Sterilet...sunt noua nu "ma omorati"

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Madanic, multumesc. Nu sunt foarte sigura, mie pilulele imi afectau foarte mult libidoul, altfel nu aveam nici-o problema cu ele. Si aici Mirena sunt raspindite.

Am vorbit cu ginecologul si hotarit sa incerc un sterilet, daca nu ma inteleg cu el facem snip snip la sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

va salut fetelor.va rog da_ti un raspuns,cat costa acum un montat de sterilet .(montat plus achizitionare lui de la medicul ginecolog)numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allisi

va salut fetelor.va rog da_ti un raspuns,cat costa acum un montat de sterilet .(montat plus achizitionare lui de la medicul ginecolog)numai bine

Lidia


eu la cluj am platit 150 ron la cabinet privat, care include consultatia, steriletul, montarea si ecograful inainte si dupa.

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Giulia, sigur ai vrut sa scrii 150 de ron?

eu stiu ca Mirena e vreo 600 de ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

Giulia, sigur ai vrut sa scrii 150 de ron?

eu stiu ca Mirena e vreo 600 de ron.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


da 150 ron cel de cupru
allisi nu a mentionat de care sterilet(sau daca am omis eu, scuze)

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

conteaza felul si pt ce perioada.
conteaza starea de sanatate

aici sunt si pt o perioada de 10 ani "T" din cupru.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

va salut e adevarat ca nu am specificat de care sterilet pt.ca sincer nu ma pricep sunt in plop de care,cum.Acu eu nu stiu in mod normal cine hotareste asta de care sterilet(cupru,aur,mirena si care or mai fi)medicul sau alege pacienta?in functie de........bani ,sanatate.intreb ca nu ma pricep sincer.La mine de exemplu argintul nu_l pot purta se negreste imediat deci ma gandesc ca si in corp ar face o reactie zic si eu.,oarecum dupa mine cred ca ar conta ce pui.Giulia eu zic ca ai scapat ieftin ,esti bine?numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

daca optezi pt cel de cupru, nu vei putea face CT, RMN .

plus ca reactiile de respingere sunt mai multe decat la cel hormonal.insa steriletul se pune abia dupa ce ai nascut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

daca optezi pt cel de cupru, nu vei putea face CT, RMN .




eu am facut 2 RMNuri cu sterilet de cupru in ultimii ani. ultimul RMN a fost pentru coloana lombara. niciunul din doctorii de la RMN nu mi-au spus ca ar fi contraindicat sa fac RMNul din cauza steriletului si nici rezultatele nu au fost influentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Cel hormonal are multe contraindicatii trebuie pus dupa un set de analize plus ca dereglarile sau absentza menstruatiei sunt mult mai frecvente
Ca orice contraceptiv hormonal

La cel de cupru nu exista contraindicatii nici persoanele cu alergii la metale nu au probleme pt ca doar pielea reactioneaza la alergenii de acest gen
Se poate produce totusi o menstruatie mai abundenta ceea ce e logic fiind metoda abortiva

Mergi la inceput