FIV in Ungaria 123

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Bafta Llor! Si eu ma pregatesc sa incep procedura luna asta...astept sa-mi vina ciclu in jur de 15 ianuarie. Iti tin pumii stransi.

nu inteleg de ce anestezie vorbiti?

seara placuta tuturor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llor spune:

Buna Mocanitza bine ai venit in club
Multumesc frumos, sper ca toate energiile acestea pozitive ale tuturor persoanelor care ne sunt alaturi sa se concretizeze peste cateva saptamani intr-un test cu 2 liniute::)))...
Vorbim despre anestezia care se face inainte de punctie...ca sa nu simti nimic...e una usoara si deloc periculoasa...asa imi place sa cred:))...
Tu unde faci Fiv-ul si cu cine?
Pupici
_

"Nu te agita atāt, lucrurile cele mai bune se petrec atunci cānd le astepti mai putin."
Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Multumesc Llor, sa fie!
Doc Kovacs, Kaali :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

@ Llor
.....si eu merg maine dimineatza la clinica....la 8 fac analize si la 10 jumate is programata la medic.....deci voi afla si eu noutati....eu nu cred k trebuie sa te ingrijorezi cu privire la tratament din moment ce ai respectat tot ce ti-a zis dr.iti tin pumnii sa fie totul bine tie si tuturor care se fla in situatia noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemskaia spune:

buna fetelor si Tanno si la multi ani!

va doresc ca anul asta sa va impliniti visul!

Llor, nu esti singurica, uite cata lume te sustine
unii ne miscam mai greu dupa sarbatori si vacanta...


in 14 ianuarie(z2)voi fi si eu la Szeged, urmeaza primul FIV cu Zadori
sunt f optimista, nu stiu de ce, da asa simt, sper sa fie de bine

Llor, cum merge cu injectiile?
iti tin pumnii sa fie bine la punctie si mai departe si sa vii cu vesti bune!

Mocanitza, joannaalx bafta!!

va pup si mult succes in tot ce faceti!

Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Va doresc un AN NOU FERICIT si mai bun pentru toata lumea
Vin si eu cu o intrbare....daca in Romania se accepta la un fiv mame purtatoare si legislatia noastra o permite ...e careva in tema cu asa ceva
Samira
Mirela ai doi printisori minunati i-am vazut pe alt forum
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

RETAM, uite aici articol despre forum despre mame-purtatoare:

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2669

Si eu mi-am pus problema pe parcursul "aventurii" FIV, dar mi s-a parut complicat, unde o gasesti, sa ai incredere in ea ca nu bea, nu fumeaza, face ce tb in timpul sarcinii...si apoi, daca se razgandeste dupa ce naste si vrea sa tina copilul, cu legislatia noastra e f complicat orice! sau daca iese dublu test prost...ff complicat.


Gabi+27
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Deci nu am nici o sansa pt ca ma apropii de 39 iar mama surogat ar fi de aceeasi varsta si nu cred ca ar accepta ...stiti vreo clinica in ro care mi-ar putea da mai multe detalii telefonic sau net
Multumec pt informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

kemskaia, la multi ani!
si muuulta bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui RETAM

Deci nu am nici o sansa pt ca ma apropii de 39 iar mama surogat ar fi de aceeasi varsta si nu cred ca ar accepta ...stiti vreo clinica in ro care mi-ar putea da mai multe detalii telefonic sau net
Multumec pt informatie


nu prea stiu clinica. In general daca suni la receptie obtii programari, nu si info detaliate de genul asta. La Gynera pe site sint preturi pt mama-surogat, deci presupun ca se face acolo. Daca mama surogat accepta, de ce nu ar face FIV la ea, doar ar face la tine la 39 de ani, nu?
era si un subiect pe forum, parca, tb sa scotocesti.
dar sint fete care au reusit cu ovo proprii la 39, chiar si la 42, nu stiu istoricul tau, ai incercat?

Gabi+27
placenta previa centrala

Mergi la inceput