Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Condoleante.

Desi nu te cunosc si intamplarea face ca azi mi-am facut timp sa frunzaresc un pic forumul, nu imi pot opri lacrimile citind prin ce treceti.

Sa va dea Dzeu putere sa treceti peste greutati si sa va puteti bucura pt fetita voastra si sa va aduceti aminte cu drag de micutul vostru care a plecat la ingerasi.

Monica mami de Rares dragalas (16.10.2009)
Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

stefania - nu ma intristezi si nu ma superi cu nimic, stai linistita.

Asa cum a spus si roxana, fiecare scrie din suflet un cuvant de alinare. Numai ca alinarea asta nu trebuie sa vina de la voi, ci de la D-zeu si de la mine. Sa accept ca asta a fost voia lui D-zeu. Si am momente cand accept, dar din punct de vedere uman, e greu de dus o astfel de durere.
Azi imi e mai bine ...

roxana - multumesc. Multa putere si tie!



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Multumesc :) Domnul mi-a dat putere sa trec cu bine, stai linistita si chiar sa-mi doresc cu ardoare inca un copil.Eu iti promit ca va fii bine, trebuie doar sa te rogi la El sa te ajute sa treci peste si se poate crede-ma pe cuvant sa va fie si mult mai bine decat v-a fost, chiar daca acum e greu de crezut!!! El iti va da si raspunsul la intrebarile "de ce" pentru ca sunt sigura ca le aveti, eu le-am avut si am primit raspunsurile, iar acum am puterea sa privesc cu zambet pe buze suferinta!Am invatat multe, dar din pacate le-am invatat tocmai din suferinte :) Trebuie sa fii biruitoare si sa te ridici cu ajutorul Lui si sa mergi mai departe!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Dumnezeu sa te ajute sa iti gasesti alinarea cat mai repede cu putinta!


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

draga Abramburica m-am gandit zilele acestea la tine...ma intrebam cum esti...
chiar am vrut sa-ti scriu sa te intreb cum te simti dar cam stiu ce este in sufletul tau acum...
si eu am zisle si zile. azi imi este putin mai greu, ieri am avut parastasul si ne-am botezat fetita in spital ma gandeam cum ar fi fost sa avem botezul si nu sa mergem la ea la mormant. asa ma simt parca nu e viata mea, mai ales dimineata cand ma trezesc si realizez din nou ce s-a intamplat in familia mea. sper ca ai macar cate-o zi mai buna in aceasta ciudata "normalitate" a mamelor de ingerasi.

te imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Va multumesc .

Vine primavara ... asa pare la noi. Soare, cald, triluri de pasarele. Pe de o parte parca renasc si eu, imi vine cheful de viata, de plimbare. Pe de alta parte insa ... imi imaginez ca acum ar fi trebuit sa ma plimb cu puiul meu, sa iesim la aer ...



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Abramburica ... iesi la plimbare, priveste cerul si trimite pupici la cer ... puiul tau se va plimba deasupra ta mereu ... in fiecare raza de soare, in fiecare adiere de vant, in fiecare fulg de nea, el este si va ramane alaturi de tine si isi va face simtita prezenta. Zbor lin ingerasului tau, iar tie multa putere.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ma crezi ca deja o fac? Uitatul spre cer ... si imi imaginez ca ingerasul meu e undeva pe-acolo, in imensitatea aia albastra ...



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

abramburica si eu ma gandesc in fiecare zi cand fac ceva si la fetita mea. ma gandesc cand ies din casa cu ceva motiv ca as fi plimbat-o si pe ea cu caruciorul...practic tot ce ma inconjoara imi aduce aminte de ea pt ca imi facusem foarte multe planuri.
stiu cum te simti, dar totusi cred ca ar trebui sa iesi pt fetita ta.
eu azi am revazut o prietena draga care s-a intors din Germania si am povestit cu ea si am fost atat de bucuroasa ca a venit sa ma viziteze cand a aflat ce am patit si am tot povestit incat la un moment dat am ras mai cu pofta pt ca a reusit pt prima data de multa vreme sa ma bine dispuna cineva...vreau sa-ti spun ca instantaneu m-a cumprins o tristete si mi-a fost rusine pt ce am facut...of! ca nici nu stiu daca vreodata voi mai avea curajul cat si tragerea de inima sa rad cu adevarat...simt ca nu mai pot, sau atunci cand chiar zambesc simt ca nu ar trebui. ce ciudat suna...nu stiu cum sa explic.

mami de ingeras scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Abramburica te cred, si mie imi face tare bine
Doina nu trebuie sa te rusinezi, faptul ca razi nu inseamna ca nu iti mai iubesti puiul din cer.
Multa putere tuturor. O zi frumoasa.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput