Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Desi stiam ca ai pierdut un copilas recent, parca nu imi gaseam curajul sa citesc drama...si iata ca am citit cu ochii in lacrimi trecerea in nefiinta a micului Gabriele

E cumplit ca un parinte sa treaca prin ce treceti voi! Totusi, din mesaj razabate linistea ca bb s-a stnt in bratele maicutei lui care si l-a dorit atat de mult! Conteaza mult acest lucru, si pentru el, dar si pentru tine.

Ma voi ruga pentru voi asta seara si fie ca Domnul sa va indrume pasii spre alinarea sufletului, iar arhanghelul Gabriele sa va fie mereu aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Abramburtica imi pare sincer ra, sincere condoleante ... ca si in multe povesti de ingerasi ... m-am regasit ... iti doresc multa putere alinare, mangaiere si ingerasului tau zbor lin printre stelute lucitoare.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Offf Doamne,nu pot sa cred ce citesc!
Petro imi pare tare rau,nici nu stiu ce sa-ti spun...sunt socata...Sa va dea Dumnezeu multa putere sa treceti peste aceasta tragedie!Doamne ajuta!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si 21+


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un īnger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, īnchizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pćmant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiciitalia spune:

Zbor lin Ingerasule drag!
Vei ramane mereu in sufletele noastre!


Dumnezeu sa te intareasca mamico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Of, Petro, mi-a spus si mie Anca si am ramas muta. Nu pot decat sa te imbratisez virtual. N-am nici un cuvant de incurajare , ca mi se pare o durere atat de mare ca mi-e frica sa mi-o si inchipui.

Dar ma voi ruga pentru bebe Gabriele. Si pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Condoleante ...nu stiu ce sa spun altceva decat nu am cuvinte si imi pare rau...

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Fetelor, va multumesc la toate pt. incurajari si gandurile bune.
Va inteleg perfect ca nu va gasiti cuvintele de alinare pt. ca nu sunt. Durerea e ff mare si nu doresc sa mai treaca nimeni vreodata. DIn pacate nu e numai voia noastra ...

Imi este greu ... am zile, momente senine (ca sa zic asa), dar ma gandesc continuu, cu placere, cu disperare, cu durere la tot ce ni s-a intamplat. Evit sa ma gandesc la date, la aniversarile astea triste, dar nu pot sa le ignor. Ieri (s-a implinit o luna de la nastere) toata ziua am stat cu ochii pe ceas si ma gandeam ce faceam, unde eram cu o luna in urma. O luna. Atat de putin, dar mie mi se pare ca sufar de o viata ...

E drept, S. imi alina intr-un fel durerile, fara sa stie, mititica. Insa si cand o vad imi imaginez cum ar fi fost sa fie si fratiorul ei cu noi, ce am fi facut impreuna etc. Nu mai spun cand ma intreaba de el ...

Ce as vrea acum e sa treaca cat mai repede timpul. Cica in timp durerea mai pierde din intensitate ... asa o fi?

Inca o data va multumesc din suflet pt. ca sunteti alaturi de noi .

Mamicile din Italia (cine a avut initiativa lumanarilor virtuale?) .



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

"Durerea isi pierde din intensitate" ... nu prea e asa, insa se transforma ... in acceptare ... in timp vei trece printr-o multime de stari normale si fiecare etapa trebuie sa o parcurgi cu rabdare si multa putere. Zbor lin ingeras iubit, iar mamei tale multa putere.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

petro incercam sa-ti fim alaturi, nu esti singura mamico, gandurile noastre sunt mereu indreptate spre tine! ca Dumnezeu sa te intareasca!
Ingerasul Gabriele va ramane mereu si in sufletele noastre!
Zbor lin Ingeras drag!

impreuna am decis sa creem un locusor, unde sa aducem o lumanarica chiar si virtuala in memoria lui Gabriele si sa stii ca iti suntem alaturi!


voi lasa linkul la vedere

http://nshrine.com/shrine/Ingerasul_Gabriele


am scris , am sters.. am rescris..nimic nu mi se pare potrivit.. nu vreau sa te supere nimic , nu vreau sa te intristeze , as vrea sa sterg cum sterg randurile astea durerea..as vrea sa se duca... timpul , da... el le rezolva.. hai timpule, cand treci...offf







"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Petro si eu am pierdut de curand o sarcina, dar intensitatea problemei nu este aceeasi avand in vedere faptul ca tu ti-ai tinut copilul in brate.Imi pare rau este putin spus si cred ca realizezi si tu ca toti cei care ti-au scris aici au facut-o din suflet,dar din pacate ori cat ne-am dori de mult nu putem sa-ti luam din suferinta, sa ti-o alinam, doar suntem alaturi de tine, in schimb daca Dumnezeu a procedat asa El va va da puterea si intelepciunea necesare sa treceti peste aceasta incercare.Ce este cu neputinta la oameni este cu putinta la Dumnezeu si chiar daca noi nu intelegem multe din ceea ce face El, te sigur ca nimic nu este intamplator.Sa dea Dumnezeu ca fiecare lacrima a ta pt Gabriele sa se intoarca in binecuvantari si lacrimi de fericire de la El.Doamne ajuta!!

"Ne-ai facut sa trecem prin multe necazuri si nenorociri; dar ne vei da iarasi viata , ne vei scoate iarasi din adīncurile pamīntului."(Psalmul 71, versetul 20) Biblia


Mergi la inceput