Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Giova welcome back iubita ti-am simtit lipsa.Bine mai e la shopping si inca fara astia mici care tipa de zici ca-i tai..venim in Europa din iulie pana in sept asa ca avem si noi vreme de shopping.

Nu imi amintesc cine ma intreba?Laura?de nunta din UK..habar nu am unde e dar tre sa merem..e pe 19 parca iulie..asa ca nu ratez Harrods is a must asa pt vreo 2 ziledeh shopping..poate ne intalnim pe acolo cu zmeuricii..al meu are deja 3 pasapoarte,pardon 2 ala romano a fost refuzat..lol.ce prostie..are british si SA passp.ce nevoie mai e de ala romanesc?nici nu va imaginati ce birocratie ..l-om face si pe ala candva..

Pony multumim..si Raducu cred ca ti-am mai spus e frumusel foc nici nu zici ca-i mofturica..

Bely be pacient ..baby steps vine vremea alergatului..Makka Pakka merge pe varfuri habar nu am cum isi tine echilibrul zici ca-i balerina,dar e tare ca un mic tauras.

o seara faina va dorim..maine avem zi la greu de invitatii si socializare de pe acum ma simt obosita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mai avem 2 ?
Uliiasi si Inutsa sarcini usoare si cu finalitate sa va dea bunul DD.

multumesc fetelor de reprimire....asa e cu reducerile, doar ca d-nul sot numai acum a putut...deh...munca inainte de toate.

tot nu am citit si numai pe luni o fac.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanimi

Coridana de ce ai sters mesajul?



Nina, mamica Iarinei


Sa va las sa visati frumos despre America :)

Uliiasi si Inutsa sarcini usoare si bebelusi sanatosi va doresc!

Eu va citesc mai mereu, nu postez.

Noce :)) si eu tot primul avion l as lua!!! Noi mergem in tara ptr o luna in iunie, abia astept!


Un weekend frumos va doresc!


Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Giova Welcome back? Ai plecat, v-ati distrat in doi......tu cand ne anunti?

Fetelor cica va fi si un sezon 8 la Anatomia lui Grey, din septembrie. Si sezonul 7 are 22 episoade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Buna seara
Am citit tot,dar nu prea am timp de scris,trebuie sa vina Alexu acasa.

Dienuta tare frumos la voi,Albert tot mai frumos,doamne ce repede cresc,parca mai ieri erau bebelusi.

Corinadana te asteptam sa ne impartasesti si tu povestea ta.



mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Giova,bine ai revenit! Ne-ai lipsit! Pe unde v-ati plimbat? Si pe cand la Madrid?

Corinadana, deci esti pe aici, dar pe inviz. Eu n-am apucat sa citesc ce-ai scris, mai pune o data, pls!

Mai fetelor, Uliiasi si Inesa, spuneti-mi si mie secretul, voi de unde luati teste castigatoare, ca eu numai de-astea cu o liniuta nimeresc?

Blanca, insanatosire grabnica! Ai repetat urocultura?

Adriana, nu stiu cu siropul de artar cum o fi, am tot ezitat sa iau. Stiu ca se pot folosi curmale pisate ca indulcitori. In qatar am vazut chiar sirop de curmale si n-am luat m-am gandit ca fac eu in casa. Acum tot aman, dar o sa fac.
A, eu mai fac lapte crud din migdale, susan si in cu apa la blender.
Homosul il fac din naut fiert pe care il blenduiesc cu pasta de susan (tahina), zeama de lamaie, ulei de masline si sare. Il papam cu morcov ras si masline alaturi, asa o farfurie in 3 culori, asa am vazut la arabi si e tare bun.

Elena, de care soia ai luat? Daca sunt boabe verzi, poti sa faci pateu, daca sunt boabe galbene poti sa le faci cu un sos rosu, ca o tocanita, daca e granulata poti sa faci chiftele, rosii umplute, paste, multe.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Noce e soia cubulete galbena. Piticii mei nu prea papa tocanite cred ca le fac chiftelute la cuptor. Sper sa le placa. Eu mai faceam soia cu sos de tomate usturoi si cimbru si mancam cu piure de cartofi. Bun rau dar piticilor nu le place piureul. Am mai citit o reteta misto de drob cu ciuperci soia oua. Acum sa vad la ce ma hotarasc. ori drob ori chiftelute. Imi pare rau ca se lasa asteptat bebe 2. poate la tine chiar tine alaptatul drept contraceptiv si de aia nu vine bebe2.


Piticii mei au fost foarte maraiti azi. plangeau si se tavaleau asa fara motiv as spune. Nici sa ne jucam nu vroiau nimic nu era pe placul lor. Cred ca sunt ciufi de la canini.

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Giova, uelocome lady!naspa ca nu ati prins reduceri, dar tot e bine ca ati avut o iesire.
Blanca, nici nu stiu, sa te compatimesc sau sa ma bucur ca esti si tu la o iesealaeheee, de-aia n-ai mai intrat tu pe aici. Sanatate! si distractie!
Corina, haoleooo!inca un sezon?si ala cu taraita imi dau demisia, zau asa!
Bely, pana la urma ciulama fu! ca s-a mancat dejadc vrei iti trimet, ca sunt uscate, cum spuneam.
Nu mai stiu ce am citit, sunt tehuie, si pupa azi cat eu finalizam treaba cu galustele la supa, a umblatla camara, si-a extras niste lucruri si i-a cazut o conserva de compot, mare, pe picior, are unghiuta pe dedesubt la picior, jumate cu sange, s-a si belit bine la cuticula tot la acelasi degetel pana acum a fost plangacioasa, nimic nu-i intra in voie, cum i se rufuza ceva incepea sa de-a apa la soricei. Cred ca si de-asta sunt tehuie, ca o tras frate nisteture de plans, cu urlete si asa cu suflet, de m-a terminat! Pe de-o parte o inteleg, pe de alta deja a cam sarit calul, nu dorea decat telefoanele lu' taica-sau si trantea cu ele de sa le sara bumbii. oricum i le-a facut praf demult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ce a crescut Albert!!!

Inutsa, uliiasi, felicitari si sarcini usoare, bebelusi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor

Lucialu un pusi pupei sa ii treaca mai repede..inteleg chestia cu tel..eu nu mai stiu cum sa ascund blecberiul e in el cu totul..ieri mi-a luat o sticluta cu un tratament pt par scumpa ca naiba si nu o gasesc nici pace..nu stiu ce sa ma fac s-a invatat sa deschida singur geamurile mai joase(noi avem geamuri imense si arunca pe geam te miri ce)m-am uitat peste tot inclusiv in gradina si nimic pace..pupa plange ca si Makka Pakka cand nu primesc ce vor au niste lacrimi mari de iti rup sufletul nu alta!

Dienuta ce flacau mare ai,nu mai seamana Albert deloc a bb..au crescut bb nostri.

Mergi la inceput