Ghiocei de Martie-Aprilie***293***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Buna vremea, cucuiete!
Avem si noi doua zile de primavara si stam atat de rau cu sanatatea si eu si Nicholas ca imi pare asa de rau ca nu putem profita de ele! E frumos si cald si soare, numai bine de stat afara, insa 'ubitul cel mic e in pat cu febra 40.5 de trei zile, ca nu mai stiam ce sa ii mai fac in afara tuturor leacurilor babesti incercate.
Azi dimineat in sfarsit s-a trezit cu 38 de grade si parca e mai vesel , a si mancat ceva la pranz, dar foarte putin( supa, cateva guri de suc cu paiul si un iaurt). Sper sa iesim repede din starea asta mizerabila in care ne aflam cu gripa. A slabit asa de tare zilele astea!

Citisem in capitolul trecut, despre copilasi care nu mananca si va marturisesc si eu ca m-am gandit la aceeasi idee: sa ii dau vitamine sau alti integratori alimentari, insa mi-am amintit ca exista un produs de-l dadeam eu gemenilor natural numit: PAPA REALE. Exista prin farmacii sau magazinele bio in Romania? Sa stiti ca e foarte bun si nutrient, asigura necesarul zilnic de vitamine copiilor. Puteti sa il incercati, eu il voi cumpara zilele astea numaidecat pt Nicholas.Il puteti introduce intr-o lingurita de iaurt sau de miere,(ca sa nu vi-l refuze,ca nu e cine stie ce la gust)o data pe zi si nu mai e nevoie de alte vitamine.

Felicit pe proaspata mamicuta, Maria_ k, pt frumusetea de fetita si ii doresc ani multi si sanatosi.
Ilinca, da ce intrebare iti veni in minte...
Pupici tuturor copiilor si mamicilor si o zi buna sa aveti!


Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
Vara 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Diana, felicitari surioarei! Felicitari si tie, matusico! O viata frumoasa puiului plin de personalitate!

Manuela, felicitari pentru fetita! Ma bucur ca ai revenit!


La multi ani, Ayla! Sa ai o zi frumoasa alaturi de cei iubiti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Simplyana, imi pare rau de zbuciumul tau! Stiu ca se spune ca, acolo unde este inima ta, este si casa ta, dar vad ca tu ti-ai lasat o parte din inima aici. Sper sa se rezolve toate intr-un mod care sa te faca din nou fericita!


P.S. Daca ascundem statuia si consideram ca nici n-am ridicat-o, te aducem mai repede inapoi??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

THE LIST 3
1. Filmul preferat:
2. Genul de muzica preferat:
3. Formatia preferata:
4. Serialul preferat:
5. Ti s-au schimbat gusturile muzicale semnificativ din adolescenta pana acum?
6. Bautura alcoolica preferata:
7. Bautura non-alcoolica preferata:
8. Cu ce personaj feminin te identifici (de film/de teatru)?
9. Care e "genu' tau" de m.u.i.e.r.e sau ce tip de frumusete feminina apreciezi (normal ca e mai simplu sa alegem exemple din lumea v.i.p-urilor?
10.La care parte a corpului tau tii cel mai mult(in sensul ca ti se pare tie cea mai reusita, iti place cel mai mult, esti incantata de ea)?
11. Ce cadou v-a impresionat cel mai mult?
12. Dar ce gest v-a impresionat cel mai mult?
13. Care e cea mai buna fapta pe care ati facut-o?
14. Ce inseamna iubirea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Vad ca iar se incinge atmosfera, zupeeerrrr !!! abioa astept sa intru mai tarziu ca acum am cateva minute prin bunavointa Adei care e ocupata tot cu Mosu' caruia ii povesteste acum ca e cu Moica si se joaca, la cateva cuvinte zice hmm si aha, cred ca ne-o fi auzit pe noi


Maria_k
, felicitari pt fetita !! te mai asteptam pe aici ca ne-ai cam uitat !!

Dyanna, felicitari si tie pt nepotel !!! multi surioarei !!

Ayla sa fii linistita si fericita !!!

Salutam si revenirea Manuellei si felicitari pt fetita !!!

Ela, si la noi limbajul e mixt adica imi spune diverse cuvinte care eu le caut sensul in romana dar apoi maprind ca sunt in germana, aseara in baie imi tot spunea de antuh si nu pricepea , cand colo ea zicea de prosop (Handtuch) asa ca mai nou suntem cu urechile ciulite, Pisi mai ales care se gandea sa vorbim doar in germana ca sa invete si el

Symplianna, sper ca ai iesit din butoi

InaPreda, manechinele nu mananca mult asa ca la noi meniul e cam asa:
- dimineata pe la 6 -tziti
- la micul dejun - papanasi/omleta/paine cu branzica
- pranz - ciorba sau supa f rar deoarece nu-i place, felul 2 e baza si se compune de obicei din orez + carne, cartofi + carne, gulii umplute, etc dar felurile sunt cam aceleasi pt ca ea e conservatoare si nu ii plac noutatile
- dupa amiaza - rontaie bitzi sau covrigi
- seara- iaurt de obicei, clatite sau mamaliga, gris cu lapte

Ieri la pranz a mers la frigider si striga oiezule, oiezule asta de drag ce ii este de el , tre' sa o duc in China neaparat

Revin...



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela 78

Mababei, m-ai dat gata cu aventura voastra pe balcon Si atunci tremuratul organizat de la ce era?


Pai.... constientizarea neputintei fizice de a intra in casa si ca nu-mi puteam atinge copilul (apara, cred ca era in mintea mea atunci), desi era doar la un pas, au dat startul tremuriciului. Multiplicat de constientizarea posibilitatii de a nu putea intra prin propriile forte in casa si de faptul ca puiul putea realiza in orice moment ca de fapt ma-sa nu se joaca cucu-bau cu el. Agravat de posibilitatea traumatizarii copilului vazand-o pe ma-sa dezlantuita in lupta (ne)drepta cu PVC-ul sechestrator. Doar trait, sentimentul poate fi definit.

Oricum, adrenalina e posibil sa fi declansat o parte adormita (sau nefolosita) a creierului, caci tot auzeam pe cineva zbierand in capul meu "gandeste, gandeste". Si m-am gandit sa cotrobai prin cutia cu maimute a sotului, nestiind ce caut si cum l-as putea folosi (ciocan gasisem, si-mi imaginam ce tre' sa fac cu el, dar il pastram ca varianta de rezerva). Si am gasit su*a ratacita (majoritatea "taioaselor" le impachetasem si le duseseram la socri) si am primit si inspiratia s-o plasez in punctul sensibil! Al usii!

Ulterior, am gasit puterea sa ma amuz! Sper doar ca minutele alea sa nu le mai retraiesc niciodata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, ma bucur ca te-am momit afara din butoi si sper ca nu te mai inghesui si tu acolo, vaz ca e cam aglomerat locul, hai mai fetelor, acum iarna ?!! nu mai bine mergeti la un spa si o sauna ?

Asa ca Adirys, Cami, Pisik, Symplianna si alte doritoare, poftiti un vin fiert, apucati-va de tema si lasati grijile deoparte si bucurati-va de lucrurile pozitive din viata voastra ca de-astea negative apar si dispar tot timpul

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mababei, bravo pt prezenta de spirit care a lasat mintea sa lucreze !!! sunt convinsa ca-i linistesti si pe cei de la Billa

Nicky, sanatate multa va doresc !!! eu mai nou cand aud de febra , ma apuca tremuratul, cred ca iar o sa am un fix acum ceva vreme, ca si cu mestecatul dupa faza cu inecatul Adei cu mar



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, super tare Vladimir !!!! Ada se uita a 5 a oara la filmulet !!
de unde ai luat cartea ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

"Za" list e foarte tare, iar ati venit cu intrebari grele. Pe mine nu ma incurca alea unde e nevoie de sinceritate maxima, ma oftica alea la care tre sa aleg UN personaj. Am la ce medita, sa ma hotarasc care e modelul meu de frumusete feminina si cu ce personaj ma identific io...:((. Aia cu iubirea "e simple"



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput