Zmeurici de iulie-august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pooh speli prazul, il tai in bucati marisoare si-l pui in oala cu presiune la fiert. cand e gata, il pui in tava deasupra pui patrare dintr-astea de branza pt. burger si dai la cuptor pana se rumeneste. e delicios.
mQQm bine ca si-a revenit smecheria mica.
Sara crezi ca nr 3 e mai cu noroc? daca de 2 ori nu a iesit fititza... nu mai prea cred.
Bely ciudat ca ai putut vota. la voturi esti numai odata inregistrata. ai vazut ca s-a validat votul?
Laura esti mortala fata. Ti-as da eu vreo 3 kg si tie si lui Vally si cateva sotului meu. ce bine-ar fi de s-ar putea.
Vally ma bucur ca sunteti bine si G progreseaza asa frumos.poze?


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Sara_Amira,nu te mai cantari zilnic(zic ,care dimineata dupa buda tupp pe cantar)Daca esti constipata,sigur ca arata mai mult cantarulVally,poze cu Gloriuta nu ne pui?Am incercat sa intru pe blogul tau,dar imi cere cont pe googleMQQM,gand la gandPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Da' tot n-am priceput,care e branza pt. burgeri?Giova,sa nu uit de reteta,ca sigur fac....merge la dieta super,folosesc o branza mai lightPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pooh, asta-i branza http://www.food-online.ro/afisare_produs.php?produs=886
Blanca, Valy ghini ati revenitara si voi!
iar nu mai stiu ce am citit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Spor la diete in continuare! Eu incerc sa ma tin tare pe vegan, azi am facut pizza pentru copil si nici nu mi-am dat seama ca n-am pus nici un fel de cascaval (nu c-as fi avut in casa). Doar ma miram c-a iesit mai buna ca aia de pizzerie.
Zilele trecute ma gandeam asa in parc ca al meu e mai slabut ca nu papa grasimi animale si vine un bunic langa noi cu un dolofanel de baietel. Cand il vede sotul il intreaba: Ii place copanelul, nu-i asa? Ne zice cam nu si ne povesteste cum copilul e vegan, ca si bunicii, care cresteau a doua generatie de copii vegetarieni, adica 3 copii, 4 nepoti.

Adriana, abia aseara am luat nucile braziliene de la casa rawz, iar azi am primit untul de cacao de la superalimente. Acum cand l-am vazut ce mic si scump e, parca nu ma indur sa-l irosesc pe o tarta pentru mine. Ma gandesc sa i-l dau pe biscuiti sau paine integrala. Eventual iau altul pentru mine.

Sport fac si eu, ma dau pe tobogane cu copilul, in zilele cand sunt uscate. In ultimele zile fac scufundari in balti ca sa dau copilul in leagan, il urc pe toate cele si alerg sa-l prind, timp in care ma gandesc cum se facea gym-ul.

Vally, am luat si eu extractele, de coacaz anti-raceli, alergi, de brad pentru asimilare calciu.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Buna seara
Hop si eu de la activitati sportive.....rusine sa-mi fie.Faza e ca mi-e o foameeeeeeeeee si citesc pe aici de mancaruri....si dupa ce fac sportu` asta nu tre` sa mananc nic`.Greu..
Tot timpul am admirat femeile cu doi trei care mai tin si casa mai ingrijesc si copiii si mai fac si altele...eu abia ma descurc cu un copil atomic cu casa mancarea si sportul...jos palaria eu nu as mai avea curaj de bb2.Da` banuiesc ca nu am fost pusa in fata faptului implinit..inca ma ajuta mama si sotul....da` greul e la mine.

Si cele care tineti dieta....nu va doare stomacu` de foame?

Am citit pe apucate cat timp Mariuca danseaza ..offf m-a omorat cu Elmo si Sesame Street....toti sunt asa fascinati?SA-i dea Dumnezeu sanatate lu` ala de-a inventat Youtube-ul...

MQQM sper ca nu am gresit literele si e de rau sau de bine?

Eu citesc de mult Dc-ul dar cont mai greutz...ca atomica mea urla tocatoca si tasteaza ea....si citind am remarcat multe.....si nu tocmai ok unele postari, dar e o tara libera nu?

Mai fetelor prazul ala nu e un fel de ceapa mai mare?

Elenada,daca citesti zi-mi si mie cum faci sosul ala de paste pentru juniori?

VA PUP ne pregatim de baie si urmeaza circul aferent,urlat la scos din baie si la uscat pe par...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Seara buna,fetele!

Am citit pe diagonala si nu pot raspunde personal,nu am o stare prea buna,miine o opereaza pe mama si sunt f ingindurata,nu am stare de forum.

Lucialu,am vazut ca diagnosticul e optimist.Ai fost la dr ala de care ti-am zis?

In rest,in 2 vorbe,de luni Stefan merge la cresa.Pina acum am stat eu cu el 2 ore,abia azi a stat si un sfert de ora singur.Una din educatoare si e si psiholog mi-a zis ca unul din 20 de copii e ca Stefan,are o personalitate fff puternica si stofa de lider.Azi a facut acolo o crizuta de nervi pe care nu am stiu sa o gestionez prea bine si tipa a tras concluzia ca sunt cam nesigura in relatia cu el,ma rog,trebuie sa fiu mai atenta sa-i explic limitele.

Gata,mai vin io cind e bine pe la noi...
Seara frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

giova, da s-a validat votul si de azi, dar nu cred ca voi mai putea vota.. am incercat acuma de acasa si imi spune ca am mai votat odata poza asta si ca nu mai pot face..nu exact asa e scris dar cam asta reiese. Eu o sa incerc si maine sau duminica daca ma lasa bine, daca nu iar e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Alina, pentru mama ta!Lucilau,pai ziceti ca sunt felii de la hochlandsa priceapa si moaAu si branza fitness,cu calorii putinePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

LA MULTI ANI, MAMICI DE ZMEURICI!
Ne mai tineti minte? suntem de la odiseea de martie, ne apuca febra concursurilor din cand in cand, data trecuta ne-ati votat, nu gluma!
Acum participam la chic bebe, daca va face placere, votati va rugam un ghiocel pe nume Razvan
Link-ul e la semnatura.
Multumim si pupici

RAZVAN IN CONCURS ap.jpg

Mergi la inceput