de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

e mai veche, legea Talionului, da cata vreme face bine, nu conteaza

Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

amanta ar merita un circ pe la serviciu (nu bataie pe ascuns, ca sa nu stie nimeni de ce si-a luat-o, sa pozeze in victima), parata printre membrii de familie, sa se duca sotia si sa o faca de ras, sa o eticheteze cu.rva stricatoare de case de oameni, sa vedem dc ii mai convine amantei apoi sa aiba eticheta asta in frunte. sa o afle neamurile, colegii de birou si toti cunoscutii cu ce se ocupa, sa o rada toti pe la spate si sa o barfeasca, ca sa nu mai scoata capul in lume, sa vedem dc ii mai arde de amantlac si dc mai poate veni cu texte gen: el ma cauta, eu i-am zis sa se duca aks la el! sanki.

vinovat e si sotul, pt ca el era cel insurat, nu amanta, el depusese niste juraminte si isi luase niste angajamente. dc s-ar putea, el ar trebui snopit in bataie, ca doar e rupta din rai. amanta ar trebui, nu batuta, ci facuta de ras si etichetata ca femeie de moravuri usoare. asta o va durea cel mai tare, sa stie ce pata are pe frunte si copilul ei alaturi de ea.

eu cred, ca dc nu ar pricepe de vorba buna si nesiliti de nimeni, as initia un circ de genul, de mari proportii. si pe ea as face o de ras, pt ca dc ea nu are coloana vertebrala sa tina cont si de suferinta teodorei si tot se face ca nu scapa de el (nu exista asa ceva!), mkr sa o stie lumea ce poama e.


_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

off topic mare: astept si eu un raspuns cineva care sa-mi dea si mie de veste. Pe un post de televiziune asta s-a spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

off topic mare: astept si eu un raspuns cineva care sa-mi dea si mie de veste. Pe un post de televiziune asta s-a spus.

intreaba la legislative !!!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Este o tragedie cand te inseala barbatul.
Intotdeauna a fost o tragedie, indiferent de cum s-a reactionat de-a lungul timpului.
Este o tragedie sa te duci sa caftesti o alta femeie, este o tragedie sa o inviti la un restaurant de clasa ca sa o umilesti,....
Este o suferinta imensa in spatele oricarei metode o alegi de a face fata situatiei.
Uneori nu ai prea multe variante, alteori ai.
Ceea ce ramane la fel e tradarea care s-a produs si increderea care s-a dus pe apa sambetei.
Increderea se bazeaza pe integritatea celuilalt. Cand vezi ca omul nu e integru si increderea dispare. La inceput nu crezi ca poate fi adevarat, apoi te convingi ca s-a intamplat si, orice ai face, lumea ta s-a intors cu fundul in sus, niciodata nu va mai fi la fel ca inainte.
Relatia respectiva e bolnava, trebuie vindecata sau rupta, daca nu se mai poate vindeca, altfel te omoara si pe tine, incet dar sigur.
De ce divortul este o solutie? Pentru ca boala lunga inseamna moarte sigura. Pentru ca nu poti sa il schimbi pe celalalt, te poti schimba doar pe tine. Il poti manipula, ii poti bate amanta, poti sa tii cu dintii de el, dar la ce bun daca el traieste intr-o lume paralela?
Nu mai esti nevasta lui, esti mama lui, care isi protejeaza puiul, da vina pe anturaj ca a luat-o baiatul pe aratura, il mai bate, il mai iarta, dar in final il primeste acasa, isi mai varsa naduful prin vecine. Iar copilul stie ca e iubit, orice ar face, mama-i mama, nu poate sa ii faca fata, si ii da inainte cu tupeu, stiind ca e in siguranta.
Fiul ratacitor si-a venit in fire pentru ca tatal i-a respectat decizia, i-a dat partea lui si l-a lasat sa plece, sa suporte consecintele alegerii, sa se maturizeze, sa invete sa gandeasca. Si s-a protejat si pe el, tatal adica. Nu s-a balacarit in mocirla fiului, ca sa il scoata de acolo. In final, a fost mai bine asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

un barbat din constanta si-a ucis sotia si s-a aruncat de la etajul 3 cu copilul in brate.
....
Ma iertati eram pe stiri si aflasem de groaznica intamplare si nu stiam cui sa zic. M-am enervat total de la faza cu concediul pentru cresterea copilului.


On Topic: nu stiu cine abera pe aici ca inselatul este o bagatela. Asa o fi pentru anumite persoane mai speciale asa. Din cate imi aduc eu aminte din statistici cele mai multe crime se produc din gelozie. Acum nu stiu daca intemeiata sau nu, insa gelozia starnita de partener este una dintre cele mai puternice sentimente care definesc omul, umanitatea, cu rezonanta foarte puternica in reactii ducand pana la crima, asa ca ... nu stiu cum pot unii bagateliza asa ca si cum ar fi o briza intr-o zi de vara.

Ce ar fi sa minimalizam toate problemele dintr-un cuplu si sa ne nesimtim. La o adica si bataia, ce mare lucru este. sau, nu aia e suferinta fizica, se cuantifica prin leziunile ramase... nu?

Daca suferintele sufletesti nu le stie decat cel inselat nu insemna ca nu e traumatizant, omeneste vorbind.

Ce ar trebui sa faca fata asta acum? Te pomenesti ca ar trebui sa zica merci ca nu a si batut-o nu, ca doar atat i-a facut?

Stau si ma gandesc cum e posibil sa fi atat de incapabil sa empatizezi sau sa intelegi o persoana care are valori si care sufera, care e vulnerabil. Cat de rece si ignorant poti fi sa nu intelegi ce atat de multa valva, "pentru nimik la o adica".

Ca si cum dai cu masina peste unu pe trecerea de pietoni si tot pe el il bati ca il dor ranile, ca il doare si ca se vaita, eventual ii dai si un sut in poponeata si ii spui sa nu mai urle de durere ca nu i-ai facut mare lucru. E.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Doamne fereste!!! Ce tragedie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

sa stie ce pata are pe frunte si copilul ei alaturi de ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

sa stie ce pata are pe frunte si copilul ei alaturi de ea.





Nici eu nu ma asteptam la asta, babyblue......

Mami, Ana si Iris

http://fishing4ever.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

babyblue, intradevar ar merita amanata sa i se raspunda la raul facut tot cu un rau.... dar la ce bun? Daka aia e tuta si face rau... cu ce o ajuta pe teodora 77 sa faca si ea un rau? Isi racoreste orgoliul? Eu, o astfel de manifestare o vad, mai degraba, ca pe o dovada de infantilism. Ca si cum i-ar trece daca cineva ar bate jucaria pentru ea, dupa ce ea a parat ca s-a lovit.

De ce va uimeste faptul ca ar fi etichetata amanta si copilul ei, facut in pacat, sau cum il mai numesc unii bastrad?????? Asta e societatea in care traim si este o modalitate justa zic eu prin care constinta maselor sticmatizeaza pacatul, prin intoleranta fata de greseli, prin etichete. Si etichetele dor al naibii de tare, chiar daca nu mai sunt atat de vehementi ca inainte.

Pe mine m-a taxat foarte aspru societatea ca am divortat prin tot felul de etichete si pentru faptul ca am divortat simt in ceafa privirea celorlalte mame care inca mai au sot si vad cum se uita la copiii mei ca si cum le-ar scadea valoarea ca provin din familie destramata.

Mergi la inceput