Ghiocei de Martie-Aprilie***294***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!!

InaPreda, multam de apel, aseara am dat bir cu fugitii fiind convocata la nani de Ada, mai nou ma cam culc o data cu ea ca dimineata sunt praf daca nu !!
Am recuperat acum cap trecut ca mie asa imi place si imediat imi fac si tema ca de aseara am vrut dar nu am apucat....

Eu o sa comand maine alfabetul cum are Vladimir, vrei si tu ? ti-l trimit eu apoi !

Azi m-am intalnit cu Cativ + sotu', am mancat si povestit de fetele noastre care nu erau de fata , au promis ca nu lipsesc la excursia viitoare !!!

Revin....

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

THE LIST 3
1. Filmul preferat:
2. Genul de muzica preferat:
3. Formatia preferata:
4. Serialul preferat:
5. Ti s-au schimbat gusturile muzicale semnificativ din adolescenta pana acum?
6. Bautura alcoolica preferata:
7. Bautura non-alcoolica preferata:
8. Cu ce personaj feminin te identifici (de film/de teatru)?
9. Care e "genu' tau" de m.u.i.e.r.e sau ce tip de frumusete feminina apreciezi (normal ca e mai simplu sa alegem exemple din lumea v.i.p-urilor?
10.La care parte a corpului tau tii cel mai mult(in sensul ca ti se pare tie cea mai reusita, iti place cel mai mult, esti incantata de ea)?
11. Ce cadou v-a impresionat cel mai mult?
12. Dar ce gest v-a impresionat cel mai mult?
13. Care e cea mai buna fapta pe care ati facut-o?
14. Ce inseamna iubirea?


1. Chiar nu pot sa scriu un singur film, mai ales ca de cand cu huzband am vazut zeeeci de filme excelente (abia prin comparatie mi-am dat, proasta de mine, seama, de ce gusturi execrabile avea ex-boul). In fine, ca regizori imi plac: Inaritu, Almodovar, Lars Von Trier (unele). Filme vazute in ultimii ani care m-au impresionat...hai sa dau cateva nume: 25th Hour, The Shutter Island, Crash-Povesti din L.A, 21 grames, Amores Perros...of, prea multe!

2.Rock, categoric. Hard, heavy...rock sa fie, in sufletul meu sunt rockeritza forever.

3. Nici aici nu pot delibera. Enumar cateva: Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen, Metallica, Uriah Heep, Guns cu Slash, Rage Against the Machine, Danzig...o amestecatura de stiluri, n-am mers niciodata numai pe o "ramura" a increngaturii rockeresti...

4. Hmmm...Ally McBeal, Dr. House, 6 feet under, Cybill, Sex&The City, M.A.S.H (huzband tocmai imi zice ca asta era "oooribiiil", na, tre sa avem si o divergentza:)))...si cu sigurantza mai erau din alea mai vechi dar m-a lasat memoria (pe moment, deci amnezie temporara!:))

5. Neah, nu prea. Ascult si altele, dar in suflet tot cu rocku'.

6. Asa, de baut "la greu" oricand, cea mai draga si la indemana mi-e berea (de preferintza Leffe). Dar mai imi plac mult: diferite cockteiluri (gen mojito), longdrinks gen Bacardi Breezer, Campari Mix, vinul spumant, ginul (Seagram si Beefeter)...si un anumit vin de tzara!

7. Freshurile, de preferat amestec de portocale, gref si lime. Mi-e lene sa-mi fac, mi-ar placea sa se gaseasca-n orice coltz de strada, ca-n Istanbul (facute sub ochii tai, normal) si mi-ar placea si ca la noi un pahar sa nu coste cat 3 kile de portocale.

8. Nu chiar identificare, dar in multe mi se parea ca seman cu Ally Mc.Beal (nu si la silueta:)))

9. O, faina intrebare. Genul meu e: mulatrele dansatoare in clipuri. Adica bine proportionate, numa' fibra, cu muschi bine conturati (in niciun caz gen culturiste, ci atat cat trebuie), cu cur bombat si perfect rotund...pfuu, salivez cand le vad! Dar asa, ca femei, imi plac multe care nu se incadreaza in acelasi tipar: Eva Longoria, Monica Belucci, Salma Hayek, Kyle Minogue, Halle Berry...multe!!

10. La kur. Ok, postpartum, ca sa zic asa, nu mai e chiar ce-a fost dar sper in reintoarcere deplina.

11. Of, multe. Recent, cele mai impresionante mi se par cele de la huzband, sub forma de...scrisorele pe hartie/ emailuri/ felicitari facute de el pe computer...foarte originale si emotionante pentru mine. Ma mai impresiona cand imi faceau elevii mei cadouri, caci vedeam ce fericiti sunt ca fac asta...Iar cand am implinit 26 de ani am primit cel mai surprinzator cadou: m-am trezit la usa cu un curier cu 25 de trandafiri albi si unul rosu in mijloc, aranjati intr-un buchet superb...le-am si facut poza, dar dupa ce i-am pus in vaza. Erau insotiti de un biletel pe care scria...un nick-name. Proveneau de la un tip de pe net, pe care nu-l vazusem in realitate in viatza mea, si ne indragostisem...pe un forum, dar eu nu stiam mai nimic despre el, decat ca e foarte destept Am fost shocata, nu intelegeam de unde stie adresa (m-am prins ulterior:)))

12. Nu pot sa ma gandesc acum la un gest anume, sunt foarte multe gesturi din categorii diferite, n-as sti pe care sa-l scriu aici.

13. Nu pot sa vorbesc despre asta, mi se pare ca le-ar pieri din valoare

14. Nu pot s-o definesc dar ma bucur ca o traiesc

15. Cartea romaneasca: "Napoleon fugea repede" de Neagu Radulescu

16. Mult prea multe, mai multe decat filme, chiar. Au fost asa de multe pe care le-am citit cu sufletul la gura, sau la care m-am gandit mult dupa...Hai cateva: "Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde, "Maestrul si Margareta"- Bulgakov, "Insuportabila usuratate a fiintei" (si inca cel putin 3 de acelasi autor- Kundera)...si dintre cele mai amuzante si induiosatoare: seria cu Malaussene a lui Daniel Pennac si "Conjuratia imbecililor" de J.K. Toole

17. Parfum- iar nu ma pot decide pentru premiant..."Miracle"-Lancome, "Allure"-Chanel, "Chance"-Chanel...de-astea mai clasice.

18. Flori...cat mai vesele si viu colorate, de camp sau gradina in general.

Uh, greu a fost!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Aditapop, m-oi fi tampit eu de cand n-am mai votat, dar imi zice ca "nu am ales o evaluare corecta", am incercat de vreo 10 ori sa votez cu 5 puncte

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

THE LIST 3
1. Filmul preferat:
am mai multe dar acum imi vine in minte : La vita e bella si Meet Joe Black care m-a impresionat taaaare mult

2. Genul de muzica preferat:
Oldies si rock dar nu din acela dur

3. Formatia preferata/artist preferat:
Abba, Queen, Van Hallen

4. Serialul preferat:
in ultima vreme nu prea ma mai uit la serilae dar mi-a placut Sex and the City si Neveste disperate

5. Ti s-au schimbat gusturile muzicale semnificativ din adolescenta pana acum?
Nu

6. Bautura alcoolica preferata:
Sampania si berea

7. Bautura non-alcoolica preferata:
Apa mineral acidulata tare

8. Cu ce personaj feminin te identifici (de film/de teatru)?
ma mai gandesc dar momentan nu imi vine in minte nimeni, mai degraba un amalgam din mai multe femei celebre

9. Care e "genu' tau" de m.u.i.e.r.e sau ce tip de frumusete feminina apreciezi (normal ca e mai simplu sa alegem exemple din lumea v.i.p-urilor?
Julia Roberts

10.La care parte a corpului tau tii cel mai mult(in sensul ca ti se pare tie cea mai reusita, iti place cel mai mult, esti incantata de ea)?
Din ambalaj – fundul ; iar din interior – creierul

11. Ce cadou v-a impresionat cel mai mult?
Doua buchete de flori, unul trimis prin curier de un admirator secret care nu era Pisi cum speram ; si altul de la un prieten, primit de ziua mea acu’ vreo 10 ani, deosebit buchetul si mai ales cheful ;

12. Dar ce gest v-a impresionat cel mai mult?
Oooo aici chiar nu pot alege unul anume, dar sunt destule


13. Care e cea mai buna fapta pe care ati facut-o?
Am facut si o sa mai fac ,zic eu, destule fapte bune !

14. Ce inseamna iubirea?
Starea aceea care te face sa uiti de toti si toate si iti daaaa aripi !!




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Eu o sa comand maine alfabetul cum are Vladimir, vrei si tu ? ti-l trimit eu apoi !


Arata-mi si mie link-ul cu acest alfabet TE ROG!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui novus

Eu o sa comand maine alfabetul cum are Vladimir, vrei si tu ? ti-l trimit eu apoi !


Arata-mi si mie link-ul cu acest alfabet TE ROG!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!





http://www.edituragama.ro/carti-educative/educational/alfabetul.html



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Oooo vad ca nu am lista buna, revin cu completarile mintenas

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


multam' mult( de o mie de ori m-am uitat azi la ea...dar tot nu stiam care-i)




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Multumesc, Ilinca, intr-adevar are ceva bai sistemul de votare, ca azi a tot picat, cand iti mai aduci aminte, mai incearca, nu renunta
Azi am incercat si eu de vreo 5-6 ori pana mi-a luat un vot!
Fetelor, incercati, mai bagati niste voturi la Razvan!
Multumim!

RAZVAN IN CONCURS ap.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Sunt la serv, ma grabesc sa plec acasa, nu am citit din urma, daaar vreau fuga-fuga sa va arat ce surpirza mi-a trimis azi bona pe mess...
http://picasaweb.google.com/AncaNicolae2002/PozeCuNoi?authkey=Gv1sRgCO7y1LCy9IzpRw#5561733426687311586

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput