*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (127)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Amalia, ma bucur ca piticul e bine!

Fetelor ma speriati cu constipatia...Sara nu a avut probleme pana acum, sper sa nici nu apara, dar am auzit de tot mai multi copii care au problema asta...si copiii de la bloc cu care ne jucam sunt asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

ziua buna fetele

nebunica pentru tine sa iti revi repede si sa apara repede liniutele mult asteptate

ginye

amalia pupam pe luca far de ghips....foarte buna ideea cu fasa cu siguranta va fi mai grijuliu

anca hai nu mai fi supi ai rabdare sa isi faca tratamentul efectul..hai curaj la vara la salina sau la mare

aleinad multumesc frumos a sosit muuult asteptata centura

mirthule habar nu am poezi da ma bucur ca amalia a fost pe faza sa te ajute....luna asta cu siguranta nu vom ajunge la craiova, dar speram ca in feb sa ajungem intrucat trebuie sa imi fac controlul si pe moaca sa o vada o pediatra ceva [daca sti ceva bun scrie la fata...sti bubulina are 2 gaurele in inimioara speram sa se remedieze]

manumanu multumesc ca te-ai interesat de centura trimit pm cu o dorinta


la noi tot pe fuga avem o problema bubulina are program numai noaptea de la 24 la 04-05 nu e chip sa doarma realizati ce happy sunt, nu?....ma rog in brate, cu ochii pe pereti se chinuie sa faca kk care vne dupa n-spe vanturi si roseli si plansete....


ia ziceti si voi ce cantitate de lichide mai eau cozonaceii pe 24 de h..eram asa curioasa dca suntem in grafic daca pot zice asa
am fost cu analizele la citit ale lui dimi sunt bune are alergie la ceva de portocala stiu sigur alelalte Dumnezeu cu mila....
gata eu plec imi ramasa hainele necalcate gubili urlatori, mancare nefacuta..deh ca la noi la nimenea

mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si a dragalasului Dimitrie Gabriel 12.11.2008gugulanul si a scumpei Antonia Stefania 01.12.2010
dulceata de fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

fluturasha, Delia seamana tot mai mult cu Iulia.Mie una asa mi se pare.2 fete frumoase.

BraveGirl, carmendu, si cine mai e cu copii constipati noi am rezolvat problema cu paine cu tarate.Avand in vedere ca DAvid nu mai mananca nici un fruct de mai bine de 3 luni, are si el probleme cu constipatia.De cand am inceput sa fac paine cu tarate in casa (2/3 faina+1/3 tarate), acelasi gen de paine ca si scandurelele cu tarate de la Ana Pan, David are si 2 scaune pe zi.Nu mananca mult. Ii dau cate o feliuta cu unt dimineata si nu este o felie de paine ci de chifla, adica chiar este mica. Incercati, ca functioneaza iar painicica este chiar buna (eu fac painici mici, ca sa fiu sigura ca se coc bine).

Carmendu, eu am luat plastilina de la noriel.Am luat-o pe www.noriel.ro/Fun_Bucket/PLAYGO/::::::PLAYGO/pg/1/ips/100668358" target="_blank">asta la galeatusa.Are si forme si niste pistoale pt facut fursecuri din plastilina.Este foarte moale si placuta plastilina.Adica ma joc si eu cot la cot cu David, iar el este foarte incantat.

Amalia, ma bucur ca a scapat Luca de ghips si sa dea DD sa nu mai ajungeti niciodata sa puneti ghips.

PS. As avea nevoie de baza de date / date de contact de la ong-uri / fundatii/ firme/ imm-uri din targoviste, brasov, bucuresti si ilfov.Daca are careva, raman profund indatorata.Stiu ca o sa-mi spuneti ca se gasesc cd-uri cu astfel de informatii, dar din pacate lucrez pt niste greci, care cand vine vorba de scos banii din buzunar sunt surzi precum pestii.Am nevoie de aceste date pt organizare de conferinte.Multumesc.Intre timp stau si pescuiesc date de pe internet, dar nu e tocmai constructiv.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Aaa...multumim pentru linia melodica!!!! Nu am ureche muzicala dar ma gandeam ca daca totusi nu gasesc un cantecel cu furnica sa inventez o melodie pentru furnica lui Toparceanu. Ei acum nu mai am incotro !! Iau o pauza , am tras la imprimanta poezia , ies la o tigara si acasa nu imi ramine decat sa ascult linia melodica - la pc-ul de aici nu am boxe.

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Furnica

de George Toparceanu


O furnica duce-n spate
Un graunte jumatate

-Incotro fugi surioara?
-Ia, ma duc si eu la moara
Si-s grabita, si-s grabita
Ca mi-i casa ne-ngrijita
Si mi-s rufele la soare
Si copii-mi cer mancare!

Nu, la noi in musuroi
Nu e timp pentru zabava
Ca de n-ar fi cu isprava
Ar fi vai s-amar de noi!


Din pacate, nu stiu cantece cu furnici...

Edit...ba, pardon...cica e si cantec...ete aici linia melodica: www.you-tube.ro/cantecele-copii-furnica-duce-spate-v266825.html" target="_blank">http://www.you-tube.ro/cantecele-copii-furnica-duce-spate-v266825.html
Pup Mirtha, sa-ti foloseasca!










poze-Luca la 2 ani
Ami, mami de David Alexandru (26 iulie 2001) si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Mult , mult noroc cu procedurile necesare pentru bb2!!!

Si intre timp distractie placuta la ski !

[quote]citat din mesajul lui carmendu

buna dimineata,

si noi ne gandeam sa mai incercam cu al doilea. am discutat si suntem hotarati. cred ca prin martie ma duc la sibiu la embrionasii mei sa-i salut! pana atunci mai am o sesiune de ski.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Buna...La multi ani! Si tot ce vreti voi!

Sa va anunt ca mi-a venit si cea de-a doua nora (nu m-am hotarat daca fac eu al doilea baiat sau trece Damian la religia cu mai multe neveste ).Mesajul de la Mariuca (MariaK - cred ca asta era nic-ul) a venit adineauri:
Azi la 15.20 a venit pe lume Ana Sofia.3950gr. Apgar 10
Nastere naturala100% - ce curaj...

Va pup cu mare drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felicitari Maria, recuperare usoara si multa sanatate la amandoua!
Nu-mi vine sa cred ca ieri am vrut sa intru sa intreb de ea.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Felicitari , sanatate ! Transmite-i imbratisare din partea noastra !


Citat:
citat din mesajul lui leeloo5979

Buna...La multi ani! Si tot ce vreti voi!

Sa va anunt ca mi-a venit si cea de-a doua nora (nu m-am hotarat daca fac eu al doilea baiat sau trece Damian la religia cu mai multe neveste ).Mesajul de la Mariuca (MariaK - cred ca asta era nic-ul) a venit adineauri:
Azi la 15.20 a venit pe lume Ana Sofia.3950gr. Apgar 10
Nastere naturala100% - ce curaj...

Va pup cu mare drag...

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://community.webshots.com/user/leeloo5979


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

CARMENDU, da de veste cand vii la Sibiu, poate ne vedem!

ELI,

MARIAK, felicitari, sa-ti traiasca printesa! Ana Sofia, bine ai venit pe lume!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Vin prin martie! Sigur ne vedem atunci.

Mergi la inceput