Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Ramona, bine ai revenit si felicitari pentru sarcina..sa fie usoara, nasterea si mai usoara si eu bebe sanatos..uau nastere in apa..probabil daca as fi putut alege probabil asta era si alegerea mea..
la mine nu-s prea multe de spus despre nasteri..au fost 3 cezariene..si au trecut..
despre al doilea copil..o sa vezi dupa ce o sa-l ai. oricate scenarii iti faci nu-ti poti imagina cum e cu 2, dar daca ai macar putin ajutor o sa te descurci de minume..inmulteste cu 2 greutatile, inmulteste cu 2 cheltuielile, inmulteste cu doi nervii intinsi la maxim, oboseala,racelile, noptile nedormite.....DAR, inmulteste cu 1000 multumirea sufleteasca, implinirea, satisfactia, bucuria..si ar mai fi multe dar sunt dupa o noapte aproape nedormita si sunt in pana de formulari poetice..
asta poate sa ti-o spuna si Adriana, ca ea e mai activa..care are si ea doua comori langa ea..
au aparut simptomele de sarcina?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Arianamultumesc!
Stiu ca va fi dificil cu doi bebei mai ales ca sotul meu urmeaza sa plece din tara dar o am pe mama mea alaturi ca e in pensie. Oricum nu am vrut sa las sa treaca prea mult intre copii si sunt sigura ca voi face fata la orice numai sa ii vad pe ei sanatosi si fericti.

Simptome nu am prea avut nici la prima sarcina si nici acum... doar sete aproape tot timpul, niste intepaturi/ dureri usoare prin burta si mers ceva mai des la toaleta.

Va pup pe toate si va urez o duminica superba ... noi ne pregatim de o plimbare imediat


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Buna !

Se pare ca eu port ghinion forumului de cate ori imi fac aparitia pe aici va opriti toate din povestit.....

Oricum va las si voua prima pozica a lui bb2 care are acelasi DPN ca bb1

http://img21.imageshack.us/img21/3750/hpim2093.jpg




fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

6+
www.pregnology.com/preggoticker120/330066/CCCCCC/My%20second%20blondie%20: /10/26/2012.png" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

mai Ramona, cum poti spune tu una ca asta..suntem noi lenese, atat, nu ai tu nici o vina..noi meritam o bataie..

cat despre poza..e super, atatea amintiri imi trezeste, parca mi-e dor si mie sa fiu insarcinata..
si foarte dragut sa aiba dpn acelasi..oare se vor naste tot in aceiasi zi?..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Adriana, te-am pus absenta..unde umbli?..raspunde si tu la apel..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

si totusi, nu mai sunt mamici sau viitoare mamici care sa mai insufleteasca putin atmosfera?

invit urmatoarea care deschide subiectul asta sa ne lase si un mesaj..cine e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Ariana se pare ca tot eu sunt..... dar pe scurt ca broscuta e calare pe mine

Poate o sa mai prinda cateva minute libere si celelalte mamici/burtici


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

6+
www.pregnology.com/preggoticker120/330066/CCCCCC/My%20second%20blondie%20: /10/26/2012.png" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Raspund si eu cu mare intarziere apelului :)
nu am prea avut timp de calculator saptamanile astea.suntem tare raciti cu totii, din pacate.Estera tuseste de doua saptamani si numai nu-i trece, cu tot cu siropuri si aerosoli, Miriam nu mai tuseste dar ii mai curge nasul, eu sunt racita cobza...deci...

Felicitari Ramona, o sarcina usoara sa ai si un bebelus sanatos!intrebai cum e cu doi copii...intre fetele mele sunt 2 ani si 3 luni.e bine, e frumos, le iubesc nespus...numai cand ma gandesc la ele imi crapa inima de iubirea ce le-o port.primele luni sunt mai solicitante, cand alaptezi aproape non-stop bebelusul si nu prea dormi noptile, cand cea mare te vrea numai pe tine in orice face, dar cu rabdare si calm trec toate...
daca ai si alte intrebari iti raspund cu placere.

Alina, va .

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

am vazut poza cu bebe2! felicitari inca o data Ramona, sa te bucuri de o sarcina usoara si de un bebe sanatos!cand am vazut numele dr.Sasaran mi-au venit in minte atatea amintiri frumoase..cu el am nascut si eu ambele fete,si am fost foarte multumita.

tu ai nascut tot cu Sasaran? natural sau cezariana?

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Adriana, si voi sunteti virusate?..of, of, primavara asta..din pacate mai aduce si altceva pe langa un pic de caldurica..cat a fost foarte rece nu am racit deloc, insa acum..Tudor de 3 zile face febra si tuseste destul de rau, Arianei ii curge nasucul si eu sunt cazuta intr-un butoi mare din care parca nu mai reusesc sa ies..

cu ce ii faci aerosoli?..

Mergi la inceput