Ghiocei de Martie-Aprilie***296***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

In ceea ce priveste tema, nu va suparati, dar nu mi-o fac Am remarcat ca nu ma exprim bine in romaneste si prefer sa evit alte confuzii; fara suparare; va pup

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!
crina doarme! deabia la 4 a reusit sa adoarma asa ca ma asteapta o noapte grea...nici de mancat nu a mancat bine dar o inteleg ca e bolnavioara. nu am scapat nici de muci nici de tuse...

dodo, f frumoase martisoarele. pe ala alb cu margele il vreau si eu. si mai arata pe parcurs ce mai faci ca sa ne alegem.

AICI va rugam sa ne votati.sil.jpg

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Inapreda, sigur ca te ajuta fetele, DUPA ce iti faci regulamentar tema :P:P:P
Pai magdyi, lasa un link, ca trec eu pe acolo. Eu am mai intervenit pe la odisei cu bebelusi f. mici si am mai zis din experienta mea (fiindca erau mame care dadeau informatii profund eronate, gen sa nu suga copilul mai des de 3 ore ca laptele "vechi" se amesteca cu cel nou si blablabla+ multe altele). Le-am vorbit frumos si au fost mamici care mi-aumultumit acolo, pe topic si m-au rugat sa mai trec pe la ele.
Chato, merci de link, o sa studiez.
Am vazut Pisilinca, maaare vorbitoare, in curand va scrie pe blog la mami

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

De tuta ce sint, am uitat sa precizez ca am re-gasit-o pe Piilinca superbissima; e haioasa rau si frumoasa de pica; ma declar -din nou!- iremediabil indragostita! Daca as sti ca merg la sigur, as mai face un baiat, numai s-o petesc! Sper numai sa nu aiba Pisigri nimic impotriva diferentei de virsta ca daca are...ma grabesc!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, cu placere ma bag la povesti -de orice fel- dar in real life; pe forum -sper- sa nu ma mai dezmat verbal niciodata

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

In ceea ce priveste tema, nu va suparati, dar nu mi-o fac Am remarcat ca nu ma exprim bine in romaneste si prefer sa evit alte confuzii; fara suparare; va pup

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010







Cum adica nu te exprimi bine in romaneste? Si cum ca sa eviti "alte" confuzii? Pai ce confuzii ai mai provocat?...M-ai intristat!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Doamne, ce specimene ai la odisee, magdyi, e urat sa spun asta, sa "barfesc" in lipsa dar m-a shocat cred ca prima postare pe care am citit-o: o mamica spunea ca a facut copilul vaccinul de 4 luni si n-a facut febra dar "SINCER EI I-AR FI PLACUT SA FACA UN PIC DE FEBRA, SA FIE SIGURA CA SI-A FACUT VACCINUL EFECTUL"
Cata informare!!!!!!!!!!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Gata, m-am lamurit: n-as posta acolo nici sa ma tai cu sapa!
Citind aproape un capitol mi-am dat seama de mai multe lucruri:
1) chiar cred ca nu se stie prin ce minune si aliniere a planetelor ne-am nimerit o odisee super faina; nu cred ca e doar o impresie, eu nu tin minte sa fi citit vreodata la noi la odisee asemenea prostii cum am citit pe la altele, sau daca au fost persoane cu asa conceptii s-au triat in primele luni de sarcina; Va iubesc, tufete, de citesc la alte cluburi o sa incep sa va iubesc din ce in ce mai mult!!!
2) n-as mai suporta o alta odisee. Daca ar fi sa raman bortonela si sa-mi mai doresc un copil, VA JUR ca nu m-as altura unei noi "odisei", nici macar nu mi-as da datele acolo, d' apoi sa intru in vorba, ci v-as scrie numai voua, ati fi singurele martore ale gretzurilor mele, kilogramelor in plus etc!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Doamne, ce specimene ai la odisee, magdyi, e urat sa spun asta, sa "barfesc" in lipsa dar m-a shocat cred ca prima postare pe care am citit-o: o mamica spunea ca a facut copilul vaccinul de 4 luni si n-a facut febra dar "SINCER EI I-AR FI PLACUT SA FACA UN PIC DE FEBRA, SA FIE SIGURA CA SI-A FACUT VACCINUL EFECTUL"
Cata informare!!!!!!!!!!!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever




Ce absurditate!

Si eu ma crucesc cand aud cate o mamica de nou-nascut, v-am zis am o vecina cu bebelina de 5 luni deja, dar ce perle mi-a fost dat sa aud. A adus-o asta vara de la tara arsa-prajita la fata si eu cand i-am spus ca expunerea bebelusilor sub 6 luni la soare este interzisa pentru ca pielea lor nu produce destula melanina, a zis ca ea n-are nici o treaba. Sau avea bebe 3 luni si ea abia astepta s-o diversifice Si o lasa si acum sa uuuuurle, la orice ora di zi sau noapte aia mica plange, ca "s-a invatat in brate" Ma indoiesc ca bebe de cateva zile stie ce-i ala rasfat.

Acum "am de furca" cu cumnata mea, v-am zis ca si eu sint matusa de 2 luni jumate

Dar cel mai bine e sa nu te bagi cu sfaturi atunci cand nu sint cerute, oricum nu sint ascultate/urmate, si ti-l faci si dusman pe cel pe care vrei sa-l ajuti.


Ana, si eu zic sa mergi la petrecere si sa-l lasi pe Andrei cu tanti, eventual il lasi sa doarma o noapte-doua de acomodare inainte de asta a ea. Eu l-am mai lasat peste noapte pe Ianis la altcineva, prima oara avea 4 luni. Ti-e dor, asta e!, dar sunt situatii cind efectiv TREBUIE sa pleci de langa el.


Eu am o dilema: Ianis nu mai vrea sa bea lapte Dimineata bea doar 1/2 din cat manca de obicei, iar seara doar gusta Am aruncat tone de lapte, am incercat si lapte fara lactoza, nu-i place, m-am gandit sa incerc si Junior Drink, dar mi-e ca iar arunc banii pe fereastra, m-am gandit sa-l trec treptat la lapte de vaca, dar mai avem 4 cutii de Aptamil In rest mananca lactate, iaurturi, branzici, mancarici cu lapte, dar nu stiu daca e suficient aportul de calciu....






Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ilinca tare frumos le mai zici si cred, caci cam toate gandim la fel.

Am vazut si o Pisilinca draguta foc ,cum vorbeste ea.

L-am admirat si pe Sasha, sa va traiasca, e tare frumusel Si mult succes in alegerea bonelor!

Sanatate multa Crinutei, sa se faca bine repede

Eu azi dimineata am trecut pe la munca, ca mi s-a stricat decodorul de la antena satelit si am plecat dezamagita mai rau, nimic nu s-a schimbat, ce nebunie era pe acolo, am stat putin si le-am zis la fete ca plec, ca risc sa nu ma mai intorc deloc Mergeam pe drum si respiram aer curat si am zis sa nu ma mai gandesc si sa ma bucur cat pot de asta doua luni care mi-au mai ramas.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput