de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Teodora, eu zic ca e bine ca stii cum stai.
era mult mai rau daca te mintea, nega, incerca sa "va pastreze" pe amandoua cu minciuni si inselatorii.
asa, o sa-ti fie greu sa te aduni, dar macar ai sansa sinceritatii.
curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Teodora eu apreciez la sotul tau ca a fost sincer cu tine.Sunt convinsa ca intr-o zi ii va parea rau ca a renuntat la familia lui pt o aventura.Iti doresc din suflet multa putere sa depasesti momentul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Teodora cati ani ai?Si copiii tai ce varste au?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Teodora: Imi pare rau pentru sentimentele tale risipite, pentru sufletul tau bun. Deci pana la urma va pleca.... sa stii ca-ti da sansa tie sa gasesti pe cineva care te merita, sa ai din nou fluturi in stomac,sa vezi ca el nu a fost nici pe departe un sot bun, un tata bun ci un micinos si un tradator. Daca ere un sot si un tata bun se preocupa ca in loc sa-si caute de sufletul lui ratacit sa faca copiilor lui o casa personala nu sa imparta proprietatea cu familia lui. Daca avea un accident si murea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

mie mi se pare incredibil ce se scrie.

ce treaba are ca n-a putut face o casa cu calitatea de tata? si daca le facea casa si ii batea si-n sculare si-n culcare? adica aia saraci, nu-s tati buni?

si daca divorteaza, inseamna ca e un tata rau?

mie sincer, omul asta, tocmai, prin sinceritatea lui, nu mi se pare asa rau.

e urat si trist si dureros ce s-a intamplat, dar macar a zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

da, a fost teribil de sincer dupa ce a fost prins....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu mi-am spus parerea nu o mai repet, vreau sa spun doar ca m-a intristat tare mesajul teodorei, atata tristete, imi vine sa ma duc eu sa-i dau una sotului ca-i face asa ceva, fruntea sus ca apare si soarele pe strada ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Dar divorteaza? Sau doar se muta cu ea? E un mic aspect...

Teodora, imi pare rau ca te-a facut sa treci prin asta!
Cum a spus Gabi_k mereu, daca el ar fi vrut, nu s-ar fi ajuns aici. Amanta n-avea nici o sansa daca nu i se acorda una.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Teodora, ma bucur pentru tine, crede-ma, e sincer ce-ti scriu desi pare lipsit de suflet. S-a rupt pisica. S-au terminat intrebarile fara sens, situatia ta de pana acum, din ultima vreme.
E dus, e dus demult sufleteste, acum eu chiar il apreciez pentru sinceritate.... nu poate, a vrut, a incercat, sunt sigura ca te iubeste in felul lui, isi iubeste copiii, dar nu mai vrea sa traiti toti in minciuna.
Ti-a facut un imens bine, ia partea pozitiva a lucrurilor, desi e greu sa o intelegi si accepti acum. Ai o extraordinara sansa de a te recladi si regasi pe tine ca FEMEIE, nu ca parte a unui cuplu destramat de o vreme.
Iti va fi greu pentru ca il iubesti, si te simti TRADATA din toate punctele de vedere.
Cu riscul sa-mi iau rosiile de rigoare, eu cred ca dl. sot a fost totusi fair, desi las si duplicitar o buna bucata de vreme.
Fiecare avem dreptul la alegeri, ca sunt bune, sau proaste, ca ranesc pe cei din jur, cred ca avem nevoie de momentul nostru de egoism.
E ticalos, tradator, ziceti-i cum vreti, a fost corect nemintindu-si sotia, cu riscula de a provoca durere imensa.
Teodora draga, te imbratisez pentru ca esti o minunata femeie, esti inteligenta, esti frumoasa sufleteste, dupa ce va trece perioada cu mutat, explicat copiilor, impartit etc..... ai sa gasesti o liniste si apoi o putere extraordinare.


Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Teodora, incearca sa privesti spre copii. Ei nu sunt minciuna,n-au fost si nici nu vor fi minciuna, ei au nevoie de tine, sunt frumosi si curati si sunt copiii tai. Important e sa fiti sanatosi si impreuna, ai sa vezi ca toate se vor rezolva in timp chiar dc acum sunt numai nori gri.

Mergi la inceput