Ghiocei de Martie-Aprilie***296***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intii si-ntii va multumesc pentru aprecieri. Si vreau musai sa precizez ca nici nu stam la Polu Nord, nici nu-s dusa; caciulita e permanenta inca o perioada, ca nu are voie sa umble la urechea cu probleme...

Doi: Inapreda, chiar m-ai intristat si pe mine. Nu stiu ce anume neintelegeri s-or fi iscat si de ce nu mai vrei sa scrii; eu suspectez ca te citeste cineva care n-o fi chiar pe aceeasi lungime de unda cu ideile tale pe aceasta tema delicata. Dar tot imi pare rau...
Si da, vad ca faci baieti faini, si mi-ar placea o soacra ca tine. Asa ca...daca tot nu se intoarce pretendentul pe la noi...da sa te grabesti o tzira, ca daca ce naste din pisica soareci maninca, s-ar putea sa traga si Pisilinca la de-astia mai copti



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ela78 trece-l linistita pe lapte de vaca si nu te mai stresa. e suficient de mare sa bea lapte de vaca.

la fel am patit si eu cu andrei. la 1 an si 9 luni nu a mai vrut sa bea lapte praf. atunci era o reclama la laptele zuzu care ii placea foarte mult. am cumparat zuzu si i l-am aratat. o saptamana, de cate ori trecea pe langa frigider cerea zuzu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dumnezeule, am admirat-o pe Ilincaaaaa. Dumnezeuleeee...Pai, nici eu nu vorbesc atat de bine si rapid, corect si cum vreti voi...In scurt timp va spune dintr-o rasuflare...@pirocopopalnitza@

Iar ma gasesc sa vin si eu cu poze dupa un episod super-extra-mega. Dar daca doriti sa-l mai vedeti pe Rares este si el pe la Rares prin casa 2011 in Poze noi.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io am o iesire din dilema, tufete Pisigri si Inapreda! Iaca:
- de mai face cuscra un baiet peste 2-3 ani vedem daca nu cumva tufetitzele noastre se aseamana mamelor si atunci probabil Sophiphi se va arunca la nou-nascut...Dar trebuie sa faca si Pisigri inca o fetitza care desigur ca va fi atrasa de mai coptul Titi Ian! Iar Pisilinca se va reorienta catre alti fratiori mai "vrasnici" de ghiocei, daca pretendentul nu se intoarce.
Dar asta e o rezolvare daca si numai daca se intampla ca in descriere, daca nu, noi nu-l dam pe Titi Ian din mana, sa fie clar!!!!
Cam lancezeala pe aici...si nu e uichend!! Novus, pe unde esti?
Ela, de ce calamitati mamicesti esti si tu inconjurata.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ela, eu zic ca e perioada refuzul laptelui sau si daca nu e, nu-i niciun stres, eu nu vad de ce ar trebui musai sa bea un copil lapte din moment ce mananca alte lactate, ii plac iaurturile, branza etc. Ce credeti ca are in plus laptele de la cutie, apa chioara si-ala. Eu ma mentin la hotararea de a nu-i da lapte de vaca lui Sophiphi decat in combinatii orez cu lapte, lapte de pasare cand si cand etc.
Priveste refuzul lui Ianis de a bea lapte ca pe o intzarcare si gata! Bine ca-i plac alte lactate, sunt mai sanatoase decat controversatul lapte de vaca.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

In ceea ce priveste tema, nu va suparati, dar nu mi-o fac Am remarcat ca nu ma exprim bine in romaneste si prefer sa evit alte confuzii; fara suparare; va pup

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





Fa-o in franceza sau in italiana, ca traducem noi cumva!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ela, eu zic ca e perioada refuzul laptelui sau si daca nu e, nu-i niciun stres, eu nu vad de ce ar trebui musai sa bea un copil lapte din moment ce mananca alte lactate, ii plac iaurturile, branza etc. Ce credeti ca are in plus laptele de la cutie, apa chioara si-ala. Eu ma mentin la hotararea de a nu-i da lapte de vaca lui Sophiphi decat in combinatii orez cu lapte, lapte de pasare cand si cand etc.
Priveste refuzul lui Ianis de a bea lapte ca pe o intzarcare si gata! Bine ca-i plac alte lactate, sunt mai sanatoase decat controversatul lapte de vaca.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Perfect de acord. Lui Ian nici nu-i place laptele de vaca; e drept ca nu i-am dat sa guste decit de 2 ori: o data ca placinta cu mar si o data cu cereale. Il scuipa.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Intii si-ntii va multumesc pentru aprecieri. Si vreau musai sa precizez ca nici nu stam la Polu Nord, nici nu-s dusa; caciulita e permanenta inca o perioada, ca nu are voie sa umble la urechea cu probleme...

Doi: Inapreda, chiar m-ai intristat si pe mine. Nu stiu ce anume neintelegeri s-or fi iscat si de ce nu mai vrei sa scrii; eu suspectez ca te citeste cineva care n-o fi chiar pe aceeasi lungime de unda cu ideile tale pe aceasta tema delicata. Dar tot imi pare rau...
Si da, vad ca faci baieti faini, si mi-ar placea o soacra ca tine. Asa ca...daca tot nu se intoarce pretendentul pe la noi...da sa te grabesti o tzira, ca daca ce naste din pisica soareci maninca, s-ar putea sa traga si Pisilinca la de-astia mai copti



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Multu'

Nu stiu daca ma citeste cineva dar, oricum, nu zic nimic din ce n-as putea zice "in plen"; pur si simplu, poate, am o exprimare greoaie ce lasa loc de interpretari multiple.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa va zic si eu ce-am patit azi. Caut portofelul si nimic. Refac traseul mental si-mi dau seama ca ultima oara l-am vazut in Mega Image. Imi ingheata sangele in vine cand imi dau seama ca l-am uitat acolo. Ma duc si, ce sa vezi, portofelul viu si nevatamat, cu toate cardurile in el si banii idem (nu aveam multi, da' gestul conteaza). S-au uitat la poza din portofel si mi l-au dat inapoi fara nicio recompensa.

Deci: poate ca traitul in Romania nu ne ocupa tot timpul...

Imi vine piticul indata, va pupacesc si ne auzim.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Io am o iesire din dilema, tufete Pisigri si Inapreda! Iaca:
- de mai face cuscra un baiet peste 2-3 ani vedem daca nu cumva tufetitzele noastre se aseamana mamelor si atunci probabil Sophiphi se va arunca la nou-nascut...Dar trebuie sa faca si Pisigri inca o fetitza care desigur ca va fi atrasa de mai coptul Titi Ian! Iar Pisilinca se va reorienta catre alti fratiori mai "vrasnici" de ghiocei, daca pretendentul nu se intoarce.
Dar asta e o rezolvare daca si numai daca se intampla ca in descriere, daca nu, noi nu-l dam pe Titi Ian din mana, sa fie clar!!!!
Cam lancezeala pe aici...si nu e uichend!! Novus, pe unde esti?
Ela, de ce calamitati mamicesti esti si tu inconjurata.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever



Cu sufletul la gura te-am citit, in speranta ca voi ajunge la "desigur, mai tre' sa fac si eu un tubaietel..." Of, ca m-am bucurat degeaba!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput