Ghiocei de Martie-Aprilie***296***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Salut!

Mamaaa, da ce m-am enervat cu cate unele de la odiseea Mariei. Auzi la ele, nu se satura copilul cu lapte de mami, au scos cu pompa si au constatat ca e apa chioara. Ba mai mult, s-au apucat si de diversificat cu biscuiti in fructe si alte chestii.
Bai frate, pe cuvantul meu daca nu e buna una ca Ilinca la casa omului, ea ar fi facut ordine una, doua si le-ar fi pus si cu botu pe labe...
Na ca m-am descarcat si eu.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora (23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Deja am facut primele modele de martisoare sper din tot sufletul sa va placa




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!




Dodo felicitari, sunt foarte frumoase

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Salut!

Mamaaa, da ce m-am enervat cu cate unele de la odiseea Mariei. Auzi la ele, nu se satura copilul cu lapte de mami, au scos cu pompa si au constatat ca e apa chioara. Ba mai mult, s-au apucat si de diversificat cu biscuiti in fructe si alte chestii.
Bai frate, pe cuvantul meu daca nu e buna una ca Ilinca la casa omului, ea ar fi facut ordine una, doua si le-ar fi pus si cu botu pe labe...
Na ca m-am descarcat si eu.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora (23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...


le-o dam cu imprumut pe Ilinca si in 2 zile le organizeaza ea.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka


P.S.: am ras un minut incontinuu si sa va zic de ce...David mi-a scos cateva taste la laptop si mereu incurc litera D cu F si invers. Cand am scris 'du-te distreaza-te" am pus f in loc de d la "du-te"...va dati seama ce sfaturi ii dadeam eu Anei

Olga, mamica lui David iepurasul


Draguta de tine!...da' si distractiile-s de muuulte feluri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Adevarul e ca si eu tind sa optez pentru varianta lasarii lui Andrei acasa, nu doar pentru confortul meu, ci si pentru al lui, dar am emotii si-mi fac griji. Tanti prefera sa-l duc la ea, si o inteleg, nu a mai dormit niciodata aici, dar nici el acolo, doar somn de pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Salut!

Mamaaa, da ce m-am enervat cu cate unele de la odiseea Mariei. Auzi la ele, nu se satura copilul cu lapte de mami, au scos cu pompa si au constatat ca e apa chioara. Ba mai mult, s-au apucat si de diversificat cu biscuiti in fructe si alte chestii.
Bai frate, pe cuvantul meu daca nu e buna una ca Ilinca la casa omului, ea ar fi facut ordine una, doua si le-ar fi pus si cu botu pe labe...
Na ca m-am descarcat si eu.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora (23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...


Oaiii, ce ma enerveaza diversificarile astea la copii de trei-patru luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Da mai Ana si se mai si lauda ca alapteaza exclusiv, dar e "apa chioara".
Eu le-am zis ceva dar cred ca o sa-mi dea ignor sau o sa-mi sara la beregata.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora (23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Salut!

Mamaaa, da ce m-am enervat cu cate unele de la odiseea Mariei. Auzi la ele, nu se satura copilul cu lapte de mami, au scos cu pompa si au constatat ca e apa chioara. Ba mai mult, s-au apucat si de diversificat cu biscuiti in fructe si alte chestii.
Bai frate, pe cuvantul meu daca nu e buna una ca Ilinca la casa omului, ea ar fi facut ordine una, doua si le-ar fi pus si cu botu pe labe...
Na ca m-am descarcat si eu.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009), Maria (17.09.2010) si Theodora (23.12.2005-25.12.2005)

Minunile Palmierilor

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...


nu te mai consuma degeaba. fiecare isi creste copilul cum vrea.
cu diversificari timpurii, adica inainte de 5 luni, nu sunt de acord. dar, exista medici care recomanda inceperea diversificarii la 4 luni.
cu copil care nu se satura cu sanul, am patit-o pe propria piele si stiu cat de greu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Rugaminte pentru fetele din Bucuresti: as avea nevoie de niste lucruri din Ikea, ma ajuta cineva? Multu'.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Rugaminte pentru fetele din Bucuresti: as avea nevoie de niste lucruri din Ikea, ma ajuta cineva? Multu'.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput