de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Parerea mea e ca nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara acceptul tau. Sunteti persoane diferite, ce are ea poate tu nu ai dar ce ai tu nu are ea. Zicea cineva mai devreme ca amantele de obicei castiga. Cam asa e, din cate am vazut si eu pana acum. Intrebarea e, ce castiga? Vreun mare premiu? Nu. Ci un barbat cu care risca mereu sa pateasca si ele la fel ca nevasta inselata. Karma waits around the corner. Daca apare una mai frumoasa ca ele si cu mai multe facultati, masterate si bani? E oricand posibil.
Iti recomand cartea "de ce barbatii se insoara cu scorpii". Desi titlul nu e prea sugestiv, vei gasi in ea o gramada de raspunsuri. Si te vei schimba in bine si vei afla cum l-a cucerit amanta si ce atitudine e potrivit sa adopti ca sa-l recuceresti tu daca asta va fi ceea ce iti vei dori pana la urma.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANAR spune:

Buna Teodora,
iti raspund la intrebarea din titlu:
- eu cred ca nu pleaca pentru ca nu se simte inca, mai aproape de acea femeie dacat de tine;
Nu poti tu controla situatia acum.

Poti astepta sa-i treca , dar nu ai garantia aceasta. Deasemenea, intre timp (cat astepti) se poate intampla sa 'uiti' ce asteptai sa se intample cu atata ardoare.
Sau poti fi pro-activa, poti 'lupta' pentru statutul tau. Nu pentru altceva. Pentru ca asa cum bine stim cu totii, dragostea nu pretinde.

Cu adevarat imposibil de suportat(pentru mine cel putin) este minciuna, inselatoria, prefacatoria, ...
Iar cele care sustin ca a fi inselat nu este o tragedie, ori s-au imunizat (si-mi cer scuze atunci) ori sufera de teribilism de forum....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

sau citesc OSHO si si-au dat jos basmaua din cap (get real!)

amantele sau amantii ca nu-s femeile mai sfinte, castiga fiindca sunt lasate sa castige. daca asta alege celalalt, asta are.

Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

draga mea, femeile in trecut si in special la tara (nu ca erau oamenii mai prostii) isi aparau barbatul din dotare cu parul, spre deliciul spectatorilor.

n-am avut parte de acest episod, dar cred (din povestite) ca este sanatos si aducator de beneficii, adica amantlancul se sparge, amantei ii e teama c-o ia pe coaja in cele mai nefericite circumstante, iar amantului nu-i mai arde de vise erotice, fantezii samd, cand isi vede iubitica din dotare ca e "coafata" free ori de cate ori se iveste ocazia!

eram in perioada de stagiatura cand o colega mai in varsta ne-a povestit cum aranja in acest mod amantele consoartei side fiecare data succesul este garantat.

de precizat ca nimeni nu se baga, se aduna lume ca la circiar sotia este cea care este sustinuta din partea publicului, iar armele sunt cele din dotarea magazinului apropiat (mustar, cola, smantana, vinete)
bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemora
amantele sau amantii ca nu-s femeile mai sfinte, castiga fiindca sunt lasate sa castige. daca asta alege celalalt, asta are.


Stii cand apare problema ?
Cand iti dai seama ca in aceasta batalie nu poti invinge SINGURA !!!

Giulia, saraca femeie :( sa trebuiasca sa porti razboaie barbare pt ce anume mai exact ?



Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

mamagiuliei, m-am gandit ca s-au dat n solutii in care autoarea subiectului era sfatuita sa il lase pe amorez.

Tinand cont ca-l iubeste, eu i-am propus o solutie, e drept cam ne-bisericoasa, in care amantlancul poate fi spart, facut mii bucatele.

Nici asa nu poti fi sigur ca nu iti pleaca "amorezul", da' macar ramai cu satisfactia ca iubitica si-a luat-o oleac' pe coaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am oroare de circ. Mai degraba as angaja pe cineva sa o viziteze pe aia

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

eu am auzit una misto.
nevasta a aflat de amanta. a invitat-o la masa. restaurant de mare clasa, nevasta imbracata la fel. i-a dat=o elegant, finutz, a disparut amanta pe vecie.
nici la o cafteala n-as zice nu.
poti sa-i spui "dispari ca te omor" in multe feluri...

Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemora

poti sa-i spui "dispari ca te omor" in multe feluri...




Asta nu e de la OSHO.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

scuze pentru off topic. Mamele aflate in concediu de crestere a copilului pana la 2 ani pot fi concediate conform ordonantei 111?

Mergi la inceput