Ghiocei de Martie-Aprilie***290***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Tare greu... le-am citit de 10 ori, initial toate raspunsurile aratau cam la fel... abia am ales cate-o "cea mai" (in fine, pe-alocuri au ramas "cele")

- tufata cea mai prietenoasa : Anaan

- tufata cea mai buna naratoare: Simplyana

- tufata cea mai plina de umor: Ilinca

- tufata cea mai saritoare (in sensul mereu gata sa sara cu o informatie, cu un link, cu o experientza de viatza care te-ar putea ajuta, mereu atenta sa ajute la rezolvarea unei probleme;): Novus

- tufata cea mai corecta (adica nepartinitoare, nu tine niciodata cont de simpatii sau antipatii, e "politically correct" ): Anaan

- tufata cea mai funny (ne amuza, destinde atmosfera, ne face "sa ne radem"-si nu pe picioare:))): Ilinca

- tufata cea mai "iubibila" (te face s-o indragesti, e un fel de "the next door girl"): Monnvas

- tufata cea mai pacifista (ii plac linistea si armonia, incearca sa impace cand se aprind spiritele): Anaan

- tufata cu care as bea oricand o bere: Monnvas, Anaan, Novus, Simplyana, Pisik, Oli, Cativ, Gaza. Aici kiar nu pot sa ma limitez la o bere... o nominalizare voiam sa zic.

- tufata cu care as merge la shopping: Novus, Gaza, Pisik. Si la shopping e bine de mers in mai multi (mai multe adik)

- tufata cu care as povesti cate-n luna si-n stele: cu fetele de la bere.

- tufata la care i-as incredintza un secret: Anaan

- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie: Monnvas, Gaza.

- tufata cu care as deschide o afacere: Aris, Novus

- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima"): Gaza, clar facem ekipa buna.

- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul: nu stiu... se baga cineva?

- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie: Novus, Monnvas

- tufata cea mai surprinzatoare: anca_nicolae

- tufata cel mai greu de „citit”: Cred ca io dupa cat vaz ca se mira lumea de mine dupa ce ma vede.

- tufata cu care as merge in calatorie in jurul lumii: Aris

- tufata care pune punctul pe "i": Bianca

- tufata pe care mi-as dori-o de partea mea intr-o disputa: Novus

- tufata pe care am perceput-o ca "neinteresanta" la inceputurile odiseei si care ne-a schimbat parerea intre timp: nu stiu...

- cea mai conservatoare forumista: kea

- cea mai nonconformista: bianca, chatonel

- tufata cu postarile cele mai pline de talc: Monnvas


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Am bagat pitica la negocieri de nani cu tati asa ca vin si eu cu nominalizarile:

- tufata cea mai "prietenoasa" : Novus
- tufata cea mai buna naratoare: Symply, Pisigri
- tufata cea mai plina de umor: Ilinca, Monnvas, Annan
- tufata cea mai saritoare (in sensul mereu gata sa sara cu o informatie, cu un link, cu o experientza de viatza care te-ar putea ajuta, mereu atenta sa ajute la rezolvarea unei probleme;):M-monique
- tufata cea mai corecta (adica nepartinitoare, nu tine niciodata cont de simpatii sau antipatii, e "politically correct" ): Dyanna
- tufata cea mai funny (ne amuza, destinde atmosfera, ne face "sa ne radem"-si nu pe picioare:))): Ilinca, Annan
- tufata cea mai "iubibila" (te face s-o indragesti, e un fel de "the next door girl"): Anann, Pisk
- tufata cea mai pacifista (ii place linistea si armonia, incearca sa impace cand se aprind spiritele): Anann
- tufata cu care as bea oricand o bere: Bianca, Gazza, Ela, Novus, Oli, Ina, Ilinca,
- tufata cu care as merge la shopping: Ina, Oli
- tufata cu care as povesti cate-n luna si-n stele: Gazza, Pisik
- tufata la care i-as incredintza un secret etc.: Gazza
- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie: Dyanna
- tufata cu care as deschide o afacere: Aris, Ina
- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima"): Monnvas
- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul: Ina
- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie: Novus
- tufata cea mai surprinzatoare: Aici nu stiu
- tufata cu care as merge in calatorie in jurul lumii: Uali
- tufata care pune punctul pe "i" - Novus, Ela, Pisigri
- tufata pe care mi-as dori-o de partea mea intr-o disputa: Ilinca
- tufata pe care am perceput-o ca "neinteresanta" la inceputurile odiseei si care ne-a schimbat parerea intre timp - Aici iar nu stiu
- cea mai conservatoare forumista - Floric
- cea mai nonconformista - Bianca
- cea mai "greu de citit" (de nepatruns dincolo de cuvinte, adica)- zic pas si aic
- tufata cu postarile cele mai pline de talc: Monnvas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

S-a culcat printesa asa ca imi fac repede tema cu toate ca am cateva tufete in cap la fiecare nominalizare de nu stiu ce ma fac

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul: nu stiu... se baga cineva?



Eu: scurt de tot, platinat si o suvita luuunga la spate...Asa-i ca nu ma mai iei cu tine la bere?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dupa ce m-am straduit, m-am declarat invinsa. Nu pot neam sa ma apuc de lista asta, sorry. Nu pot sa aleg la nici o categorie o singura persoana. Si mai rau decit atit, sint sigura ca daca m-as apuca de nominalizat,mi-as da apoi palme ca am uitat pe cineva.

La intrebarile voastre din seria mamicelo-schimbarilor am tot vrut sa raspund dar m-am intristat de fiecare data.
Da, sint mai delasatoare in ceea ce ma priveste, nu pt ca mi-ar fi lene sau pt ca as considera ca e prea putin important, cit din cauza ca nu am timp. Putinul pe care il am, il investesc in lucruri care imi fac o reala placere. Da, m-as simti mai bine daca as face zilnic gimnastica acasa, daca as tine o dieta, daca m-as machia zilnic. Dar gimnastica de acasa degenereaza in tavaleli cu Pisilinca, dieta se duce pe apa simbetei ca tot gust ca sa ii fac pofta copchilului mofturos si slabanog, machiatul se intimpla in lupta dreapta pentru "ustensile" si tot asa.
Nu cred ca am devenit mai rea, am devenit mai hotarita si mai dispusa sa imi exprim punctul de vedere cind e vorba de lucruri care afecteaza in vreun fel copilul.
Da, viata de cuplu a fost afectata serios; nu as spune ca in rau, dar s-a schimbat tare. Noi eram aia care aveam perioade de saptamini in sir de iesit seara de seara cu diferiti amici, sa bem pina dimineata vodka cu bere sau alte combinatii de-astea; ajungeam acasa, scoteam ciinele la plimbare si de destule ori ne puneam pe hitza-hitza prin toata casa....ce mai stil de "studenti" sau de burlaci. Cind ni se punea pata o tuleam cu cortul, ba la munte, ba la pescuit; cind era de vreun concert, tup in masina/avion si la drum. Eram unul pentru celalalt, petreceam tot timpul impreuna, noi nu am iesit niciodata separat, fiecare cu prietenii lui, ci ieseam mereu amindoi. Eiiii....acu o-ntarcat balaia. Prietenii nostri via huzband fie sint burlaci, fie au copii marisori, deci nu mai au treaba cu bebeluseala. Prietenii mei ori nu au copii inca, ori au copii mici de tot. Noi nu prea avem cu cine o lasa pe asta mica, sa iesim si noi; de cind o avem, am lipsit mai mult de acasa cind cu intarcatul si la o cumatrie. Si colac peste pupaza, si patul conjugal e ocupat de bestiutza care doarme de-a curmezisul. Asa ca viata noastra antE-bebe a fost serios zdruncinata; ne-am adaptat si ne place rolul de parinti, da din cind in cind tare-am mai copilari oleaca...

Si nu, nu cred ca am putea reveni vreodata la ce am fost inainte de Ilinca. Si asta imi stirneste un fel de nostalgie duioasa, cam cum ma simt cind ma gindesc la vremurile cind aveam 16 ani...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ANAAN, milioane de pupici pentru Dei-Dei. Ce copil cuminte. Sa te mai aud ca il compari cu zgatia mea. Desi te pomeni ca si ea mi-ar putea face o asa surpriza

MADA si eu ma bag sa iti schimb look-ul, dar nu sunt asa radicala ca ANAAN, ca io vreau cu tine la bere. Io te-as tunde si ti-as schimba putin culoarea, te-as face culoarea mierii mai inchise.
Na, o sa zici ca nu te placem asa cum esti, ceea ce nu e adevarat da daca ai intrebat, noi ne-am lasat frau liber imaginatiei

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anaan ce intelegator este Dei-Dei Multi pupici si de la mine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Eu vreau sa-mi spuneti ce sa fac sa fiu si eu Facebook-ista ca asa nu se mmai poate !!

Anaan, multi pupici lui Andei

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Hahaha Novus, si eu dupa ce am blestemat bine reteaua asta de socializare, din acelasi motiv: care mai de care ma trimitea sa vad poze pe feisbuc draga doamne, mi-am tras cont... Si acuma rid de mine toti prietenii ca m-am lasat corupta :D



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Iaca vin si io cu raspunsurile:

- tufata cea mai "prietenoasa" : ayla, petrean, pisigri, monvas, maria-k
- tufata cea mai buna naratoare:pisigri, simplyana, anca
- tufata cea mai plina de umor:ilinka, ilinca, ilink
- tufata cea mai saritoare (in sensul mereu gata sa sara cu o informatie, cu un link, cu o experientza de viatza care te-ar putea ajuta, mereu atenta sa ajute la rezolvarea unei probleme;):
- tufata cea mai corecta (adica nepartinitoare, nu tine niciodata cont de simpatii sau antipatii, e "politically correct" ):
- tufata cea mai funny (ne amuza, destinde atmosfera, ne face "sa ne radem"-si nu pe picioare:))):ilinca
- tufata cea mai "iubibila" (te face s-o indragesti, e un fel de "the next door girl"):oliska, uali,ayla, leloo, anamariame
- tufata cea mai pacifista (ii place linistea si armonia, incearca sa impace cand se aprind spiritele):pisigri
- tufata cu care as bea oricand o bere:adyris
- tufata cu care as merge la shopping:
- tufata cu care as povesti cate-n luna si-n stele:cu voi toate
- tufata la care i-as incredintza un secret etc.:nimeni
- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie:
- tufata cu care as deschide o afacere:
- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima"):
- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul:depinde de ideea de tunsoare
- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie:nu stiu, nu cred ca as suna pe nimeni de aici... adica in caz de pb de sanatate as suna la medic, ori la prieteni medici
- tufata cea mai surprinzatoare:anca, gianina
- tufata cu care as merge in calatorie in jurul lumii:cu toate fetele
- tufata care pune punctul pe "i": pisigri, ilinca, andiaroro
- tufata pe care mi-as dori-o de partea mea intr-o disputa:pe nimeni
- tufata pe care am perceput-o ca "neinteresanta" la inceputurile odiseei si care ne-a schimbat parerea intre timp: -
- cea mai conservatoare forumista: floric, gigelica
- cea mai nonconformista: anca
- cea mai "greu de citit" (de nepatruns dincolo de cuvinte, adica): -
- tufata cu postarile cele mai pline de talc: nu stiu, sint prea multe nume care imi vin in cap

editai ca sa subliniez raspunsurile, sa fie mai usor de citit, nu am schimbat nik.

Mergi la inceput