Mamici si burtici din Baia Mare(31)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

multumim Adriana,..o saptamana frumoasa sa aveti si voi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

cu intarziere si cu scuzele de rigoare ii uram lui Tudor de Ariana2005 La multi ani cu sanatate! sa cresca mare, sa fie cuminte si sa aiba o copilarie minunata alaturi de familia lui frumoasa!va pupam!

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Multumim, draga Adriana..niciodata nu e prea tarziu..va pupam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

Pentru ca si eu am avut nevoie de incurajari la un moment dat, iata povestea despre mami Bella care asteapta 3 bebelusi: 2 fetite si un baietel.
Mami Bella este graviduta in luna a 4-a si ii asteapta pe cei trei mititei prin aprilie-mai (sarcina de tripleti de obicei se duce pana in saptamanile 32-34). I-a asteptat 5 ani, timp in care s-a chinuit cu tot felul de tratamente, pana a ajuns sa recurga sa inseminare artificiala. Ce-i drept, nu prea se astepta sa fie trei, dar asa a fost sa fie. Si-a dat comanda de o perna speciala de pe www.pernegravide.ro care sa nu trebuiasca ca fie mutata de pe o parte pe alta de fiecare data cand se intoarce in pat. Sa ai doi pe care sa-i hranesti pe fiecare la un san cau sa-i culci alaturi, in patut cu despartitor, mi se pare o adrevarata provocare. Cu trei strumfi oare cum te poti descurca daca esti singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Giulia, felicitari pentru sarcina..uau, 3 dintr-o lovitura..grea provocare dar nu imposibila..sa ai o sarcina usoara in continuare si sa o duci cat mai aproape de termen..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

eu am 2 si mi se pare greu, cred ca o sa ai nevoie de mult, mult ajutor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Alina, nu Giulia_S astepta tripleti, povestea despre o alta mamica, insarcinata cu tripleti, care a comandat o anumita perna de alaptat.si ne indemna si pe noi sa facem la fel:)

in rest cum sunteti?
o saptamana frumoasa sa aveti!

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

ca sa vezi..inca o dovada ca neuronul meu de cand stau acasa doarme..are el vreme sa-si revina..

Adriana, in rest, deocamdata ne cam plictisim, asteptam sa vina primavara sa iesim la soare..voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

hey, mi-ar fi placut mie sa am 3 dintr-o lovitura (sa fiu o Nicoleta Luciu - asta doar din punct de vedere al curajului, al faptului ca nu se plange ca nu are ajutoare si ptr ca isi permite sa aiba grija, chiar prea MARE grija de ea), dar greul e la Bella. Multumesc ptr incurajari Ariana, chiar daca eu am doar unul de 7 luni :) Cum iti este cu 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Buna ziua!!

Nu am mai intrat pe aici de o gramada de timp dar imi pare bine ca vad ca s-a mai mobilizat lumea si sunteti mai active.

Felicitari gravidutelor si mamicilor pentru bebelusi si pentru copilasii care deja sunt maricei Mihacuvintele nu prea ajuta in astfel de situatii felicitari pentru puterea de care dai dovada.

Nu stiu daca am spus inainte... pe Elisa am nascut-o natural fix la 40s la spital si am fost multumita de cum a decurs mai ales ca nu am avut nici un fel de asteptare inainte de internare. De data asta insa sunt hotarata sa nasc la Euromedica in apa mai ales ca o sa pot sa o am si pe Elisa mai aproape zi de zi . Cea mai mare frica a mea, acum e cum va reactiona piticuta mea in legatura cu despartirea de mine cat voi fi internata.

La voi cum fost a doua, treia nastere pentru copilul mai mare?


fericita de Elisa Maria (26.10.2010)

5+

Mergi la inceput