De ce am ales cerealele Milupa

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAGEO spune:

Buna ziua! acesta este primul mesaj pe care il scriu in acest forum,pentru ca sunt f multumita de produsele Milupa si trebuie neaparat sa va impartasesc si voua. Fetita mea de 4 luni si 3 saptamani acum, foloseste de mica ceaiul de fenicul de la Milupa,apoi a baut Milumil de la 2 saptamani, pt ca era mult mai potrivit si mai usor de digerat pt ea, decat cel din maternitate (eu din pacate nu am putut sa o alaptez mai deloc), iar de la 4 luni a mancat cerealele cu orez si porumb, cam singura varianta fara gluten de pe piata. Prima data le-a folosit de nevoie, pt ca trebuia sa ia niste medicamente, granule si nu puteam sa-i dau altceva solid la 4 luni, decat cereale...pe care le-a mancat f frumos si i-au placut f tare, deschidea gurita mai repede decat reuseam eu sa-i dau.Un pic mai tarziu, i-am pus si in laptele de seara 2-3 lingurite de cereale si cu ajutorul lor, ingerasul meu doarme de la 9-10 seara pana la ora 5 dimineata; altfel se trezea din ora in ora si bea la ceai , pana la o ora acceptabila de masa in cadrul noptii, adik minim 4. Si ca sa incheiem, mamica si cu mancacioasa cea mica recomanda tuturor bebelusilor produsele Milupa, mai ales cerealele pt ca sunt cele mai potrivite pt inceperea diversificarii, nu au gluten, sunt si in varianta Bio, au o gama variata de sortimente si sunt pe placul bebeilor si a buzunarului parintilor!! Numai bine si...pofta buna la cereale!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_tudor spune:

Experientele cu cerealele Milupa au inceput in urma cu 2 luni si jumatate, si spun experiente DEOARECE chiar au fost mai multe. Am ajuns pentru prima data in fata raftului cu multe cereale si habar nu aveam ce sa aleg , erau asa de multe,... se fac cu apa? , se fac cu lapte? am ales in cele din urma Cereale fara lapte cu orez si vanilie, le-am considerat cele mai potrivite, erau pt. varsta de 4 luni, erau fara gluten, aveau si 12 vitamine...zic "brici pe astea le luam". Ajunsi acasa le prepar si le papa flacaul meu ca un hapsan in 5 minute, ditamai portia , acuma zic "sa vezi ce o sa-l doara burtica!"erau dulci si bune, il cred si eu, nici nu apucam sa-i bag in gurita lingura ca iarasi o deschidea, pe cuvant zici ca pierdea trenul si se grabea tare tare.
Apoi ce m-am gandit i-a sa i le amestec cu un mar si biscuite, Experienta asta a fost si mai reusita, le-a papat ca un om normal, isi exprima placerea prin "mmmmm"...si de atunci experientele de combinatii continua cu alte tipuri de cereale cum ar fi Cereale fara lapte Multicereale, ...ca na ..acum am crescut si putem sa le diversificam.Dar cele mai mult pana acum ne-au placut Milupa Vise placute cu pere - pe acestea le-am combinat cu Dovleac dintrala portocaliu..., au fost Delicioasee.
O ZI FRUMOASA! SI COPII SANATOSI SI FERICITI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza21 spune:

Deoarece am nascut un baietel de 4200g,iar lapticul meu nu a fost suficient de la nastere, am fost nevoita sa ii dau in completare lapte praf, prima alegere fiind Milupa Aptamil cu immunofortis, la recomandarea medicului neonatolog. S-a dovedit a fi alegerea potrivita. De la 4 luni,cand deja incheiasem alaptatul si micutul nu se mai satura doar cu laptic,am introdus cerealele Milupa cu mere din prima etapa. Le-am ales pentru ca citisem anterior pe internet ca cerealele fara lapte Milupa contin multe vitamine,dar in principal fier si vitamina c,copilul meu fiind anemic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savuflori86 spune:

Noi folosim cerealele milupa de la 4 luni . Printesica noastra le adoara si suntem foarte multumiti ca le mananca cu placere si sunt foarte sanatoase . Multumim milupa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danageodoiu spune:

In cazul fetitei mele care este berbec si are acum 11 luni se pare ca ea alege ce-i place si ei ii plac cerealele Milupa.
Desi initial am incercat si alte marci, nu le-a mancat cu placere, mai exact le manca cu gura inchisa, eu reusind sa-i bag printre buze lingurita in acelasi timp in care ii aratam diverse jucarele sau faceam diverse giumbuslucuri (stim ca nu e bine asa teoretic, dar stiti si voi ca in practica te invata nevoia).
Ea este probabil mai pretentioasa la produsele ce contin lapte praf si pentru ca am alaptat-o exclusiv pana la 6 luni si inca ii place laptele meu. Sunt sigura ca e dificil sa se imite gustul laptelui de mama, pe care copiii alaptati il prefera si care din pacate sunt mai sclifositi la mancarica.
Mi-a spus o prietena sa incerc Milupa vise placute, care fetitei ei i-au placut cel mai mult.
Asa am facut si a fost un succes! De atunci am mai incercat si altele cu lapte si m-a bucurat ca am gasit si cereale bio fara lapte pe care le adaugam la piureul de fructe.
Cel mai mult ne-am distrat cand i-am dat Primele mele bucatele, pe care incearca sa le mestece, pentru ca au fulgi mai mari de cereale si nu le poate inghiti direct. E un exercitiu foarte bun de mestecat si e asa draguta cand mesteca cu dintisorii din fata!!!
Asta este experienta noastra cu cerealele si va continua si de acum incolo!
Dana, mama Siminicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisse.2005 spune:

Prima mea fetita care acum are aproape 6 ani a crescut tot cu milupa intai lapte( de la 3 luni) si apoi diversificarea cu cereale(tot milupa) si alte lucruri iar acum cea de-a doua era normal sa creasca tot cu milupa deoarece am fost foarte multumita de aceste produse de la cea mare.copii mei cresc mari si frumosi cu aceste produse care contin vitamine si toate substante de care cei mici au nevoie pentru a se dezvolta bine intr-o lume care este din ce in ce mai chimica. Va doresc copii frumosi si sanatosi si sa creasca mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns berbecutz spune:

A refuzat lapticul pe care-l foloseam inainte si...am trecut la Milupa 1 avand in vedere ca-l recomanda mult si pediatrii si mamicile de bebelusi. Acum mancam cu muuulta pofta si se vede la cantar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cyucy spune:

"Concursul se va desfasura incepand cu data de 10 ianuarie 2011 si se va incheia la data 27 februarie 2011. Inscrierile in concurs se vor opri la data 26 februarie 2011. Orice participant care incerca sa se inscrie dupa aceasta data nu va fi luat in considerare.

Castigatorii vor fi anuntati pe data de 27 februarie 2011. "

asteptam sa felicitam castigatorii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisse.2005 spune:

si castigatorii unde sunt afisati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cyucy spune:

inca nu s-au stabilit castigatorii?

Mergi la inceput