Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Buna!!!
Am si eu o rugaminte la voi. Andra, strumfita mea, participa la concursul Chic Bebe. Daca o considerati chic si daca va face placere va rog sa ii dati un vot.

Daca va place cum aratam... un www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">vot (st.jpg) va rugam...
Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Buna!!!
Am si eu o rugaminte la voi. Andra, strumfita mea, participa la concursul Chic Bebe. Daca o considerati chic si daca va face placere va rog sa ii dati un vot.

Daca va place cum aratam... un www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">vot (st.jpg) va rugam...
Mami fericita de strumfita


votat
bafta

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

votat bafta strumfyta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

buna dimineata,

Poftiti la o cafeluta fierbinte!

antoni;elenuta multumesc frumos pt intentiile bune ,iam sunat acuma dimineata cand am citit mesajele voastre si rezolvasera problema, finutul meu are bronsiolita si sunt tare speriati si necajiti.

Azi merg cu Sorana la o petrecere la un coleg de grupa,de vineri cand a primit invitatia ma intreaba intruna cand e "marti" este asa haioasa ca nu are inca bine definita notiunea timpului si desi stie zilele saptamanii nu stie inca succesiunea lor.

revin ca am acum ceva treaba




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Multumesc celor care ne-au votat, un maaare buchet de flori pentru voi!
Cine mai vrea, mai poate vota doar azi!
Multumim si va pupam

Daca va place cum aratam... un www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">vot (st.jpg) va rugam...
Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cat timp are finutu, anca? si mihsi mi-a facut bronsiolita la 5 luni..aeroisoli cu adrenalina si apoi bicarbonat am facut noi

stiti pe cineva in cj care comercializeaza oua de prepelita?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Victo, are abia o luna si 12 zile, au fost la dri-ta de fam si ia recomandat vibrocil dar cica pe prospect scrie ca se administreaza doar de la 1 an, am vb cu o dr de la UPU i-a pus diagnosticul si i-a recomandat aerosoli cu adrenalina.
tu ai mai gasit medic pediatru specializat si pe homeopatie?

azi am fost tare aeriana...am o afta taman pe limba si asa rau ma pisca, da stiu si de la ce am rontait seminte in varful patului la tv si cred ca am exagerat cu cantitatea.

oua de prep stiam ca se gasesc in supermacketuri.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, noul prospect de la vibrocyl zice ca e ok si sub un an. eu i-am dat pe la 4 luni cd era fff infundat si nu putea respira si nu stia respira pe gura.
bine cate o pic in fiec nara..de 3 ori pe zi cam asa. dar la bronsiolita secretiile sunt serioase si ies cu batista bb.
mai ales dupa aerosolii cu bicarbonat ies.
aer. cu adrenalina 3 zile ne-a dat noua. ii cred ca-s necajiti, ca bb e micutel bietu..da ce sa facem cu ei..dc se imbolnavesc, musai sa ia tratamente.
nici eu n-am fost prea fericita ca de la 4 luni au inceput racelile si la cel mic..dar asta e cu copil gradinar acasa.
l-am tinut mult pe Stefan acasa..juma din luna dec..acum pana in 10 ian..pe ideea sa se refaca..

da am luat acum din supermarket, oua de prepelita.

homeopat in afara de Nitu deocamdata n=am gasit..dar bronsiolita mi-a fost frica sa o tratez homeopat pt ca deocamdata nu am atata incredere, plus ca el era miculut.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTI ANI, CRISINA!!!
ce iti fac copiasii???la bebe 3 va mai ganditi???

la noi toate bune,am fost la ecograf , e mare deja printesa noastra, avem 28 de sapt si 1,100g, cat o painica foarte dragaalsa, o vad fff fumoasa , abia astept sa o cunosc si sa o strang la pieptul meu
dupa ce se va naste , va avea asemnea energie ca si in burtica, voi avea zile pline, ea misca non-stop, ciar o inrebam pe dr daca e ok???e foat activa draga de ea.

aleximi pare rau ca nu ne-am vazut, poate data viitoare
Dragos e incantat de noul look

ani Iulia e ok, cu otezele mai greu , abia acum dupa doua luni de chinuiri nocturne, incpe sa doarma noptile, a fost cumplit....cu toate ca oaptea nu i le punem.
deja se vede o imbunatatire a mersului, acum om vedea in 18 feb ce ne spune dna dr.

noapte buna dragele mele

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce frumos Elena23 ti-ai vazut bebita! Si eu abia astept! Saptamana viitoare! Felicitari pentru bebita nazdravana si activa. E bine sa fie activa, asa mi-a zis dl dr Ciortea ca e bine sa se tot miste, oricum avem nevoie de bebeline active, harnicute care sa iasa repede la nastere. Abia astept!
Ultima data am fost la 26 s+2 z si avea 940 de g, sa vedem acuma grasunica cat o sa aiba la 35s+2z. Are deja mami fata mare.

Feli cu Miriam in burtica 33 +
AMR 7S

Mergi la inceput