Gravidutze si mamici de Cluj - 169

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

salutare si de la noi
va doresc un wek frumos tuturor
fetelor, vreau sa va intreb o fetita la 1.8 luni, cam cati cm are, ca eu nu stiu numa la baieti
plus ca alex e foarte inalt pentru varsta lui , are aproape 110 cm
is reduceri la noi pana la 80 la suta, si vreau sa fac surpriza unei prietene, sa cumpar niste hainute pentru fetita, si pentru ea ca e gravida.
multumesc pentru orice ajutor
clujencele


parerea mea , e sa ii cumperi hainite pt 24 de luni.....si la fetite e aceiasi chestie ca si la baieti , unele sunt mai inalte iar altee mai mici.
eu am vecina care e mai mare ca si Iulia cu 5 luni, iar la inaltime Iulia e mai mare.

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

alena, multumesc de ajutor
fetita a avut 46 de cm la nastere, mie mi se pare mica pentru varsta ei, eu fac comparatie cu alex al meu care a avut 56 de cm la nastere
o sambata frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor care ati fost la mihut dati-mi si mie nr de tel si explicati-mi un pic "procedura".. vreau sa ma duc cu MIhai ca asa de greu respira chiar dc e sanatos, nu era muci, el tot fornaie si sforaie...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

fetelor care ati fost la mihut dati-mi si mie nr de tel si explicati-mi un pic "procedura".. vreau sa ma duc cu MIhai ca asa de greu respira chiar dc e sanatos, nu era muci, el tot fornaie si sforaie...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




paula, ai nevoie de un bilet de trimitere de la med de familie, plus o programare la cabinetul orl, iar programul e de la ora 13-15 in fiecare zi.
din pacate nu mai am numarul de telefon unde se fac programarile , poate ti-l dau fetele Gabi sau Ioana

oricum , eu zic ca e prea mic pt interventie dar merita sa il vada si sa te sfatuiasca

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

victo ti=am trimis pm

0264599037 nr telefon
eu pe alex l-am operat la 1 an si 7 luni, el asa a considerat ca e necesar.
am avut multa incredere in el, si nu imi pare rau, alex se simte bine, si nu a mai facut crize respiratori.
multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTE LUITE, MIHAITA!!! SA FII SANATOS, CUMINTE SI FERICIT ALATURI DE FAMILIA TA MINUNATA

CAMYLA MULTE UNITE SI VOUA!!!
ai ajutor???sau esti singura???cu lapticu cum stai??
te cred ca esti ocupata, eu am noroc in perioada de iara ca e acasa sotiorul , care e cat 10 bone

eu acuma am terminat treaba prin casa, o baita buna buna , iar acum putin la kalk, sunt fresh
tare rau ma simt de 2 saptamani , m-am ingrasat 5 kg si organismul meu a zis ca nu e bine, daca ma simt ok asa ca TRAIASCA RAUL SI VOMATUL

VA SARUT PE TOATE SI VA DORESC O DUMINICA PLACUTA, ALATURI DE CEI DRAGI VOUA

Elena , mamica lui Dragos Stefan(9mai2007) , Iulia Anamaria (16 sept2009) si Adriana Ioana 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Va invit la o cafea matinala

Asi, eu pe Stefi am tuns-o la salon la Alex( Alex29) de pe forum. Daca nu ati rezolvat intre timp iti dau numarul ei de telefon. La Delia la stoma ati ajuns?

Andreea, eu cred ca pana la gastroscopie e lung drumul. Cateva zile cu iaurturi si Enterolactis si vor trece durerile. Sigur e afectata flora intestinala si de aici durerile. Cat timp a luat antibioticul nu a luat nimic de protectie?

Raluca, felicitari pt venirea pe lume a cavalerului Andrei . Nu te lasa prada depresiei .Nu am inteles de ce nu e acasa Diana si sotul tau dar sigur ti-ar prinde bine compania lor.

Elena, s-a mai obisnuit Iulia cu ortezele?

Olim, oare te confund sau ai fost cu noi acum doi ani la intalnirea de la Taverna? Totusi cred ca imi joaca memoria feste . Neaparat trebuie sa ne intalnim sa iti dau ciuperca de kefir. Ca si marime cred ca 80-86 cam asa ceva. Parca 92-98 e pt 2-3 ani.

Diana, ce bine ca s-a obisnuit Ana cu prezenta fratiorului. A durat un pic dar sigur le e greu si lor sa imparta dintr-odata toata atentia si iubirea

Meli,se intoarce Timi la gradi?

Bun venit clujencelor gravide . Sa aveti sarcini usoare si nasteri si mai si

Stefi e bine, cu muci la purtator dupa doar 3 zie de gradi dar deja mucii si tusea fac parte din peisaj. Cat timp nu face febra si are stare generala buna,mergem inainte cu aerosoli si Plantusin.

Voi ce folositi pt nas? Eu i-am dat pana acum Betabioptal si Maxitrol dar am senzatia ca ii dau degeaba :(.

Sa avetio duminica frumoasa

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
puisor, din pacate eu nu am fost la intalnire, nu cred ca eram in tara cand ati fost.
Astept un pm de la tine cand poti cu nr de telefon, si ne auzim ,
Multumesc de kefir
multa sanatate lui Stefi, e normal ca la gradinita sa fie cu muci, si noi suntem la fel, tot cu Plantusim si aerosoli o ducem,Eu altceva nu ii dau nimic,
pupam gascasi va dorim o duminica frumaosa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare dragelor!

noi suntme in sfarsit bine...eric si-a revenit, ca ma bagase in boala cu cele 7 scaune in 6 ore si cu durerile de stomac si starea de apatie si gazele urat mirositoare... acu papa binisor zic eu...chiar nesperat de bine dupa atata vreme de greva...

Ani, i-am dat Biotics, atunci pe periaoda antibioticelor...dar se pare ca n-a fost suficient...a facut si candida... acu ii dau Protectis, cica e f bun...si surprinzator, de cateva zile mananca ( de cateva ori pe zi chiar) Sana...el care de mic n-a pus gura pe iaurt/sana, nu vroia nici sa guste...

aaa...si pt muci am folosit tot betabioptal(dar nu mai mult de 5 zile)si Olinth pt copii...si apa de mare, dar astea sunt apa de ploaie...
o sa urmam in curand un trat pt imunitate si pofta de mancare, naturist...sper sa dea rez...multa lume a fost f multumita de medicul care ne va trimite picaturile si de trat lui...

cam atat despre noi...suntem de azi la bunici, iar...boierie...

revin!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
fetelor, cunoasteti un taximetrist serios la cluj,as vrea sa mergem joi pana la baia mare, si parca nu am chef de tren, noi mergem in tara cu avionul, deci masina nu
as pleca dimineata si ne intoarcem spre seara, trebuie sa ii schimb lui alex pasaportul, si eu am domiciliu in maramures, deci musai sa il facem acolo.
va multumesc mult pentru orice ajutor, un numar de telefon, doar sa fie o persoana serioasa
o duminica excelenta va doresc tuturor

Mergi la inceput