de ce nu pleaca sotul meu daca iubeste alta femeie

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

stiu un caz, el avea sotie si doi copii.
ea, amanta a fost ff tenace, a rezistat si amenintarilor sotiei si familiei.
10 luni s au facut 4-5 ani, acum ea e gravida in 8 luni cu el, iar el e mutat la ea de vreo 3 ani, se duce cand si cand la nevasta si la copii si le da bani si i ajuta. nu este inca divortat si nu cred ca ar divorta de nevasta.
dar amanta, care era cu vreo 20 de ani mai tanara, a vrut si ea copil si i l-a facut pana la urma. nu are nicio apasare ca sotia si cei doi copii din casnicie au suferit cu totii. dc pana acum nu se afisa cu amanta, desi locuia la ea si oficial aparea cu sotia, pe la dineuri sau alte reuniuni de familie, acum incet incet, a inceput sa apara cu amanta, cu burta la gura.si e f fericit ca va mai avea un copil.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

oho, cate cazuri dinastea sunt
si in general amantele castiga

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Teodora, eu cred ca nu e bine sa divortezi, iar sfaturile care te indeamna la asta sunt gandite la cald, in ideea de a demonstra ceva. Tu nu ai nimic de demonstrat.
Eu am constatat cu stupoare acum ceva vreme ca aproape toate prietenele mele sunt divortate. La toata lumea a iesit in final un mare rahat. Sunteti voi doi pregatiti sa calcati pe cadavre? copiii au o mama si un tata, stii povestea.
Mie nu mi se pare deloc o tragedie ca barbatul sau s-a indragostit. Si ce daca? E normal, cati si cate nu patesc asta si sufera in tacere. Unii mai procedeaza si la sex, altii nu. Eu pun pariu ca daca socotesti cati parteneri casatoriti au fost indragostiti de altcineva cat timp au fost casatoriti, iese un numar cel putin majoritar.
Exista nenumarate feluri de dragoste, ideea e ca toate au leac.
Eu una nu as divorta. M-a apucat spaima, cu amicele mele divortate (motivele? el a inselat, ea si-a gasit pe altul, lipsa de sex) ca as putea si eu s-o patesc. Asa, si daca o patesc, ce? eu cu sotul meu vreau sa-mi petrec restul vietii. Nu pentru copii. Desi copiii au nevoie de noi amandoi. Nu lasa ca o tampenie sa nasca o tragedie. Daca divortati, aia este o tragedie. Ce s-a intamplat, nu e o tragedie.
Ce as face eu? I-as zice ba baiatule, du-te la mare, la munte, arde-o cu tanti si racoreste-te. Intre timp, ca un sut undeva e un pas inainte, m-as apuca de treaba, eu pentru mine: scoala, servici, stai tu baiete cu copiii ca eu ies in oras, etc. Poate mi-as face si eu un prieten. Si apoi m-as gandi la ce ma leaga de el. Sigur multe...voi sunteti prieteni, va iubiti. Asta nu merita pierdut pentru nimic...


Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemora

Teodora, eu cred ca nu e bine sa divortezi, iar sfaturile care te indeamna la asta sunt gandite la cald, in ideea de a demonstra ceva. Tu nu ai nimic de demonstrat.
Eu am constatat cu stupoare acum ceva vreme ca aproape toate prietenele mele sunt divortate. La toata lumea a iesit in final un mare rahat. Sunteti voi doi pregatiti sa calcati pe cadavre? copiii au o mama si un tata, stii povestea.
Mie nu mi se pare deloc o tragedie ca barbatul sau s-a indragostit. Si ce daca? E normal, cati si cate nu patesc asta si sufera in tacere. Unii mai procedeaza si la sex, altii nu. Eu pun pariu ca daca socotesti cati parteneri casatoriti au fost indragostiti de altcineva cat timp au fost casatoriti, iese un numar cel putin majoritar.
Exista nenumarate feluri de dragoste, ideea e ca toate au leac.
Eu una nu as divorta. M-a apucat spaima, cu amicele mele divortate (motivele? el a inselat, ea si-a gasit pe altul, lipsa de sex) ca as putea si eu s-o patesc. Asa, si daca o patesc, ce? eu cu sotul meu vreau sa-mi petrec restul vietii. Nu pentru copii. Desi copiii au nevoie de noi amandoi. Nu lasa ca o tampenie sa nasca o tragedie. Daca divortati, aia este o tragedie. Ce s-a intamplat, nu e o tragedie.
Ce as face eu? I-as zice ba baiatule, du-te la mare, la munte, arde-o cu tanti si racoreste-te. Intre timp, ca un sut undeva e un pas inainte, m-as apuca de treaba, eu pentru mine: scoala, servici, stai tu baiete cu copiii ca eu ies in oras, etc. Poate mi-as face si eu un prieten. Si apoi m-as gandi la ce ma leaga de el. Sigur multe...voi sunteti prieteni, va iubiti. Asta nu merita pierdut pentru nimic...


Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.


Perfect deacord!

Nici eu nu inteleg de ce inselatul este o tragedie iar divortul o solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

BRRRRRRRRRRRRRR

Go Teodora cumpara-i lenjerie de corp misto, un parfum fain, da-i bani de la gura copilului si trimite-l la la munte si mare ca doar nu e nici o problema zau.Si care ar fi?Poate ca amantei nu i-ar placea parfumul....[rad tare]
Doamne fata asta cauta incurajare nu ce se spune pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Perfect deacord!

Nici eu nu inteleg de ce inselatul este o tragedie iar divortul o solutie.




tu chiar crezi ce spui?
sau vrei doar sa faci opinie separata ...


edit: am citit si la alt topic ... si da, chiar crezi
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Mare e gradina ta Doamneeeeeeeeeeee.....si gardu` nu-i...



O zi buna tuturor.Ma depaseste subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

meah, dc gandesti pragmatic, decat sa ti fie greu singura cu 2 copii, iar el e un sot ok, nu te bate, nu ti vb urat si te mai si ajuta in ksa, iti da si ceva banuti, de ce sa nu inchizi ochii, nu? la un adulter de genul?

pai stii de ce? pt ca dc nu pui piciorul in prag de la inceput, e posibil ca bulgarele de zapada sa se transforme in avalansa, sotul sa divorteze el de tine, sa faca copil si cu amanta/amantele, sa te trezesti nu la 30-40 de ani singura si fara sprijin material si psihic, ci la 50-60, ca omului care ii e de duca, se duce pana la urma. iti ratezi viata complet.

ca dc lasi lucrurile sa scape de sub control, cine stie unde ajungi, mai rau sigur, mai bine..cu greu!

nu zice nimeni sa nu ti pastrezi calmul, luciditatea, empatia si intelegerea fata de sotul tau, oricui i se poate intampla sa o ia pe aratura, DAR sa nu lasi sa treaca o vesnicie, acceptand acelasi si acelasi compromis, pentru ca in genere, lucrurile se complica. urat.

cel mai comod e sa inseli cu acordul sotiei/sotului. parca ai binecuvantarea si o faci cu inima senina, lasa ca prostul e aks si ma intelege, vin fac o criza, vars niste lacrimi, ma victimizez si ma intelege pana la urma, il mai aman cu 2-3 luni, timp in care ma mai giugulesc cu amanta/amantul. nu e ok.


ma pun in locul sotului, oo ce bine ar fi sa mi dea voie sotul sa am o escapada, o scapare, sa ma astepte aks cu o vorba calda si o imbratisare. nu cu actele de divort. ce as face? l-as amana cu decizia, lasa pisi ca acum nu ma regasesc, dar mai da mi o luna doua sa mi revin, sa iau o decizie. si cand mi-o trece focul pasiunuii, vin aks in cuibul cald. hehe:))) tare, nu? mi-ar face un rau, ca as avea o viata dubla care m-ar consuma psihic si fizic. mai bine un om sa te scuture la timp.

eu zic ca i-ai dat destul timp, mai da i doua luni maxim de giugiuleala si apoi ia-l de urechi.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput