de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Morgano

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

sa stie ce pata are pe frunte si copilul ei alaturi de ea.





Nici eu nu ma asteptam la asta, babyblue......

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com


nu copilul sa stie ca are el o pata, ci pe ea sa o framante ideea ca si-ar putea traumatiza copilul cu actiunile ei.
ma scuzati, m=am exprimat gresit. nu ar trebui implicat copilul ei, dar ea ar trebui facut de ras, pentru a se putea gandi dc nu cumva asa isi va afecta propriul copil.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:


babyblue...... in casnicie sunt 2, amanta e un outsider ....
iar copilul amantei, e o victima colaterala, victimele principale sunt copiii teodorei, si teodora insasi, din pacate

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

teodora, imi pare rau sa aud ce ti-a zis sotul.

e pur si simplu obsedat de ea, dominat, e masochist, e un joc de dominatie intre ei, tocmai ca nu are incredere in ea, nu e sigur pe ea si pe sentimentele ei, il face sa fie asa obsedat de ea. tu in paralel, il securizezi emotional. esti prea buna si prea inteleapta.


in maxim 2-3 ani, poate si mai repede, ii va trece de ea, va constata ca NU e fericit cu ea cu adev si n-o iubeste cu adevarat si te va vrea pe tine inapoi. garantat. am vazut multe cazuri asa.

intre timp, arata-i ce a pierdut, nu te rata emotional, social si profesional, ci urca, realizeaza-te, pastreaza-ti optimismul, marius a spus ff bine, gandeste pozitiv, optimist.

sotul tau te va vedea intr-o buna zi ceea ce esti: o femeie extraordinara, net superioara amantei!

amanta, ca sa vezi, acum nu-l mai respinge?
am un mare dispret pentru femeile care NU pot sa aiba demnitatea de a nu se implica in relatii cu barbati casatoriti. este mama si ar trebui sa fie o femeie cu moralitate, nu sa si expuna copilul la asa ceva, nu ti refaci viata pe suferinta altuia, niciodata! ea ar fi trebuit sa si calce pe suflet si sa l respinga cu adevarat, complet si ferm. faptul ca l-a lasat si si-a urmarit scopurile ei, de a se simti bine cu el, flatata de sms-urile si declaratiile lui, denota ca e o femeie slaba si egoista si lipsita de coloana vertebrala. dincolo de iubire, trebuie sa ai demnitate umana, noblete. nu sa faci asemenea jocuri murdare.

eu pot spune cu mana pe inima, ca oricat as fi fost de atrasa de un barbat, dc il aflam ca e insurat, cu copii aks, incheiam rapid orice legatura, for ever. mai departe era problema lui si a lor. suferea o luna, doua, zece si imi vedeam de viata mea. cu fruntea sus. dar asta e...fiecare isi merita soarta.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui Morgano


babyblue...... in casnicie sunt 2, amanta e un outsider ....
iar copilul amantei, e o victima colaterala, victimele principale sunt copiii teodorei, si teodora insasi, din pacate

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com





amanta e un outsider, dar amanta e o femeie care, dupa parerea mea si sincer, sunt f f stricta si convinsa de asta, ar trebui sa aiba in primul rand demnitate, ratiune, apoi inima cu sentimente si la final pasa.rika cu dorinte. (scuzati-ma va rog ff mult pt exprimarea asta, desi vad ca si primarii o folosesc pe la tv).

amanta e o femeie divortata, cu un copil dupa ea. in primul rand femeia asta ar fi trebuit sa rationeze, sa si dea seama ca pt o asa zisa iubire si cateva ore de pasiune, se fac multe victime: teodora, copiii ei, sotul teodorei, ea insasi si potential, chiar copilul ei!).
colateral, parintii sotului, parintii teodeorei si multi alti oameni.

se merita oare sa te implici in asa mizerii? chiar ca femeie, nu te poti respecta suficient cat sa ti oferi in viata asta, ocazia de a fi o femeie fara pata, corecta fata de ea insasi?

eu personal, nu voi intelege niciodata amantele. n am umblat niciodata cu tipi casatoriti/cuplati, n-am fost niciodata atrasa de barbatii altor femei, mi am impus mereu sa mi vad de treaba mea. de aceea nu pot pricepe pe cele care nu o fac.



_

Babyblue va pupa pe toti!!
9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

OFF TOPIC_luisa multumesc, am reusit sa citesc si eu ieri seara ordonanta si m-am lamurit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

...teo, sunt doar sapte zile de cand ai postat framantarile tale...in astea sapte zile,zeci de pareri care mai de care ( pe mine personal m-ar fi facut varza atatia outseideri, fiecare cu gandirea lui)...si finalul e cel ce probabil l-ai atras zilele astea...citeste bine ce a scris Marius, stie el de ce si stiu si eu...tot ce ti-a zis Marius e in opozitie cu atitudinea ta de "jale" din ultima perioada...ai reusit sa o pui pe ea in evidenta prin "praful" pe care ti l-ai pus in cap...deci, daca vrei, da-mi un semn pe privat si iti trimit cateva titluri de carti ce te vor ajuta...macar pt inceput

...el, pt ca nu e un om rau, contrar la ce s-a scris aici, dupa consumarea pasiunii, care e inevitabila, dupa locuit la un loc cu ea si copilul ei, dupa, dupa, dupa...va reevalua situatia...pt ca endorfinele se vor consuma...asa ca dezvolta-te si gandeste pozitiv

Marius...eu sper sa fi intuit bine sfaturile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

eu asta cu pozitivismul nu o inteleg si pace. stiu ca vine din inima sfatul, doar ca eu nu stiu cum sa transpun.

eu nu am situatia lui Teo, si de cand a murit tatal copilului meu e trecut ceva vreme, ranile...sunt acolo, dar se vede altfel situatia, insa de aici la a ma mobiliza sa gandesc pozitiv...

cum ati traduce voi situatia mea in pozitivism cand de ex., copilul te intreaba de tata, sau cand, pentru ca nu avea, alerga dupa tatii altor copii si ii striga tati tati(avea vreo 2 ani, habar n-avea ce facea, insa mie mi-a mai murit putin din suflet), si mai am exemple.

nu mai vb de inima mea, ci doar de ce a pierdut copilul meu...

pare a fi off topic, dar nu e. cand copiii lui Teo vor suferi, si ea va simti, cum sa gandesti pozitiv? cat sa treci peste ce vezi/simti ?

cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dov,
faza e ca unele lucruri NU depind de noi.
daca depindea de mine tatal Giuliei era aici. insa el nu e.
pt ca nu a vrut, pt ca orice, absolut orice am fi facut eu, el nu a vrut.
indiferent de cat sufera copila mea, NU am mai avut ce face. si am epuizat absolut toate variantele de convingere intr-un an de zile.

Teodora ce sa mai faca ? Poate spera, poate sa-l astepte, poate sa faca tot ce crede ea ca trebuie ca sa-l tina acasa. Intrebarea e daca merita el toate aceste eforturi.
Dar asta doar Teodora poate sti.


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

dov, se poate,greu, dar se poate; e drept ca la tine e altfel...pt ca te-a luat asa, pe nepregatite si din cauza asta te si detasezi mai greu...in rest...stiu ca ei, copii, sunt nevinovati si tocmai din cauza asta vorbele lor au puteri inzecite...ei nu stiu exact ce spun...tu le atribui "greutate" cuvintelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta

...teo, sunt doar sapte zile de cand ai postat framantarile tale...in astea sapte zile,zeci de pareri care mai de care ( pe mine personal m-ar fi facut varza atatia outseideri, fiecare cu gandirea lui)...si finalul e cel ce probabil l-ai atras zilele astea...citeste bine ce a scris Marius, stie el de ce si stiu si eu...tot ce ti-a zis Marius e in opozitie cu atitudinea ta de "jale" din ultima perioada...ai reusit sa o pui pe ea in evidenta prin "praful" pe care ti l-ai pus in cap...deci, daca vrei, da-mi un semn pe privat si iti trimit cateva titluri de carti ce te vor ajuta...macar pt inceput

...el, pt ca nu e un om rau, contrar la ce s-a scris aici, dupa consumarea pasiunii, care e inevitabila, dupa locuit la un loc cu ea si copilul ei, dupa, dupa, dupa...va reevalua situatia...pt ca endorfinele se vor consuma...asa ca dezvolta-te si gandeste pozitiv

Marius...eu sper sa fi intuit bine sfaturile tale

Da. E un raspuns categoric. La ultimul tau rand de mai sus. Am presimtit imediat ce ai scris. Asa ceva iti schimba destinul. Defapt ti-l schimbi singur. Eu unul sunt foarte fericit. Dar mai am atata de invatat. Insa sunt asa de satisfacut si imi doresc sa fie si altii. De aceea am raspuns in acest mod. Ma bucur ca ai inteles.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput