De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionela1177 spune:

Am ales Milupa pentru baiatul cel mare pentru ca dintre toate cerealele pe care le-am mai incercat doar acetea i-au placut. asta se intampla in urma cu 6 ani. De obicei ii dadeam din cele care contin si lapte. Acum cand s eva naste fetita (cam la sfarsitul lunii februarie) voi cumpara cu siguranta tot Milupa. Imi amintesc ca prima cutie de lapte praf pe care am cumparat-o pentru baiti a fost tot Milupa. Intre timp am inceput sa alaptez si ii mai dadeam doar ca supliment, De la 6 luni am inceput din cate imi amintesc cu cerealele Miulupa. Sunt si foarte usor de preparat si dace mergi undeva ai nevoie doar de putina apa calda.
Voi cumpara cu siguranta si pentru fetita lapte praf si cereale Milupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia_oct spune:

Baietelul meu de 7 luni papa seara cereale Milupa cu caise si piersici. Am ales acest produs pentru ca este foarte bun pentru copii,contine toti nutrientii de care au nevoie cei mici si este avantajos ca si pret si foarte eficient!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzasibiu spune:

De ce am ales cerealele Milupa?Hm!
Raspunsul este ca nu Eu le-am ales,ci Fetita mea!Probabil stie ea de ce!
De la prima lingurita pe care i-am dat-o ar fi mancat intr-una, fara oprire.Mentionez ca era vorba de prima mancare solida de cand am inceput diversificarea.Nici nu stiam cat sa ii dau la inceput,ca sa nu i se faca rau.Dar ea a mancat cat i-a trebuit.Acum a trecut 1 luna si jumatate de cand mananca cereale Milupa,am incercat mai multe sortimente si toate ii plac la nebunie.Cat ii dau,atat mananca.Ar manca si ca aperitiv si ca fel de baza si ca desert!
Ma bucur ca au multe vitamine si chiar in urma analizelor de sange ale fetitei a rezultat ca sta bine la capitolul fier,calciu,vitamine.Si acestea si le ia cu precadere din masa de cereale,deoarece eu inca alaptez si laptele meu nu e asa de hranitor.
Acum nici nu mai are rost sa incerc altceva.Cerealele Milupa ii plac si gata!
A avut o perioada cu rosu in gat si singura maancare pe care o accepta erau cerealele Milupa:erau caldute si moi si dulci!
Multumim Milupa ca a creat o masa asa de gustoasa si hranitoare pentru bebelusii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rada-bea spune:

de ce MILUPA????
cum nu am alaptat, si la nastere am avut cateva probleme cu Rada dupa mai multe dispute cu doctori,parinti.socri, am ajuns la concluzia ca Milupa ar fi cel mai indicat pt fetita mea fiind bogat in proteine si vitamine ne este foarte bine cu lapticul dar si cu cerealele pe care i le dau de la 4 luni, acum are 10 luni si 2 saptamani si este mare bautoare de lapte Milupa cu fructe si cereale cu biscuiti. ii plac la nebunie de aceea voi continua sa ii dau lapte si cereale Milupa.Cerealele i-au placut de la prima lingurita, nici nu statea in fund si ea manca cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerashh spune:

de ce am ales milupa?inca de cand am venit acasa din maternitate am ales lapticul milupa milumil de la nastere..pentru ca e cel mai bun dupa laptele matern,contine 13 vitamine(a,d3,e,k1,b1,b2,b3,b5,b6,acid folic,b12,viotina si vitamina c),ofera copilului o crestere sanaoasa,pe ambalaj scrie ca bebelusul isi va dubla greutatea pana la varsta de 6 luni,numai ca fetita mea adora atat de mult lapticul acesta incat in doar 3 luni si-a dublat greutatea...momentan este prea micuta pentru cereale desi cred ca si acum le-ar savura cu mare placere numai ca mamica este rea si mai lasa bebelu sa mai astepte o luna...dar cu siguranta vom incerca si cerealele milupa.acest lapte l-am ales intamplator,cand am dus fetita la un control de rutina doctora mi-a spus ca e ceamai buna alegere...pentru ca in general bebelusii au probleme cu digestia de la anumite tipuri de lapte praf,insa acesta este facut pe placul bebeilor,la ingerasul meu plansul inseamna vreau milupa ca in rest doarme non-stop.felicitari pentru ca ati creat pentru puisorii nostri un lucru atat de bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

De ce? Pentru sloganul:

"Cu laptic si cerealie, bebe mic masina are!"
Ha!

asa am ales Milupa si treaba este ca bebe le-a apreciat si consumat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanema spune:

buna ziua,
Milupa, a fost alegerea noastra de la venirea noastra acasa, de la maternitate, Ramonica noastra a baut in acea zi 60ml(formula 1), lucru care m-a mirat foarte mult la un copilut de numai 5 zile. A fost alegerea noastra si pentru faptul ca baietii surorii mele au mers pe aceeasi formula si sunt foate bine.
Am folosit deasemenea si variantele de cereale specifice virstei lui Ramo, de la 6 luni cind am inceput diversificarea, iar acum la virsta de 1 an , folosim cerealele pentru masa de dimineata, si formula de lapte ptr ultima masa din zi.
multumesc Milupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codite2 spune:

De la 4 luni bebelina noastra nu a mai crescut in greutate asa cum trebuia, iar medicul mi-a recomandat introducerea unei mese de cereale in alimentatie. Am ales cerealele Milupa deoarece sunt BIO si sunt foarte complexe (am ales varianta cu 7 cereale). Sunt foarte multumita de ele, iar Amaliei ii plac foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela1177 spune:

am ales milupa atat pentru baiatul meu care are acum 6 ani si voi alege cu siguranta si pentru fetita meacare se va naste in februarie tot milupa. Sunt practice sunt bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2003mihaela spune:

,,De ce am ales Milupa "

Am ales Milupa deoarece fetita mea la varsta de 3 ani a facut oreion si nu putea sa manance deoarece avea dureri mari la inghitit. Atunci pentru a-i asigura un complex de vitamine, contine 13 vitamine(a,d3,e,k1,b1,b2,b3,b5,b6,acid folic,b12,viotina si vitamina c) am considerat ca decat sa nu manance nimic mai bine Milupa . Chiar si acum la varsta de 10 ani am ramas fideli acestor cereale. La vestea ca va avea o surioara in luna aprilie ,fetita mea s-a gandit ca vor manca impreuna cerealele Milupa.

Mergi la inceput