De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristachem10 spune:

Am ales cerealele Milupa pentru ca sunt delicioase.Micutul meu pur si simplu le adora.Le-am incercat la inceput la recomandarea pediatrului dar apoi am realizat ca ii priesc micutului pentru ca lua in greutate si mereu era incantat cand le servea.Va spun ca sunt pur si simplu incantata de cereale cat si de lapticul Milumil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosco spune:

trebuie sa recunosc ca am folosit alte cereale pana intr- zi cand am vorbit cu o prietena care mi-a recomandat cerealele Milupa.Ce-i drept am fost reticenta dar ziua urmatoare m-am dus la magazin ,am analizat lotul de sortimente si dupa ce m-am decis cu greu am luat 2 cutii cu arome diferite si am venit acasa.Spre surprinderea mea cerealele milupa au o textura mai fina,un gust mai delicat ,mai accentuat si se omogenizeaza mai bine fata de alte cereale.Am fost socata cand bebe-ul meu scump si drag a savurat cu placere cerealele milupa la masa de seara fiind prima data cand a terminat portia.Acum 2 zile am incercat Milupa cereale cu fructe de padure.in zilele urmatoare vom incerca milupa cereale" primele mele bucatele".
eu si baietelul meu dorim tuturor mamicilor,taticilor si mai ales tuturor copiilor multe salutari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonna_11 spune:

Noi suntem o familie, dintr-un orasel de provincie, care si-a marit numarul cu inca doi membri frumosi si galagiosi care au intrat in viata noastra sa ne umple casa si inimile de bucurie. Luna aceasta am inceput sa diversificam alimentatia si mamica noastra a ales pentru noi cerealele fara lapte de la milupa cu orez si vanile(apropo noua ne plac foarte mult)si ni le pune mami in laptic seara astfel noi mancam sanatos si avem un somn linistit; de aceea noi Stefania-Ioana si Antonia-Gabriela iti multumim MILUPA ptr primele noastre cereale care sunt foarte bune dar au si grija de sanatatea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_1972 spune:

Cu ajutorul lui dumnezeu am reusit ca la varsta de 37 ani sa mai am un baietel Rares _ Cristian, care ni l-am dorit f mult. Acum 17 ani am mai nascut o fetita Simona. Neavand posibilitati financiare pe atunci nu am putut sa o alimentez prea mult cu milupa si de la virsta de 3 luni am trecut-o pe lapte de vaca, ceea ce s-a cunoscut f mult si se vede si acum. Imunitate f scazuta si vitamine lipsa si mai ales fierul care este f important in dezvoltarea copilului. Am avut de tras f mult cu ea. Nu am vrut sa repet greselile din trecut. Stiam ca laptele milupa conform studiilor facute este cea mai apropiata formula fata de laptele matern. Rares are acum un an si aproape 2 luni si va pot spune ca nu a avut nevoie de suplimente de fe si vitamine, este plin de energie. Fata de fetita este o diferenta f mare. La virsta de 4 luni jumatate am inceput diversificarea. Dupa lapte prima lui lingurita de papa au fost cerealele de la milupa, care mi le-a savurat cu mare placere. Fiind f rasfatat ca sa pape toata mincarica trebuie sa-i dai tot felul de jucarii . dar cand vine ora de cereale este o placere....papa si fara jucarii...daca ar fi dupa el nu ar mai papa ciorbita la prinz ar papa tot cereale... cel mai mult cand am inceput diversificarea au fost cerealele cu orez. miroseau o nebunie...va pot spune ca trebuia sa prepar toata cutia ca sa ramana si pentru noi.....erau la fel ca orezul meu cu lapte preparat... nu rezistam ...ne lasa apa in gura...sincer va spun..... sotul punea si dulceata deasupra.... cerealele de la milupa sunt f practice.....atunci cand pleci cu bebelusul in vacanta sau in vizita ca mamica iti pui intrebarea ....plec dar ce-i dau bebelului sa pape???? nu-ti trebuie decat un termos cu apa calda si cutia de cereale si gata problema este rezolvata.... Ca incheiere ...ca intr-o paranteza va pot spune ca eu i-am notat baietelului meu intr-o agenda tot. De la venirea lui pe lume.....cresterea si dezvoltarea lui pe luni....va pot spune ca am monitorizat si cate cutii de laptic a baut de la 0 - 6 luni....38 cutii a savurat cu mare placere pina la ultima picatura....Poate unele mamici citind o sa la amuze....dar avand virsta mea ???? Atunci cand el va creste cred ca o sa-i faca placere sa citeasca despre cresterea lui....si sunt sigura ca si cand va fi mare o sa consume cereale......Ziua bem laptic din canuta milupa (primita in dar) care suntem incantati de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ely29 spune:

Ca orice mama, stiti cat este de greu sa te duci in fata raftului cu cereale si sa incepi sa citesti etichetele. Te minunezi uneori cum de le dau voie sa bage asa ceva in cereale pentru copii. Cu Milupa am avut placerea sa descopar ca se intereseaza de copil...de cresterea si sanatatea lui. Si asa a fost alegerea fireasca si naturala..Milupa. Am incepu cu Milupa Bio 3 cereale..am continuat cu 7 cereale si acum papam Primele bucatele. Suntem amandoi fericiti..eu ca ii ofer copilului meu ce este mai sanatos..el ca se poate delecta cu ceva yummy. Multumim Milupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veyrona spune:

buna dragi mamici!am ales cerealele milupa pentru k bebelusei mele ii plac foarte mult si ii da o EERGIE DEBORDABILA acum la 8 luni fiind o perioada importanta in viata ei pentru a se dezvolta armonios! ARE MAI MULT CHEF DE JOACA si e mult mai activa dupa ce ii dau cerealele!stiu k au foarte multe vitamine ceea ce este foarte important pentru un bebelus fiind in perioada de crestere iar FIERUL este esential pentru a preveni anemia lucru pe care il consider foarte important!le mananca cu o mare placere iar cand nu vrea sa doarma i le dau pe cele intitulate 'VISE PLACUTE' SI ADOARME CA UN INGERAS!LE RECOMAND TUTUROR MAMICILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

initial, am ales cerealele Milupa datorita numelui "vise placute"...apoi m-a atras faptul ca am gasit gama Bio...iar gustul lor a fost si este un succes pentru copilul meu

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
rochite pentru printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_daria spune:

fetita mea a fost alaptata pana la 1 an si 2 luni. in tot acest timp noi am inceput intai sa folosim cereale de la milupa cel mai mult ne plac cele cu banane fiind si fructele ei preferate si cele noapte buna varstei si am fost foarte multumita vazand ca ii plac foarte mult, iar ceaiul care ii place sa-l bea este cel de piersica de la milupa. de cand am intarcat-o folosim lapte tot de la milupa fiindca am fost multumita de acest produs si nu aveam nici un motiv sa renunt la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

De ce am ales Milupa ? De fapt fetitza mea a ales cerealele Milupa, dupa ce a incercat toate tipurile de cereale care sunt de piata, pentru ca acestea sunt singurele care ii plac. Desi are 1 an si 11 luni, inca mai mananca cerealele cu placere. Laptele praf nu l-a incercat pt ca inca alaptez.





purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am ales Milupa Bio (doar cu fulgi de orez pentru inceput) pentru bebelusul meu de aproape jumatate de an deoarece am considerat ca sunt cele mai potrivite din punct de vedere al continutului. Am studiat intai etichetele mai multor marci abia apoi am hotarat ce sa cumpar.
Cel mai mult ma bucur ca baietelul meu e incantat de gustul lor, si daca nu sunt atenta isi baga manutele in bolul cu cereale si apoi in ,,drumul''catre gurita isi pune ,,masca''pe fata, iar acest lucru se vede foarte clar aici


later edit: Ii dau cereale lui Vlad de 2 saptamani; am inceput cu o cantitate mica, iar de doua zile am ajuns la 20g cereale. Nu stiu cat e cantitatea dupa ce amestec cu lapte dar cert e ca la 8.30 seara cand incep sa scot lapte (LM) ma ,,cearta'' si e foarte nerabdator. Se calmeaza abia cand vede lingurita venind spre gurita. Si tot de cateva nopti a inceput sa doarma mai mult de 3 ore legat fara a se trezi pentru a manca. Noaptea trecuta nu mi-a venit a crede ca s-a trezit abia dupa 7 ore de somn linistit, iar asta imi confirma ca aceste cereale sunt foarte hranitoare.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput