Ghiocei de Martie-Aprilie***294***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

nu stiu daca la gradinita jucariile se dezinfecteaza. nu mi-am pus niciodata problema asta.
stiu ca mobilierul il dezinfecteaza, ca mi-a spus ingrijitoarea.

nu cred ca e adevarat ca "copii mari au mai multi microbi". cred ca toti copii au la fel.

la gradinita, unde il ducem pe andrei, dupa amiaza stau la un loc toti copii care au ramas la somn. sunt asa de fericiti cand se joaca impreuna. cei mici sunt tare incantati cand se joaca cu cei mai mari decat ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Monica, pe Ioana cand o inscrii la gradinita?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Monica, pe Ioana cand o inscrii la gradinita?

Olga, mamica lui David iepurasul


buna intrebare.
eu vreau sa ma intorc la munca cel mai tarziu la 1 februarie. l-am pus pe sot sa vorbeasca cu soacra daca vrea sa aiba grija de ioana. i-am dat tema acum 2 luni, dar inca nu a vorbit. sper sa aflu pana la 1 februarie, ca altfel il las pe sot acasa cu ioana.
daca nu sta soacra cu ioana, o dau la gradinita.
as vrea totusi sa stea cu soacra pana prin luna mai, ca lunile martie si aprilie sunt cu viroze, si stiu cat am tras anul trecut. sper ca pana in mai sa scapam si de scutec.

la gradinita am vorbit in principiu, si mi-au spus ca o primesc oricand, si-mi face si reducere la pret.
cand merg cu ioana la gradinita sa-l luam pe andrei, ea vrea sa ramana acolo sa se joace cu copii. am fost odata cand repetau pentru serbare si a cantat si ioana cu ei la-la-la si i-a aplaudat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Oh, "Aventurile lui Habarnam"
Eu am pastrat-o, am un dulap intreg unde am pastrat cartile din copilarie cele mai faine, nu m-am indurat sa le dau la nimeni si bine am facut, sper sa ne mosteneasca Sophiphi si sa se delecteze si ea cu ele!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ce bine o sa fie de Ioana la gradinita caci o sa-l aibe pe Andrei

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, mult avant ati avut azi, nici nu mai stiu ce-am retinut din ce am citit...ca au revenit curea si aditapop (ce dansuri ar incinge astia doi ai nostri:)))...Vad ca Razvan are niste miscari foarte sportive, Sophiphi are unele mai elaborate si cu tenta sexy. Si intr-o zi am surprins-o incercand sa faca break-dance pe covor, dupa reclama aia la Orange sau la ce!!).
Trebuie sa caut chestionarul sa raspund; ati pus si intrebarile Gazei? Cu cartea preferata si mai era una, dar am uitat

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ce bine o sa fie de Ioana la gradinita caci o sa-l aibe pe Andrei

Olga, mamica lui David iepurasul


cred ca va fi bine, desi nu vor fi in aceeasi grupa. cred ca se va adapta foarte repede, ca deja e familiarizata cu gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca, asta cu brakedance-ul trebuie neaparat filmata

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Asa, am gasit si notez aici sa nu uit: cartea romaneasca; straineza; parfumul; floare. Imediat vin cu tema.
(Olishka, la Sophiphi toate dansurile-s de filmat, dar nu prea-i place camera- cred ca vrea bani pentru asta, asa-s vedetele Cateva filmulete avem totusi, o sa-i zic lui huzband sa le ouna pe iutub, ca acolo n-avem decat filmarea cand era 100% rock-chick, nu lady-gagaista si break-danceritza:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Da, da, Ilinca, vrem filmul cu Sophiphi break-dansand!
Si Razvan a invatat sa sara, e mortal, dar nu am reusit sa-l prind in film!
Cine ne mai voteaza, va rugam?

RAZVAN IN CONCURS ap.jpg

Mergi la inceput