Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Inutsa,Timea are o dermatita,are si rinita alergica....Nu e fff. grav,insa ne-a recomandat dr.(mai multi) o cura de min. 6 luni cu Singulair.Cand ii apar eruptii,ia si Aerius....Vally,noi am facut ROR-ul,efecte adverse nu am avut....Dupa 2-3 saptamani a facut o otita,unii zic ca ar fi posibil si de la vacin(reactie adversa),dr. a zis ca nu are nici o legatura....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Vally, noi am facur ROR. Laura nicio reactie. Irina rosu in gat si temperatura dupa cateva saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Vally, si Sara a facut ROR. In a opta zi dupa vaccin a inceput sa faca febra (nu constant, avea pusee de febra, mai mult dupa-amiaza si seara), care a tinut vreo 3 zile. Oricum, mi se pare mai usor decat eventualele complicatii ce pot aparea daca face bolile alea.
Noi ne oprim cu vaccinurile, nu-i mai fac altele. Ma gandeam sa-i fac Prevenarul inainte sa intre in colectivitate, dar am decis sa o imunizez homoepat. Varilixul nu-l facem, mergem la risc, iar de Rotarix nici nu se pune problema, cunosc copii vaccinati care au facut boala urat de tot.
Pana la urma, orice vaccin e o agresiune impotriva organismului si deja am facut mai mult decat strictul necesar.



"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Sa vedeti ce a papat fii-mea azi dim: mar cu... paine. Nush dc i-a placut asa tare cu paine, dar nu ma lasa sa i-o iau

noce nu vrea soata sa stam cu chirie, ca are el "printzipiurile" lui, long story. De pe la sfarsitul primaverii o sa fim nomazi, o sa mergem la mine la tara, la socri. Iar din toamna la ai lui
Periculos dorul asta de tara... Poate gasiti o varianta mai buna!

bely, patri si Bia la inceput mergea intr-o parte. Isi gasesc ei directia si pozitia pe parcurs. Bravo pt progrese!

lucialu bad, very bad idea, dar am un sot-leu taaaaaare capos.
Eu propun sa iti mai legi si un mop in spatele maturii, asa maturi+stergi cu mopul din prima

motana multam!

vally noi am facut ROR-ul si febra mare+diareea de dupa au fost de la altceva, nu de la vaccin

pooh am inteles. Si ii ajuta Singulair-ul?

Mami de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Inutsa,nu stiu....suntem la a doua luna,rezultate spectaculoase inca nu suntCica trebuie o perioada mai lunga administrat ca sa-si faca efectulCand o sa nasti?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Helou again fetelor

Lucialum-am conformat si eu cu stiulul de pe aici,ca si eu venisem acu' 5 ani cu idei de acasa,rupt spatele curatind casa..mr mi-a zis clar la ei de cand sunt mici made face toata treaba,stapana ma rog altele mai importante nu pierde vremea pt citez"maruntis(change)"aspirand casasi eu pun catel de usturoi la spanac nu ceapa doar la sosul de marar..lapte prefer nici ca-l beau dar smantana pune niste "colaci" de n-ai idee

Pooh platesc cum sunt preturile altii platesc si mai putin..si mie mi se pare ft putin.eu ii dau haine de ale meleam dulapurile ticsite,atata ca ea nu incape in ele dar le vinde si face bani buni imi zicea.Mai ii dau si mancare ca ramane tot timpul.Thandi ma iubeste,serios..eu la fel o respect si incerc sa ii inteleg religia e ca si parte din familia mea.plus ca e minunata cu Makka Pakka care face ce vrea cu ea

Vally
phui greu cu refluxul la noi solidele ne-au pus capac a fost horror.dc vedeti covoarele ,nu am bani acum sa le schimb sunt varza toate patate de la mancare sunt bej deschis si nici o curatenie chimica (i-am chemat acasa )nu mai poate face nimicGloriuta

Motanarecuperam.noi facem cu intarziere vaccinul(MMR)de 15 luni..apoi la 18 si asta este.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Repede, repede pana nu se trezeste strumful...am apucat sa pap si sa platesc niste haine de la bazarul DC si sa ma fac bela ca deseara ma duc la beut...cu strumf cu tot, ca n-am cui sa-l las, o sa fie aventura, sa vedem ce iese.

vally, si noi am facut ROR-ul, fara niciun efect secundar, totul a fost ok.

Mai fetelor, ce mi-ar placea sa ne intalnim cu toatele, tare e bine pt strumfi cand se aduna toti gramada. Io de cand sunt in Piatra, avand in vedere ca sunt in sfarsit la casa mea(si ca-s singura cu junioru ca husbantu e la munci in bucuresti), am tot chemat in vizita prieteni cu copii, au pe unde sa alerge ca e f putin mobilat apartamentul, chitaiala non stop. Vecinii nu cred ca se supara, ca am copii mici si deasupra si dedesuptul meu, asa ca se aud chitaieli si e la ei, oho...

Mai fetelor mai, v-ati saturat de urat "sarcina usoara" sau mai vreti o tura?!!? Ca tocmai ce am si eu 3 teste pozitive la activ si ma duc peste 2 sapt la eco sa vedem daca se vede/se aude ceva...Nu am sarit din prima sa va zic ca inca nu realizez cred, plus ca nu ma simt insarcinata inca, n-am nici urma de simptom, asa ca dupa ce aflu ceva de la doctor o sa am curaj sa ma bucur. Si la noi o sa fie schimbari mari, ne mutam si noi, cautam un ap cu 3 camere, tre sa iau si un ajutor ceva mai la sfarsitul sarcinii, inca e zapaceala la mine in creier.

lucicooo, de cand cu matura ta legata de ... numai la tom si jerry ma gandesc...

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Uliiasi,SARCINA USOARA! Ce veste minunata!!!!felicitari!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Uliasiii sarcina usoaraaaaaa! felicitari

so, nu-i chiar asa de negru Ror-ul...
Pooh Monilland Laura Inutsa Uliasii multumesc

Muffinuta deci la voi s-a intensificat refluxul la diversificare...oofff...multa rabdare

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Mama ce de vesti..
Uliasii felicitari din suflet..!!

noi de abia acum am terminat calvarul mancatului,merem afara.Si am programat si eu o iesire tonight cu fetele la un restaurant fain,asa ca Makka Pakka doarme cu Thandi..ce bine e ma simt un pic vinovata da' n-am mai fost undeva de la revelion..

Intreba o fata scuze nu mai retin Patricia sau Adriana dc gatesc zilnic pt Nikolai.Nu,eu fac cateva feluri de mancare si congelez 2-3 portii asa ca zilnic are alt meniu.

Mergi la inceput