poate intra sotul in prenatal?

poate intra sotul in prenatal? | Autor: dragutzadeea

Link direct la acest mesaj

eu nu lucrez deci nu am fost niciodata asigurata asa nu pot intra in prenatal...sotul lucreaza poate intra el??? va rog rasp multumesc anticipat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca sotul tau ar fi femeie sa fie insarcinata sa fie inainte de nastere adica prenatal.... poate dar fiind totusi barbat nu prea vad cum ar fi in prenatal ca doar nu o sa nasca el in locul tau.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Prenatalul si postnatalul sunt specifice doar femeii, mamicii ca doar ea naste
Daca e vorba de CIC, da poate intra si tatal, dupa expirarea postnatalului, sau a 42 de zile din el...

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

a scris ca nu a lucrat niciodata si nu poate beneficia de prenatal. in aceasta situatie daca sotul lucreaza poate intra in concediu de crestere a copilului chiar de cand se naste copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca discutam de CIC si nu de pre/postnatal- poate sa beneficieze tatal daca indeplineste conditiile legii in acest sens. Ceea ce nu stim.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Poate beneficia tatal de CIC dar numai dupa 42 zile de la nasterea copilului, cu conditia sa indeplineasca cerintele legale.

Mami de 2004 si 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui antoemma

Poate beneficia tatal de CIC dar numai dupa 42 zile de la nasterea copilului, cu conditia sa indeplineasca cerintele legale.

Mami de 2004 si 2010

Nu intotdeauna. Daca mama nu beneficiaza de concediul de maternitate dar tatal indeplineste conditiile pt CIC poate sa beneficieze din prima zi de la nastere deci nu dupa 42 de zile.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput