Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna mamici!!
Eu mai greu cu scrisul...ma solicita si Andreea si Raducu...inca simt oboseala...am multe nopti nedormite si greu sa le recuperez.
Vreau sa felicit proaspetele gravidute Uliasi si Inutsa!! Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!
Muffi tare greu tb sa-ti fi fost cu NJ...dar ma bucur mult ca acum e totul bine. Si cand povestesti cum e acolo la voi...deja visez cu ochii deschisi, ma gandesc tot mai mult sa emigrez...si-mi pare rau ca n-am facut-o cand am avut ocazia sa plecam in Canada...
Clara de voi nu mai zic, visul meu e sa vad si eu macar o data America...
Moni ce bine de tine ca apuci sa te si distrezi...eu n-am mai iesit pe undeva....decat in jurul blocului..
Raducu plange f tare in masina...doamne, nu-i place deloc...plange pana oboseste si adoarme...asta dc avem drum lung...evit sa mai plec cu el cu masina,ca si Andreea saraca ii tot zice "gata,gata" si el nimic.
ROR am facut si noi fara nici o reactie adversa
Aveti un spor la scris ca nici nu mai stiu ce am citit...
Alus bine ai venit!
Si eu vreau sa ne mutam la 3-4 camere ca nu mai avem loc...jucarii peste jucarii...deja suntem 4 membri si se simte
Va pup si mai revin!


poze noi
minunile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

inutsoooo,nu puteam sa nu te felicit!Sa ai o sarcina usoara,fara probleme si la termen!!felicitari inc`o data!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Ploua cu gravidute la noi. Uliasi sarcina usoara draguta si la termen.

E greu tare sa facem intalniri cu mamicutze si pitici intr-un apartament. Eu ma uit la noi ca nu e loc cu doi copii. Parca sunt in cusca saracii. daca am sta si noi mai toate la casa ar fi alta treaba. Poate cand se mai incalzeste ne vedem ca la vara cred ca mai toate incepem munca.

Noceas pleca eu dar sotul nu prea vrea el e mai fixist asa greu ii schimbi climatul si ma mai gandesc si la parintii mei ca ii las singuri cuc si uite ca nu ma prea indur. eu sunt singura la parinti iar rude nu prea avem ca e o familie mica asa ca i-as lasa singuri si stiu ca s-ar bucura ei pt noi ca ne-ar fi mai bine dar singuratatea si dorul de noi i-ar termine. Cine stie poate cand mai cresc putin piticii poate o sa avem alt curaj.


Fetelor as vrea sa le dau piticilor soia. Are ceva daca le dau? Cum as putea sa o gatesc?

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti




Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

muffi pai la voi e ieftin menajul maica, aici 10€ ora, deci castiga mai bine menajerele de cat mine .. daca ar fi mai ieftin mi-as cauta si eu una macar 3 ore sambata dar asa ma las pagubasa si eventual o copiez pe lucialu si sa vad de-mi iese sa agat matura la f..d si eventual si ideea lui inutsa sa pot agata si mopul ca atunci ar fi perfect, pana atunci traiasca sotul si sa-i tina d-zeu naravul ca tare mult ma ajuta. Pai numai stiu ce sa va spun de Portugal, daca ma intrebati va raspund din ce stiu dar asa de capul meu chiar nu stiu ce sa va povestesc..oricum sunt europeni si tare se apropie de noi romanasii doar ca putin mai civilizati!
uliiasi asta da veste, felicitari si sarcina usoara
harnice, harnice sunteti la scris mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

intru asa pe fuga ca nu stiu cat mai sta in patut.inca nu am citit tot,dar sper sa apuc sa scriu cateva randuri.
muffi imi pare rau sa citesc prin cate treci,dar sa stii ca aici intotdeauna vei gasi un sprijin,o alinare,o vorba buna....asa ca nu te sfii sa te descarci.suntem aici o familie,nu?
monitza cu intarziere te felicit pt comoara ta,de fapt pt comorile tale,sunt superbe amandoua!!sa fie sanatoase si sa creasca mari!!
clara am citit ce ai descris tu acolo,despre viata de acolo si sincer,pt noi ramane doar un vis....e ceea ce orice parinte isi doreste pt copilul sau,dar aici nu e posibil si cine stie cad va fi...
corinna te felicit pt micuta ta desteapta!nu ai de ce sa fi condamnata ca ai o fetita perspicace,desteapta si frumoasa foc!!felicitari,aici sunt meritele tale.iar despre socrii,te inteleg,cam in aceeasi oala sunt si eu.
bely eu sunt sigura ca atunci cand va fi pregatita zmeurica ,va pasi.nu vad de ce sa`ti faci griji!
pooh am admirat pozicile,vreo 3 zile la rand!!!asa frumosi sunt....
vally eu cu inima indoita i`am facut intr`un final ROR`UL lui Denis si ne`a ajutat Dumnezeu de n`a avut reactii adverse!!si`n ziua de azi nu`s impacata cu ideea ca i l`am facut,dar....
uliasii sarcina usoara si tie,draga mea!sa fie la termen,sa creasca mare mare samburelul si sa nu apara nici un fel de complicatii!!
eh,deja urla....gata ma duc sa`l scot!!ufff,asa ma oboseste caterodata.dar tot ma topesc dupa el,asa ca gata,am fugit....poate mai bag o tura pana ma pun la nani.pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

am uitat,alus bun venit in tufa!ai 2 comori acolo,superbe amandoua!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Flosideea multumim ma simt acasa cu voi si iaca mai vorbesc romaneste.aici numai engleza.acum imi este mai usor sa intru pe DC ca Makka Pakka e bine,inainte nu ma lasa sufletul asa negru era..cred ca am plans pt toata viata.
Si al meu tipa acum ca din gura de sarpe dar il iubesc de mor nu alta.

Elenada la mine a fost la fel cu plecarea nu o mai am decat pe mama si bani oricat ii trimit stii cum e nu suntem acolo.E singurul ei nepot sora mea e in Germania de vreo 20 ani si nu are copii..asa ca nu mai poate dupa leut.dar am ingrijit-o pe mama bolnava vreme de 14 ani plus businessul in Ro..si m-am trezit ca iaca tarziu vreau copii si sa imi schimb radical viata .Cand ma uit la pozele vechi de la 30 arat mai bine acum de o mie de ori decat atunci cearcane ,obosita ,stres pt firmele pe care le aveam..si acum am griji dar de alt fel..aici macar nimeni nu ma intreaba nimica..
voi sunteti ft tineri inca si aveti vreme sa ve decideti,nu mai zic ca eu dupa primele 2 sapt in SA am vrut acasa in RO..am stat o sapt si m-am intors aici raelizand ca niciodata nu mai pot trai acolo..ma rog doar fortata de imprejurari nu dc e sa aleg.Si Elena imi iubesc mult tara..am colege de faciultate distruse de viata grea m-am intalnita anul trecut in RO..

Bely e super ieftina mana de lucru la noi ma gandesc serios sa pun o mica afacere la cale ,o antrenez pe Thandi si mai vedem inca cateva fete,cam stiu ce ar merge acum sa vedem putin piata..deocamdata ma bucur din inima de Makka Pakka.

fetelor merg sa aleg o rochie sexi ca Moniland mi-a amintit ca e bine sa mai si traiesti asa ca diseara dinner out.dilema ce rochie am o groaza

va pup o seara faina sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Am uitat ceva important

Ayda felicitari nici nu imi vien sa cred ca ai 2 minunatii.sper ca am trecut partea mai grea in toate sensurile,dar vorba aia ce nu te omoara te intareste.cat despre acomodatul cu masina incearca pe distante mai mici pana se obisnuieste,unii copii au rau de masina spunea vecina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

flosidea e greu si frustrant sa vezi ochii mirati de jur imprejur si sa te intrebe mirati cat timp are? 1 an si 4 luni, si inca nu merge? nu,ii e frica sau n.are chef numai ea stie, normal ca le raspund cu zambet dar zau ca m-am saturat sa aud aceeasi intrebare mirata.. uof cateodata ma apuca dar in acelasi timp ma gandesc ca sunt alti copilasi cu probleme serioase si eu ma plang pt asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

muffi have funn deseara. Eu n-am cu cine lasa pe pitica si daca as vrea o iesire in doi, uof uof.. ea are bona dar doar peste zi si o duc eu la ea ca mai are in grija 4 pitici, in rest n-am pe nimeni apropiat asa sa am incredere s-o las pe zmeurica, asa ca toate iesirile sunt in 3 sau in grup dar chiar nu ma deranjeaza deloc asta... bine numai iesim sa stam mult, cel tarziu 22:00-23:00 suntem acasa ca nu vreau sa-i dau programul peste cap.

Mergi la inceput