balamuc cand se joaca,mai ales cand sunt decat ei,cand e si Rares sunt mai cuminti,nu mai tipa,nu-si disputa jucariile, mai mult se vorbeste

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Dozz referitor la henna, este f important cum o prepari ca sa prinda pe par. Mie imi prinde cel mai bine henna aceea frantuzeasca la 20 RON. Eu o prepar asa cum am citit pe un site despre henna. O amestec cu apa fierbinte si o lingura de otet (otetul face frunzele sa oxideze si scoate culoarea din ele) apoi las cam 8 ore sa stea. Nu pun ulei de masline si ou pt ca se pare ca nu prinde f bine culoarea pe par iar ca tratament pt par insasi henna e un tratament f bun. Cand o clatesc, pun un pic de balsam pe degete si apoi trec prin par si se curata toata planta. Daca mai nelamuriri intreaba-ma.

Dankutza felicitari pt show. Spor la corectat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Buna,
Eu de citit citesc zilnic dar cu scrisul e tare greu ca numai daca ma apropii de calculator Danut e deja calare pe tastatura sau roade mouse-ul asa ca trebuie sa renunt...
In primul rand vreau sa o felicit pe Laura pt mazarica proaspat vazuta si auzita la eco(ce emotionant trebuie sa fi fost... te invidiez...)
Raluci l-am admirat pe Remus la bazin. E super. Mi-as dori si eu sa il pot duce pe Danut ca noi instructor de innot avem in casa(pe tati) dar in Iasi inca nu am gasit un bazin care sa ne multumeasca. Pun desteptii astia o tona de clor in apa astfel incat si ca adult e greu de suportat si te ustura ochii cateva ore dupa asa ca pt ei sigur nu bun.
Rgagapie daca nu poti suporta bromcriptinul(mai toata lumea se simte nasol de la el) incearca cu Dostinex. E mai scump dar tratamentul e mai scurt si usor de suportat. Eu cand l-am intarcat pe Danut am luat 2 pastile de dostinex(ca eu am avut si inainte probleme cu prolactina asa ca nu m-am riscat) dar ce e drept eu nici nu mai aveam lapte(in prima zi mi se intarise usor sanul drept, ca stangul era deja gol, si am scos vreo 10-15 ml si dupa aia nik). Probabil de aia nici Danut nu mai sugea ca nici nu prea vea ce...
Pupici tuturor fulgusorilor bolnaviori, suparati de dintisori si de analize.

mami fericit de Dan Mihail 28.10.2009
Danut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Fete, sunt in mare graba. Am intrat doar sa va spun ca totul e ok cu bebe! L-am vazut, are 5.3 cm, 157 batai/minut; nu mai retin exact greutatea si pliul nucal si nu am acum foaia in fatza sa va spun.

Oricum, e foarte bine, ne-am topit amandoi cand l-am vazut cum se misca si ne face din manuta. Nu s-a putut vedea daca e fetita sau baiat; peste o luna ne va spune. Oricum, important e sa fie sanatos, ca pariurile noastre chiar nu conteaza.

Imi pare rau ca transmit asa telegrafic, dar efectiv nu am timp acum sa scriu mai mult.

Pup toate fetele!



Mami de Timi nazdravan si 12+ cu Fantomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Multumesc pt raspunsurile cu henna, fulgii si bazinul

Licurici, fulgii sunt din aia simpli, de adulti, dar bio. Daca ii rasnesc, iese faina de ovaz.

Asadar, ziceti ca e ok sa nu ii fierb. Mai simplu asa!

Ma bucur de vestile bune de la eco aduse de Smara si Laura, tot asa sa o tineti pana in sapt 39-40!

Monis, lingurita uitata la noi e pusa bine, voila motiv sa mai organizam o intalneala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Smara, ma bucur din suflet sa citesc asa vesti bune, imi si imaginez emotiile avute de voi aziSa creasca mare si frumos samburica si sa ai o sarcina usoara in continuare. Era de asteptat ca acum la 12 sapt sa nu prea vedeti ce e, fetita sau baiat. Oricum inghetata trebuie sa o primesti, indiferent de pariu

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Smara ce fain ca e bine bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

felicitari si (mie emoticomul cu gravida rosie nu-mi place zici ca e una care se freaca pe burta de bine ce a mancat ), ce bine ca sunt bine sambureii , ma bucur tare!

Dozz dezavantajul hennei aplicate fara ulei de masline este ca se imprastie f tare iarba, uleiul o tine mai la un loc si parca se si aplica mai usor. Ca sa scazi timpul de stat cu ea in cap si / sau ca sa intensifici culoarea, poti usca parul plin de vopsea cu uscatorul de par . Cum ai tu parul scurt, cred ca dupa 2 ore il poti usca linistita cu uscatorul si vei avea aceeasi culoare ca si dupa 6 ore (daca nu, sa nu ma injuri ).
A, si mai stiu ca henna "buna" este cea rosie. Ca asa e planta. Celelalte nuante (cele de negru, blond) au adaosuri in ele...

Despre fulgi / cereale am retinut ca in momentul in care copilul are maselute, are deja si enzime pentru cereale. Deci cred ca merg si crude. Eu ii dau cu iaurt, cu lapte dulce, cu BV...

Dymomo o piscina particulara nu stiti? pt vara?

Dankutza felicitari pentru reusita!

Cristina_boc eu m-as duce cu copilul la un stomatolog padiatru, nu stiu cine altcineva te poate sfatui ce e mai bine de facut.

Gabitza reteta aia de asa-numitele "clatite americane". Imi facea si mie bunica, acum 30 de ani, of cat de bune erau, asa ne-americane .

nu stiu daca mai aveam ceva de zis... mai fetelor, 2 pagini in ultimele 2 zile , pai se poate asa ceva?


noapte pozitiva




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput