Zmeurici de iulie-august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Neata,Alex s-a trezit la 9,30,ne-am jucat pana acum,cand a venit tata sa-l ia afara.

Muffinuta ce spui tu e frumos dar destul de greu de pus in practica in zilele noastre,lumea a inceput sa o duca din ce in ce mai greu,invidia e foarte mare,eu locuiesc intr-un oras mic,si spre exemplu la mine pe scare e o mamica cu doi copilasi mici cu care ar putea sa se joace Alex,dar de cate ori ma vede fara copil tine sa imi spuna ce bine e de mine ca am unde sa-l las,si de partea materiala are grija sa zica fel si fel de chestii si tot asa.
Pana in vara intentionam sa ne mutam in Bucuresti,mai cresc copiii si poate ne intalnim noi fetele de pe forum,asa ar fi mai usor,deja ne cunoastem cat de cat.

De plecat din tara si eu as pleca,Valencia e orasul meu de suflet,am si stat o vreme acolo,dar momentan suntem legati de Romania cu jobul.

Gata,mi-am spus oful,acum asteptam sa ninga ca asa e anuntat azi,poate ne dam cu sania.


mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Elou!
Inuto, bad idea cu mutatul taman cand nasti, dc nu ti-i draga s. shincer. la saline artificiale ma gandeam si io, chit ca tu dc poti cand da iarba verde, sa alegi si locuri cu saline adevarate mai aproape de tine
Anemona, noi am inceput sa ne mai reglam cu somnul, aseara a dormit un pic dupa 11. Greu e de convins la amiaza.
Adriana si pe mine poti sa ma treci pe oferta cu vegeta
Si mie mi-e dor de Giova.
Patricia, vad ca nu stati degeaba pe forum, va incuscriti da, mai, ce se mai tasta pe la odisee! Bravo crabutului, si la cati mai multi pasi si la cat mai drepti!
si mie mi-ar place sa stau langa mare/ocean
sincer, cu servitoarele, nu sh, nu sunt la nivelul la care sa imi permit, greu imi imaginez, plus treaba cu intimitatea, insa acum ai ine imi leg o matura de f..d si cat alerg dupa pupa prin casa fac si curateniedecat sa dau cuiva bani.
gata, ma duc la treburi.Iar e vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

lucicoo ma prapadesc de ras cu matura agatata de f..d, lol nebuna esti si pusa pe glume tot timpul
ah, pai nu? macar sa fie cu folos forumeala asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lucico, , numai tu sa ai cuscra?

Da, mereu am admirat-o si eu pe Giova, cit de atenta si meticuloasa elasa ca vine ea inapoi si mamaaa, ce o sa mai aiba de recuperat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Patricia nimic sofisticat:calesti cateva fire(aici sunt ft subtiri micute ca degetul)de ceapa verde (poti si uscatadc nun ai verde) in ulei de masline si un picut de unt,cateva secunde practic pt ceapa verde adaugi cam o lingurita doua de faina,amesteci,rumenesti usor,stingi cu concentrat de legume sau apa si un cub de Knor sau mai stiu eu ce avem prin Ro,adaugi si lapte amestecand repede sa nu se faca cocoloase.condimentezi cu sare si piper ,adaugi putina smantana si marar tocat la sfarsit.e rapid si eu cred delicios.Mai fac si cu cartofi noi.

Lucialu eu o pomeneam pe Giova imi lipseste si Tm la fel..cred ca mi s-a facut lehamite de caldura

Bely mie tare greu mi-ar fi cu limba voastra ..pt mine a fost flaore la ureche cu engleza..nu am fost niciodata in Portugalia dar cred ca e super.mai povesteste mie imi place sa citesc..Maputo se pare a minunat loc..Dar nimic ca si Cape Town..crede-ma plus bogatia de aici(of course si saracia prin contrast)plus frumusetea locurilor..

Lucialu iubita aici eu platesc 10 euro pt o curatenie de la ora 8,30 la 16,30 .lasa casa bec,la casa cu etaj,gradina ,nu ft mare dar nici apart plus calcat la greu de la Makka Pakka..cred ca merita.lunar ma costa 80 euro,cred ca e nimic.plus cateva sandwichuri,zau nu cred ca e mult.Am 3 bai pana le curat pana la plafon se pune murdaria ma rog nisipul iar..cam 110 euro cu piscina si garden service total cheltuieli..nu stiu dc e chiar atat de mult..eu reduc cat pot dar nice nu vreau sa imi rup oasele.am muncit pe rupte pana la varsta asta.pupa mancacioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Muffi, tu ai un alt nivel. Eu zic de mine, de mine! asa dc e sa am fantezii de-astea erotice cu treburi facute, sincer mi-ar place inelul lu' Arabellacat despre de cati ani fac treaba, dupa cati am tooot strans, ca nici eu nu ma pot relaxa psihic in dezordine, oooo am vechime, sunt acra! momentan cum spuneam, tin banii pt altele si imi leg maturadc nu fac fatza.
Asa fetele faceti aranjamentele de nunta ca ma pun martora de la umbra unui ficus gigant de Portugalia si nu vin cu mana goala, o aduc si pe cuscra
eu fac fara lapte sosul de marar si fara ceapa verde, fac cu feliute de usturoi. Nu imi place laptele nici la spanac nici la sosul asta, insa pun smantana din plin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Da, asta e la noi cu spatiul, cred ca de-aia nici nu exista obiceiul play-date-urilor. Nici noi n-avem spatiu suficient unde stam acum. In doha (ca v-am innebunit deja) faceam astfel de intalniri cu mamicile si copiii din vecini. Era tare simplu, ne ciocaneam la usi, ne opream la una, puneam fructe si cafea pe masa iar copiii se jucau de voie ca era loc destul.


Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Bueyyyyyyyyyyy,cate pagini ati scris!!!1Aveti grija ca Giova e plecata,nu are cine sa ne mute in casuta nouaAzi sunt cu doi prichindei acasa,asa ca mai slab cu forumeala.....Am citit in diagonala,imediat e gata cafeluta si ma apuc de recuperat.....Muffimuta,pai platesti fff. putin....sau ma rog....La mine vine o tipa(cand o chem),pentru 3 ore ii dau 30 roni....Si nici nu-mi face casa becNu sunt 100% multumita,dar oricum e mai bine decat sa ne sacrificam sambetele pentru o curatenie mai mare.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Inutsa sarcina usoara!

noce, sa ma scrii si pe mine pe lista de intruniri, luna asta ma gandeam sa ma duc la clubul textilistilor, mai vorbisem noi despre asta, poate ajungeti si voi.

muffinuta bine ai revenit, vad ca acum recuperezi. Am vazut si puiutul de leu, foarte frumusel.

Patricia ce fain cand se iubesc astia micii, si la noi Dari il iubeste pe verisorul de 7 luni, ii da sa manance, uneori din ce nu trebuie, e extrem de emotionant fiecare moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

scrieti, nu gluma

vrem si noi la play-date!

Muffi
bine ai revenit in tufa! imi pare rau pentru perioada dificila prin care ati trecut! te inteleg, partial, pentru ca si G a a vut reflux pana la 6 luni (i-a trecut odata cu diversificarea...); au fost sase luni groaznice din cauza laptelui baut numai in somn si vomat aproape dupa fiecare masa in jet-uri!la voi, in schimb,refluxul a fost mai violent si perioasa mai indelungata!
imi place mult cum povestesti despre lucul unde locuiti! impresionant

Muffi noce clara suna tare bine ce ziceti voi de alte
tari si atitudinea fata de copii! de fapt, asa ar trebui sa fie in toata lumea...din acest punct de vedere - tare mult mi-a placut anul trecut in vacanta in Barcelona
eu una, imi doresc foarte mult sa plec in alta tara! si asta pentru G!

ma hotarasem sa nu ii facem ROR-ul G-ei - dar pediatra insista si imi argumenteaza ca sunt nefondate informatiile care circula pe Internet imi este foarte greu sa ma decid - toate mamicile dorim ce-i mai bun pentru copiii nostrii...
cine a facut ROR-ul? ati avut reactii adverse?

sunt la servici si pot sta prea mult...va citesc mereu si imi sunteti foarte dragi asa ca va rog sa ma iertati ca nu scriu mai des

pup toata tufa

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput