Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

lucia eu nu am luat niciodata din astea uscate , cat tb hidratate? am mai gasit o reteta care suna interesant dar n-am incercat-o http://invatsagatesc.blogspot.com/2007/12/tarta-cu-ciuperci.html


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adrianamerci! scrie ca tre sa-i pui in apa sa dea in clocot, dupa care se lasa inca juma de ora in apa rece.
al meu tot tocanitze vrea, dar nu m-as risca sa le stric, ca el e figura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

noce de mult vreau sa te intreb tu cum faci humusul?

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Fetelor cum sa le gatesc piticilor soia?
Am cumparat soia pe care scrie ca nu e modificata genetic.

Acum le fac o supa de rosii cu carnita de vita

nu stiu ce sa le mai fac felul doi

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am revenit si noi azi noapte. la reduceri multe nu am gasit, asa ca am luat din colectiile noi pt. pitici. marco e plin de haine cu Cars...la Edi nu i-am gasit papuci, asa ca trebuie sa caut pe aici...bani multi stricati, dar macar am profitat de timpul petrecut in 2.
Acum astept urmatoarea escapada la madrid...profitam sa vedem orasul si finuta care e pe vine.

nu am timp sa citesc din urma, poate pe luni, cand ma mai eliberez de musafiri. e mama inca la noi pana maine si imediat apare si bunica cu matusa.
si weekend fain sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna si de la noi din minunatul Bran unde zapada curge si totul e alb...

o minunatie de vreme si distractie maxima pentru J. si pentru Eva bineanteles.
Eva e super fericita, incantata, se joaca non stop cu copii si cu animatia de aici de la Club, danseaza, se da pe tobogane, pe ponei, in curand la piscina..superrrrrr...

Ceva insa ma spara si la mine e cauza..am o infectie urinara cu o bacterie mai rara PROTEUS..de unde sa o fi luat caci de obicei din mediul intraspitalicesc se ia iar eu numai cu E acasa am stat, nici vizite nu am prea facut cine stie ce..asa ca sunt pe antibiotic si sper sa ma simt mai bine, cand ma intorc fac eco la rinichi ca ma doare..o porcarie..plus ca mi-a venit si CM..alta bucurie. Oricum infectia asta mi-a stricat tot cheful dar eu incerc sa nu il stric pe al altora..ufff...

Ma bag pe net sa ma citesc de bacteria asta dar mai bine nu imi var nasul..pe net mai rau ma ingrozesc...ptiu..J. e la ping-pong si Eva doarme cu sforaieli.

Pupu

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

tufa, am dormit si noi azi pana la ora 10:00, vai ca bine a mai fost, s-a trezit buburuza mea la 7 plangand, o fi visat ceva, am pus-o langa noi a inceput sa-mi faca carleonti si in 5 min. a adormit, bine o mai fu.
muffi macar leut s-a prins ca il deranjeaza si statea cumintel dar noi? ma rog, asta e, nu vreau s-o fortez dar recunosc ca as vrea s-o vad alergand si eu dupa ea prin parc de cat s-o tot car in brate ca nu stiu cum se face de mai nou doar o vrea pe ma-sa, eu ma bucur si incerc sa-mi petrec cat mai mult timp cu ea dar ma rupe de spate chiar daca are abia 9.200. Acusica facem si noi 17 luni pe 29, dar incerc sa ma tin calma. Chiar azi am observat ca ea si-a facut o manie de a indoi degetele de la picioaruse si cum nu paseste cu laba toata se tot dezechilibreaza, de fapt am observat de vreo 2 luni ca face asta dar am zis ca poate e o faza, se pare ca nu, chiar ii place sa faca asta. Super ca te-ai distrat, face bine cate-o iesire
giova bine ai revenit, hai mami ca ne-a fost dor de tine, acuma ai ce recupera. Cu salduri asa, ori mergi in sapt. in care se da drumul ori te lasi pagubasa ca pe urma nu se mai gasesc cine stie ce, cam asa e si aici.
lucicooo hribe?, vaiiii ce pofta mi-ai facut! si eu zic ca ciulama sa faci, asa le simti gustul din plin! sa aveti pofta si sa te gandesti si la mine cand mananci
Fetelor ninsoare? super, as vrea si eu o juma de zi cu zapada din belsug dar nu mai mult, ca suntem cam friguroase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Buna fetele!!!!!
Ce frumos la voi ninge,pe aici e un ger uscat,si bate un vant de te ia pe sus,am iesit si noi putin azi afara,da abia asteptam sa ne intoarcem la caldurica
Inutsa si Uliiasi felicitari mamicutzelor si o sarcina usoara sa aveti
Giova bine ai revenit,asa e cum spune si Bely,daca vrei sa mai gasesti ceva frumos,tb sa mergi la inceputul reducerilor,noi asa facem mereu si sormea ia luat lui nepotamiu de la madrid o groaza de haine cu cars
Blanca insanatosire grabnica si scapi repede de bacteria aia,si eu cand eram in tara faceam tot timpul infectie urinara,dar mi-a dat o doct sa iau 2 luni antibiotic si asa am scapat,nu am mai facut niciodata de atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna seara zmeurici
Lucialu multumesc de parola,
Muffi ce printisor frumos ai!
Inutsa si Uliasi Sarcina usoara si la termen si FELICITARI
Raducu meu era dependent de suzi dar de cateva zile nu o mai vrea.Sa fi scapat de ea.Ieri a avut o zi buna, azi una proasta... la mancare bineinteles.Cred ca o sa-l fac sopran pentru ca scoate niste vocalize!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Am mai bagat si eu niste poze sa ne mai vedeti la ochi:http://family.webshots.com/album/579605357nEQhEo

Mergi la inceput