Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Servus
Am o veste maaaaare. Alaltaseara a facut alex kk la olita ieri pisulica si azi iar pisulica. deja a prins drag de olita. se tot catara pe ea. cand o vad ca se pune..un doi o dezbrac si o las sa stea poate poate face ceva sper ca suntem pe drumul cel bun.
Cu dintii ne cam chinuim. deja de sase nopti nu prea doarme. roade intr-una, plange, nu prea vrea papa
Toata ziua striga mama mama mama avem o fetita de 12 ani aici pe scara care tare o iubeste pe alex. vine la ea la joaca, iesim impreuna cu caruciorul.
E mare dansatoare cand aude muzica se ridica in picioare si incepe sa se invarta sa tropoteasca din picioare sa puste din degete

Olim sotul meu e din Craciunesti, de langa Sighetu Marmatiei.

Elena sarcina usoara in continuare, imediat nasti
No bine. urla alex. nici nu a dormit o ora



Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

puisorul poti sa-mi dai mai multe detalii despre stomatoloaga? Probabil ai mai scris, dar eu cum intru asa rar pe-aici nu reusesc sa fiu la curent cu tot ce scrieti.
Ai mai fost cu Stefi la stomatolog? Ca ma bate gandul sa o duc si eu pe Julia sa o consulte, dar in principal as vrea sa ma duc eu la cineva care lucreaza bine si are materiale bune.
Merci.

alina felicitari pt olita.
Nu trebuia sa te stresezi ca pana la urma toti copiii ajung sa scape de scutec.
Julia are 2 ani si 7 luni si doar de o luna face si ea la olita si mai folosim doar la somn scutec si cateodata se trezeste si la amiaza sa imi zica ca vrea la olita si-apoi isi continua somnul.
La noi problema e ca am inceput operatiunea doar la 2 ani, atunci a prins frica de olita si-a refuzat sa faca ceva, apoi am lasat-o balta, in toamna am reincercat, iar a refuzat, si-apoi din decembrie am lasat-o prin casa in chilotei, o puneam si pe olita dar nu facea nimic in olita, ci doar in haine si pe covor Si apoi brusc a inceput sa faca la olita.Si-acum si la gradinita e in chilotei si la mall mergem asa si sa vezi acolo cum alergam spre baie cand ne da Julia comanda .
Sunt convinsa ca am gresit ca am lasat-o asa mult fara olita, iar la urmatorul vom incepe mai repede si poate avem norocul sa se ia dupa surioara mai mare

Lilly 19+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:


BUNA FETELE

Elena din pacate nu mai am ajutor,a fost mama la mine 1 luna dupa ce am nascut dar acum sunt eu cu fetele numai,deocamdata da mai este si laptic la titi

PUISORUL-si eu sunt tot din floresti,poate la vara cand e mai caldut afara o sa ne intalnim cu bb la plimbarik

In caz ca vreti sa vedeti pozici cu noi avem pe FB. (CAMY CATINEAN) pt. ca aici eu nu stiu sa pun inca(exersez)

multi de la noi

CAMI mami de ALEXIA 27.01.2006 si CARINA 10.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare gagici!

iar nu am mai intrat de un secol pe forum desi recunosc ca va citesc din "umbra" cu mare drag.

am o rugaminte, as avea nevoie de un aparat pt aerosoli (pt vreo 4 zile), am inteles ca sunt destul de scumpe si finuta mea nu dispune momentan de resurse suficiente.

Nu prea am noutati despre noi, Sorana are program mai incarcat decat al meu, dupa gradi merge la engleza si dansuri ,in rest am inceput sa scriem deocamdata cu litere de tipar si ne jucam piticot, am fost cu ia in Polus la film 3D ( o poveste incalcita) foarte misto a fost, mergem la patinuar( aici ma intrece detasat ), ma bucur ca am reusit in iarna asta sa "ocolim" virusii.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

soso-te pot ajuts eu,ti-am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor, am ajuns acasa, cum apuc sa va citesc , va scriu.pup pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

nu mai stiu cine zicea si de scaun de copii, si eu pot da cateva zile unul, daca vreti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu ziceam de scaun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy81


BUNA FETELE

Elena din pacate nu mai am ajutor,a fost mama la mine 1 luna dupa ce am nascut dar acum sunt eu cu fetele numai,deocamdata da mai este si laptic la titi

PUISORUL-si eu sunt tot din floresti,poate la vara cand e mai caldut afara o sa ne intalnim cu bb la plimbarik

In caz ca vreti sa vedeti pozici cu noi avem pe FB. (CAMY CATINEAN) pt. ca aici eu nu stiu sa pun inca(exersez)

multi de la noi

CAMI mami de ALEXIA 27.01.2006 si CARINA 10.10.2010


foarte frumoase printesele tale
ce grijulie e Alexia

ai cumva o sora ana????

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

meli bine ai revenit
cum a fost???piticii cum s-au descurcat fara voi???

anca sorana si eu as putea sa ti-l imprumut, deocamdata u il folosesc si sper sa nu il folosesc de curand
sanatate multa

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput