Zmeurici de iulie-august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

Pooh, votat!
E superba poza!

RAZVAN IN CONCURS ap.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Alinamulta sanatate mamei tale. Super ca incepe Stfan cresa.

Calipso eu pregatesc sosul pt spaghete in felul urmator:
ingrediente : ceapa, usturoi, ciuperci, morcov, telina, suc de rosii,ardei gras, bulion daca il vrei mai gros si pun condimente gem busuioc, oregano, putin cimbru, si sare.

ceapa o tai fideluta si o pun in tigaia cu putin ulei de masline incins. imediat pun si usturoiul taiat si ciupercile taiate felii. acopar cu capac si las putin sa fiarba mai mult ca ciupercile proaspete lasa zeama asa ca nu se calesc in ulei ci mai degraba fierb dupa un minut doua pun si telina si morcovul care sunt date la mixer pana sunt aproape pasta. le mai las asa cateva minute apoi pun si ardeiul taiat feliute. cand mai scade zeama si s-au fiert si legumele pun sucul de rosii. daca vrei un sos mai lichid poti sa mai adaugi putina apa. eu am sucul de rosii destul de lichid si nu mai est enevoie de apa. mai las sa fiarba cateva minutele pana se incorporeaza totul apoi pun condimentele si pastele fierte. amestec totul acopar tigaia si sting focul. pofta buna

Azi m-am urcat pe cantar dimineata si am 63,5 kg. in 10 zile am dat 2,6 kg. eu una sunt foarte multumita. Probabil daca nu as avea probleme cu constipatia si cu balonarile ar arata si mai bine acum cantarului. azi mi-am luat ceai de la fares silueta perfecta. sa vedem daca isi face datoria de laxativ.

Piticii mei sunt ca argintul viu. Sunt cocotati peste tot. Au zile (cam rare)cant tare bine ne mai intelegem si zile cand sunt tare uriciosi si ne stie tot blocul. Daca ar fi dupa ei ar trebui sa nu mai fac curat sa nu mai fac mancare. Azi au fost imposibili. Nu inteleg de ce prefera sa stea in picioarele mele si sa urle in loc sa se joace ca de ei au marele avantaj sa fie doi. cred ca vreau si eu cam multe dar dupa o zi ca asta de azi am creierii flenduri.

Va pu fetelor si sanatate multa copilasilor


elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti



***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Hop si eu..
Neatzaaaaaaaa
Daumare, tare, neagra si fierbinte,sau cum bea fiecare.
Pe mine m-a aranjat maimutza mica.A adormit la 23.30 ca s-a fugarit cu nan`su` prin casa, s-au jucat si s-a trezit la sase, a miorlait din cinci in cinci minute pana la sapte 20 ,mi-a stricat somnul, si acu` doarme de rupe patul iar eu stau ca rama si casc...iar sotul meu doarme si el obosit nevoie mare.... io cu ochii in gura si o doza de nervi...dar macar am facut ordine in acte,le-am pregatit de operare,etc etc.

Azi o expediez pe fata pana la mama oleaca sa pot face curat si ceva de mancare.Acolo e regina reginelor face numai ce vrea muschiul ei,e tratata ca o printesa....

mai vin io acus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!

Alina doamne ajuta mamei tale.
super ca a inceput Stefan cresa. acomodare cat mai rapida si usoara.
Elenada eu am ceai antiadipos chinezesc...cred ca am incercat si cel de la Fares de care zici. Super ai dat jos, tine-o tot asa!
Calipso da, prazul e ceapa aia lunga si groasa...si tare gustoasa.
ce bine de tine ca ai la cine plasa copilul din cand in cand.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Neata!

Lucialu, Pooh, ii dau 10-15pic/zi, in intervalul orar 8-10 am, dar nu prea pot inainte de masa, ca nu le ia si nu o fortez, o pacalesc, ii scap lingurita cu pic printre cele cu mancare. I-am dat si in putina apa, dar acum nu mai bea apa la masa. Zic ca se vede diferenta ca i-au mai disparut bubitele de pe fata. Ea are o keratoza pilara, cel putin asa a zis dr, si ar fi influentata de fainoase si de-aia nu prea ii dau fainoase, ca se vede dupa ce mananca. Sa vedem dupa un tratament mai lung.
Lucialu e super cartea, eu tre sa lucrez inainte sa tai cordonul ombilical dintre sot si mama lui, ca au uitat la nastere moasele sa-l taie. Sa vedem, tre sa ma descurc cumva.

Mqqm, se pare ca nu esti singura care ai observat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata fetelor!!!!Corinna,multumesc pt. raspuns!Azi noapte tot fara junior am fost,am avut de dimineata ceva treaba,asa ca a stat la socrii.Credeam ca o sa dorm neintrerupt,da' de unde,m-a trezit Timea de doua oriPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,ce fel de storcator de fructe aveti?Vreau sa-mi iau unul nou,dar sa fie ff. bun,asta care-l am nu stoarce fff. bine fructul,pulpa ramane plina de zeama.So,astept pareri....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Am incercat sa votez si azi, dar zice clar ca nu poti sa votezi decat o data pentru o poza si cred ca se ia dupa nume utilizator si nu dupa ip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Neata!
Alina, Doamne ajuta sa fie bine mama ta!Da, la dr acela am mers si era ft sigur pe ceea ce mi-a recomandat. Bafta cu Stefanel la cresa!si multam de indrumare!
Calipso, eu iti spun, poti sa mi-o iei in nume de rau. Eu chiar am fost de buna credinta. Exista insa unele lucruri care nu imi plac si unul e sa fiu luata de proasta nici pe fata nici nicicum. Nimeni nu te-o dat afara de aici, tu ai ales sa nu mai ne scrii. Acuma, pana mea, vrei sa scrii iara, ok. Fa-o insa cinstit, nu de dupa visini, cred ca nici tie ti-ar place sa fi tratata asa. E puerila treaba. E evident ca sunt mai multe fete care s-au prins. Doar nu au toate vedenii. Dc tot ai fost deconspirata, recunoate, ca nu-ti ia nimeni capul. Ai fost banata?
Corina, ma bucur ca ti-e de folos cartea!
Elenada, toti au zile si zile, cand sunt d-astea agitate, clar sunt epuizante pt mamici, tatici, bunici. Ce sa facem? Asteptam sa mai creasca si savuram tot ce se poate si e muuult de savurat si la varsta asta
Fie-mea mai nou e fan Bibi Blocksberg. Nici nu clipeste, uita de tzitza cand e Bibi in actiune. Si ii place si Mista' Bean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

CALIPSO = EUMADA ????
Eu nu m-am prins. Numele fetei se potriveste.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput