De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonafr spune:

Prima data cand fiul meu a mancat cereale a fost la 5 luni si atunci a facut cunostinta cu cerealele BIO,cu fulgi de orez.Am ales cerealele Bio de la Milupa pentru ca provin din culturi agricole ecologice, în care nu s-au folosit îngr#259;#351;#259;minte chimice.Cerealele le-am combinat cu Milumil, lapticul lui preferat .Si acum mi-aduc aminte ce privire mirata a avut cand a luat prima lui inghititura si apoi a urmat un zambet strengar si nu s-a lasat pana nu a terminat toata portia.Acum,cand are 1 an de zile este tot la fel de innebunit dupa castronelul cu cereale Milupa cu musli si fructe.Seara si noaptea (inca mai mananca 4 biberoane pe noapte)trebuie neaparat sa-i pun in biberon si 2 masuri de Milupa Vise placute 7 cereale cu mere.Am incredere in produsele Milupa si le recomand cu toata inima bebelusilor mancaciosi ,dar si celor mofturosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocelana spune:

Am ales formulele de lapte Milupa inca de la 4 luni cand am inceput diversificare deoare consider ca sunt singurelke formule care con#355;in toate elementele nutri#355;ionale pentru a asigura o cre#351;tere rapid#259; #351;i armonioas#259; a bebelu#351;ului meu. Elementele constitutive din formula de lapte Milupa, fier, gr#259;simi, proteine, vitamine, minerale #351;i fibre sunt prezente in cantit#259;#355;i care asigur#259; cele mai importante beneficii pe termen lung pentru el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina21 spune:

Buna ziua tuturor !
Sa ne traiasca bebelusii si sa fie sanatosi si vigurosi !
Pe noi ne-a ales cerealele de la Milupa ! Produsele de la Milupa contin mai mult fier si mai multe vitamine necesare copiilor nostri pentru a avea o dieta bogata si echilibrata.
Noua ne plac cel mai mult cele cu orez si fructe de padure!
Pe noi ne-a ajutat si sfaturile pe care le citim pe site (gen:probleme in alimentatie si alergii, constipatia, refluxul, gazele bebelusului...).
Multumim Milupa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

De ce am ales MILUPA?simplu...pentru ca sunt Bio..pentru burtica Rebeccai si bio pentru psihicul meu



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_MS spune:

Am folosit Milupa la ambii copii (acum aproape 13 ani si acum 9 ani - Milumil 1) apoi cereale Milupa, diverse sortimente, pentru ca le placea foarte mult. Mai nou, ii cumpar mereu cereale BIO - 7 cereale nepoticii mele.
Multumim, Milupa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabis77 spune:

Buna . Fetitei mele Casiana am inceput sa ii dau cereale Milupa de la 4 luni . Ii placeau foarte mult . Acum adora Milupa Bio 7 cereale . Le cumparam cu placere pt ca stim ca sunt sanatoase si hranitoare. Felicitari Milupa pt toate produsele !!!!!!!!!!!! Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyc spune:

De ce am ales Milupa ? Simplu , pentru ca sunt cele mai bune . Contin cereale integrale , imbogatite cu vitamine si minerale , au gust placut , sunt usor de preparat , nu fac cocoloase , ca alte cereale . Preferatele baietelului meu sunt Milupa Vise Placute Multicereale cu fructe . Multumim Milupa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rekaalina spune:

Am ales Milupa pentru ca:
1.nu am avut lapte matern
2.medicul pediadru la recomandat
3.odata ajunsa acasa de la spital cu bebelina flamanda nestiind ce lapte praf sa aleg mi-am amintit ce mi-a zis pediatrul in spital si m-am dus la farmacie sa-l iau ca sa-mi hranesc iubita.
4.a fost si este pe placul iubitei mele
5.asigura suportul necesar de fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeana spune:

Pentru ca le-a ales bebe de pe raft :)
Se poate sa fi contribuit si faptul ca erau la nivelul caruciorului si a fost usor sa le aleaga. Dar pana acum am fost multumiti si inca nu am cautat si alte firme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanita spune:

am ales cerealele Milupa pentru ca sunt ideale pentru copilul meu!contin fier, deci previn o eventuala anemie, au gust bun si diferite gusturi, pentru cei mai mofturosi copii, si asigura e crestere armonioasa!

Mergi la inceput