Ghiocei de Martie-Aprilie***294***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Olga, acolo unde scrie "gradi" sunt poze. Ina, mie mi-a placut. Si suna foarte karmic "Morning Circle" si "Closing Circle" - ce-o fi alea nu stiu!Dotarile pareau ok. Curte au? ca eu nu m-am lamurit, ca ma enervau pozele alea fugare!Aaa, si m-a mai dat gata si "Summer Show-ul" cu niste mamarute in tutu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Dupa ce am facut pe nazuroasa la muzici, filme si personalitati, trebuie sa va spun ca am si eu o preferinta: ceaiul. Acum sunt indragostita de un ceai verde cu petale de trandafir si litchi.

Altfel, imi e cam rusinica de voi! Cand mi-am vazut "citatul" in mesajul lui Anaan, am realizat si cat de aiurea pot sa scriu.... Scuze, pentru zgariiturile de retina provocate de virgulele mele lipsa, litere inversate si alte ...erori.

Mai trebuie sa va spun ca va veti bucura de apetitul extraordinar de la cresa/gradi doar la varste mici. Alex, care n-a facut niciodata fitze la mancare, a inceput de anul asta cu niste discursuri de mare mofturici. Noroc ca burtica bate gura si eu am ales varianta: Ok, nu mananci. Nici o pb. Pana la masa urmatoare nu primesti nimic" . Si m-am tinut de cuvant. Toate astea de la schimbul de exp de la cantina de la gradi.

Gina- 3 sa fie!. Ca doar am zis ca m-am viciat de curand.
Doar de amuzament...De-a lungul timpului, mi-a fost mai greu sa explic oamenilor ca nu beau cafea, decat ca nu beau bere. Am primit mai multe: Cum adica ? si De ce? pentru cafea.
Oly- pune-te pe ales si zi-mi ce vrei sa-ti cumpar ca Gina e fata buna si ti le aduce.

Chato-Transmitem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

abia acum am reusit sa intru, ca azi am avut oprita electricitatea.
am reusit si sa citesc, si sa vad cat pot sa raspund acum, restul mai pe seara, cand se termina scooby doo.

inapreda parca verisoara mea are fetita la aceasta gradinita. daca vrei o intreb si eventual va pun in legatura.

picior plat... eu stiu ca abia dupa 3 ani se poate pune diagnosticul. nu m-ar mira sa aiba copiii mei asa ceva, ca eu sunt a n-a generatie, posesoare de picior plat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Merci dar TOTI prietenii mei au, au avut sau vor avea copiii la aceasta gradinita si, din spusele lor, e totul la superlativ.

Eu am indoieli pentru ca nu rezonez cu "patroana", desi sintem de-un leat deci cel putin diferenta dintre generatii n-ar trebui sa fie un impediment.

Ne stim pe alte "cai" si ne antipatizam reciproc. Mi se pare suspect, printre altele, ca tine musai sa aiba serbari perfecte chiar si cu copiii cei mai mici si nu sint sigura de metodele pe care le aplica pentru ca TOTI copiii sa spuna poezia corect si NIMENI sa nu-i perturbe cu nimic "opera" de sfirsit de an scolar, de exmplu.

In fine, astea sint detalii "de culise" de care ma voi ocupa cu atentia cuvenita.

Va pup; iar merg la Plus, desi e un magazin care nu-mi place deloc dar e taman la o aruncatura de bat de casa mea!

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

abia acum am reusit sa intru, ca azi am avut oprita electricitatea.
am reusit si sa citesc, si sa vad cat pot sa raspund acum, restul mai pe seara, cand se termina scooby doo.

inapreda parca verisoara mea are fetita la aceasta gradinita. daca vrei o intreb si eventual va pun in legatura.

picior plat... eu stiu ca abia dupa 3 ani se poate pune diagnosticul. nu m-ar mira sa aiba copiii mei asa ceva, ca eu sunt a n-a generatie, posesoare de picior plat.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

gradinite...
cand m-am decis sa-l dau pe andrei la gradinita, am cautat gradinitele care sunt relativ aproape de casa si m-am dus in vizita impreuna cu andrei, ca m-a interesat impactul pe care il avea asupra copilului.
am vazut o gradinita, luxoasa, destul de scumpa, unde andrei nu a vrut sa se dezlipesca de mine.
apoi am mers in vizita la o gradinita mai modesta, dar unde educatoarea si copii l-au primit cu atata caldura, incat nu mai vroia sa plece acasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

inapreda acum am intrebat-o pe matusa mea, si e asa cum am intuit: fetita verisoarei mele e la gradinita Smile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

unde ati gasit "aventurile lui habarnam", ca el vreau si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Tocmai am bagat in cuptor un strudel cu mere ca am musafiri.

V-ati prins: cumparat de la Plus
Da' nu-i rau ca am mai servit musafirii cu delicatesa din asta si le-a placut


Bineinteles, am luat si pizza.
De bauturi ni-i plin podu', asa ca...sa vina ca-i asteptam cu drag

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

aventurile lui habarnam sunt la carefour 25 roni parca

http://family.webshots.com/album/578687175WgUzWF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si eu am diseara musafiri, dar nu am gatit nimic Sunt o gazda rea?

Ce vorbeam noi astazi...cu gradinita care face minuni...Am murit de ras acum seara vazandu-l pe David um mananca cu ambele maini TOT. Si el demult n-a mai mancat morcov sau telina fiarta. Si asta nu este tot, dar a mai cerut si i-am mai pus un bol. A mancat in seara asta cat mananca el de obicei acasa in 2 zile. Nu-mi venea sa cred cand il vedeam cum mananca. La gradinita am inteles ca ultima masa este imediat dupa ce se trezesc copiii, dar David este mai mereu flamand cand il iau. Dar nu-mi pare rau, caci mi-e drag de el cum mananca mai nou

Andiaroro mai imi dai te rog o data linkul?
Gina



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput