Ghiocei de Martie-Aprilie***293***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu indraznesc sa propun sa incepem sa raspundem din seara asta, ca intrebari sint destule pentru o singura lista, si nu stiu cum e la voi, dar eu de exemplu doar seara dupa ce culc Pisilinca pot sa scriu dintr-o bucata un mesaj asa lung. Se voteaza?



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io votez pro, cu cat se incepe mai repede cu atat mai bine, ca nu "treneaza" atmosfera...ci, dimpotriva, se incinge:))). Daca tufetele au ulterior idei, le tinem de-o parte pentru ALTA tura de "flori/fete/filme/sau baieti", ca doar n-au intrat zilele-n sac!
Pisigri, tu ai fost prima la capitol, trebuie sa fii prima si la facutul acestei teme!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Bianca, super tare Vladimir !!!! Ada se uita a 5 a oara la filmulet !!
de unde ai luat cartea ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)






Eu am luat cartea de la Gaudeamus. Este de la editura GAMA

http://www. edituragama.ro/carti-educative/educational/alfabetul.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Dupa ce l-am laudat pe Vladimir astazi mi s-au intamplat urmatoarele (de vreo ora incoace).

1. Pentru ca citeam cu drag si spor ce ati scris am uitat ca pe plita am cartofi la fiert (vroiam sa ii fac piure). Mi-am dat seama cand a inceput sa miroasa a copt. Rezultatul= Vladimir nu a mancat piure cu gust de afumatura
2. In timp ce faceam piureul a varsat lapte pe parchet. M-am dus si am sters
3. La nici 5 minute a varsat sticla cu apa. Am sters si acolo
4 Mai trec 5 minute si varsa punga cu pufuleti pe canapea
5. Pentru ca piure nu a vrut am zis sa ii fierb niste orez cu morcovi ca asta e sigur acceptat. Pana sa fiarba orezul s-a gandit el sa verse taieteii din punga in sertar

Si la toate astea se mai adauga faptul ca Robert a plecat in tari straine pentru circa o saptamana si maine la 11 trebuie sa fiu cu masina la ITP, la 15 am o intalnire, apoi vineri la 16 iar am alta intalnire si mama nu prea poate sa isi ia liber.

Deci, aduceti o putina in loc de butoi. Glumesc. Inca sunt bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

am fost la spital sa-mi vad nepotelul..... si sunt iremediabil indragostita de el; uitasem cum e sa te trezesti dintr-odata cu ceva atat de micut in brate si sa-l iubesti instinctiv de parca nimic altceva nu mai conteaza in lume.... si parca l-am avut dintotdeauna cu noi; il ador, este un puiut mic si frumos si nu l-as mai fi dezlipit de mine niciodata ... dar a castigat la puncte titi al lu' mami lui... asa ca i l-am dat, cu greu.
surioara e bine, evident ca asa cum se intampla la doctori nu merge totul perfect, a facut un cheag care i-a blocat expulzia de lohii, cu relaxare uterina dupa.... dar a trecut acum, s-a rezolvat rapid si e fericita cu puiutul in brate.
cumnatul meu e distrus pur si simplu, nu l-am vazut vreodata asa de emotionat; a plans in hohote cand i l-au adus la san alinei, n-au reusit sa-l calmeze cu nimic; a fost zapacit toata ziua, nu stia ce face, cum face; a facut cumparaturile sa mearga la gratar+ betie cu prietenii azi si cand a ajuns acasa si-a incuiat cheile in masina, cu toate cumparaturile in portbagaj ; asa ca a trebuit sa vina un prieten si sa-i ia pe el si pe al meu sotior cu masina, sa faca alte cumparaturi si sa se distreze si ei intr-un final

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

no, Bianca, in Iasi ai scapa mai repede de ITP daca te-ai duce cu flacaul :P. De intilniri nush ce sa zic, da sint sigura ca inventezi tu ceva...

Ilinca, nush daca reusesc sa fiu prima la raspuns la chestionar, ca Pisilinca se culca tirziu (dupa parerea mea si a georgianei; mai stie cineva ceva de ea??? ca mie mi-e dooor!!!). Adica pe la 22.

Miine iar avem o zi care ma tem ca se lasa cu analize...am asa o stringere in spate cind ma gindesc...of. inainte, ma gindeam - sincer - ca "ce mare scofala o intepatura-doua, acolo??"; acum....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, lui Anaan i-am prezentat versiunea short: la orele 22 vazui si eu ce trebuia sa fac si mi-era jena sa sun la ora aia, asa ca fomeie la 35 de ani am trimis un sms ; n-am primit nici un raspuns pina la orele 24.20 cum ca e ok sa merg si fara confirmare; dar in timpul asta io imi luasem gindul de la asta si m-am jucat cu Ian care se trezise din somnul de prinz dupa orele 21; s-a mai culcat pe la 3.15 ; io la 5 trebuia sa ma trezesc; sincer, nici macar n-am incercat

Da, am fost cam neserioasa, recunosc.
Bine, FOARTE neserioasa!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

LA MULTI ANI dragi mamici si ghiocei!!!
Noi am inceput anul intr-un loc frumos, in tara Hategului, va promit ca o sa descarc si niste poze. Mai avem 2 zile si ne intoarcem acasa, Razvan e foarte fericit aici, mi-e cam teama de reactia lui cand vom pleca.
V-am citit cat am putut de des, indeajuns sa vad ca Alexandra a fost la urgenta, ma bucur insa ca totul a fost in regula pana la urma. Novus, ai fost foarte curajoasa! Mi-a placut la nebunie sa descopar cate putin din viata fiecareia, cele care v-ati facut "temele", bravo Anaan pentru initiativa!
Va pup pe toate si revin curand cu poze, deocamdata va las un filmulet cu un dansator zglobiu
http://www.youtube.com/watch?v=r7ae1WMMXVE

Si daca vreti sa ne votati in concursul Klorane (din nou)
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158894&whichpage=1 la ap.jpg

Pt. FLORIC, am gasit la noi SALBUTAMOL sirop, e bun, mai ai nevoie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dyana si cum a fost cu "bona"? ca mor de curiozitate.

bianca anca_nicolae povestea ca s-a dus cu bb3 la itp, si aia au fost ultra rapizi, ca sa nu planga copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aditapop , ma gandeam eu ca e vreun concurs nou de ai aparut prin zona , imi place ca esti consecventa si participi , bine ai si cu ce te lauda !!
Am admirat dansatorul si te asteptam mai des pe aici !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput