Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Numai fete frumoase la petrecere in frunte cu sarbatorita! Au fost si verisoarele - ele stau in Romania acum? Poza cu ele trei e foarte frumoasa. Si tortul, ce mare! Iar tu, Nina, arati super, ca intotdeauna!

Nicoleta, invatatoarea noastra nu trimite mesaje prin antolin, scrie pe biletel pe care-l pune in mapa de teme. Cat despre sport, vezi la clubul sportiv din zona (Sportverein). Eu am aflat de la scoala de toate activitatile, mai putin kung fu pe care l-am gasit in alta parte si nu-i aici, pe loc. Mai rau este ca a intrerupt chitara si nu stiu daca sut destui copii ca sa se tina cursul si sa mearga din semestrul al II-lea, probabil nu. Vrea macar cu un copil-doi pe care-i cunoaste, nu singur cu profesorul.

Cristina, asa este, pana la primavara ma tem ca mai servim un val de frig. Afara a inceput sa ninga linistit.

Lucia, anul asta nu ti-a fost dor de zapada?
Mie mi-e dor intai de primavara, apoi de vara cu soare si nisip.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Am admirat si eu pozele de la petrecerea Cristinei. Foarte reusita petrecerea! Si Nina, arati super!

Lucia, pai voi incepeti scoala cand o terminam noi? Pe 7 incepe vacanta intersemestriala la noi. Cum a fost la inot?

Cristina_C, primim si noi de la scoala de 2 ori pe an niste cartulii cu toate activitatile sportive si nu numai care se desfasoara in Viena. Sper doar sa o gasesc pe ultima...

La noi astazi a plouat, prognoza zice ca va si ninge... nu ma mai mira nimic, doar este iarna! Stef isi va serba ziua la scoala si hort miercurea viitoare. Fiindca este ziua in care nu au teme si ii este mai usor Angelei. Pentru colegi vom cumpara dulciuri, ca si anul trecut, ambalate in pungute. Si pentru la hort, pizza si suc :). Acasa sper sa reusesc sa ii fac un tort in timpul saptamanii, daca nu o amanam pe sambata, petrecerea va fi oricum in 4. :) Daca nu suntem si noi mai aproape de prieteni si familie...

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nina, ce frumoasa e Cristina!!! Si verisoarele la fel!!! Iti e mai mare dragul sa le privesti!!

Lucia, strategia invatatoarei a fost ...hihi...ei au 4 materii in fiecare zi la care au classwork....si ea a sugerat sa ii faca o lista cu (de inceput sa nu "stresam" copilul 3 teluri...adica sa completeze 3 activitati din clasa) si pentru fiecare va primi un sticker si la sfarsitul zilei, daca are 3 stickere il va lasa sa ia ceva din "treasure box" (o cutie cu tot felul de jucarele micute)...
Am lasat-o in pace...si l-am luat amandoi pe David acasa la bani marunti...sa nu mai auzim ca nu isi termina cele 4 materii in fiecare zi ...
Si de atunci....vine cu toate complete...ca se mira invatatoarea si imi spune ce bine reactioneaza David la stickere

La noi e foarte cald...imi e dor de zapada si de frig...nu am apucat sa ma satur...nici macar sa gust prea mult zapada!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ah...l-am masurat si eu azi pe David...are 133cm ....poarta 33.5 la pantof (aici 3) si nu stiu sigur cate kg...trebuie sa il cantaresc ca m-ati facut curioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

:))

De ziua lui il masor si il cantaresc si eu. Pana atunci poate mai ia 15 grame :)).

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!
Noah, ca tot vorbim de masuri, i-am luat ieri ghetutze, marimea 34.La mai mari nu ma bag.Cred ca e nasol sa umbli cu ghete mai mari, ca doar exista riscu' sa te impiedici in varfuri

Nina-am vazut pozele voastre.Stii bine ca mie imi plac muuult, atat de mult ca ma rup de realitate si nu vad nimic decat poze si comentariile tale.Apreciez naturaletea voastra

Noah, acuma ma iau de Luciaaaa-nu stii cine e Hannah Montana????De pe tortul Cristinei???Am cumparat la jucarii si haine cu HN(pentru prietene, fireste), ca nu cred ca am s-o uit in graba.In schimb, Andrei, cand o vede, fuge sau schimba canalul la tv

La noi ninge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, sa poarte sanatos ghetele. Aici, am mai zis, vanzatoarele recomanda sa scoti talpicul si sa ii masori piciorul, laba trebuie sa fie cu o latime de deget mai scurta decat talpicul. Incaltati cu soseta subtire. Nu cred ca recomanda asta doar sa ne faca noua probleme :). Ci probabilca se considera ca la un mom dat in ghetele de iarna mai pui si o soseta groasa... si una mi-a zis ca la copii nu trebuie sa fie fixa pe picior, in lungime... si totusi ultimele incaltari mi se par mari. Nu se impiedica de ele (destul de des sa dau vina pe lungime), dar le cam taraste uneori...

La noi este soare!!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nina am admirat si eu printesele
Fiimea a zis ca nu vrea tort de ziua ei, ci 9 muffin-uri cu cate o lumanare Dar mai e pana atunci, tot nu scap fara tort:)

Ioi ce vreme scarboasa

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, am vazut in poze ghetele...sunt frumoase
Eu am mari pb cu David in ceea ce priveste incaltamintea...cred ca m-am mai plans pe aici...
El are piciorul foarte ingust si foarte subtire, astfel incat ii joaca mai toate incaltarile in picior si ii fac bataturi urate...trebuie sa iau ceva "narrow" (ingust)...si e foarte complicat...
In general comand online de la magazine europene, pentru ca aici sunt mult prea inalte boltile incaltarilor si nu ii vin...plus ca nu imi plac materialele si croiala......Chiar acum ii caut ceva...si nu gasesc nimic!!! Plus ca stam in Florida, la scoala nu are voie cu sandale deschise...si in pantofi se incinge....greaaa misiune


Lucia, apropo de postul cu catelusul pierdut, si ce spuneai de Liviu...
Eu il las pe David la tenis, si il iau intr-o ora....
Ieri pe drum, l-am intrebat ce ar face daca cineva i-ar spue :m-a trimis mama ta sa te iau...si mi-a spus ca daca eu as trimite pe cineva sa il ia...ar fi o prietena de-a mea...si prietenele mele imi cunosc numele si nu ar spune "m-a trimis mama ta" ci "m-a trimis Sinzi" ...Mi-a placut raspunsul lui!!!
Si apoi, acelasi lucru cu catelul....cica "daca stapanul lui nu il poate gasi, cum sa il pot ajuta eu, sa sune la protectia animalelor"

Din punctul asta de vedere nu imi fac griji....daca a ajuns el singur si in Ro cu avionul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, unde ai vazut tu ghetele?? Sunt fainute, superfit goretex, subtiri ca pentru labele picioarelor lui, cam scumpe, dupa parerea mea (cat am mai umblat dupa ele!!).

La David este voie cu sandale inchise in fata? Uite cateva idei:

http://www.yatego.com/endlos-schuhe/p,4ca328ff34843,45111a8f6d3d90_9,geox-halbsandale-j5124b-05022-c0670-navy-beige?sid=03Y1295560765Y12c2c9196f5de35569

http://www.yatego.com/alex-und-elis/p,4b92a071b3079,4ad33c04eab498_1,geox-s-kraze-sandalen---halbsandalen?sid=03Y1295560765Y12c2c9196f5de35569

http://www.yatego.com/alex-und-elis/p,4b929d33e1025,4ad33c04eab498_1,geox-s-kraze-sandalen---halbsandalen?sid=03Y1295560765Y12c2c9196f5de35569



--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput