Ghiocei de Martie-Aprilie***290***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Abia am terminat de citit capitolul trecut, trebuie sa iau o pauza
Adyris, Keutu cand a vomitat(un singur episod) a avut rosu in gat. Nu m-am prins pt ca manca, nu-i curgea nasul, nu tusea, nu dadea nici un semn ca ceva ar fi in neregula. Abia peste vreo 2 zile parca a avut si o stare subfebrila si ne-am dus la dr.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ioi, Simply, admiratie eterna! Ai reusit sa nominalizezi cate una bucata tufata, eu am constatat ca nu-s de nicio treaba, sa aleg cate una pentru fiecare categorie imi depaseste capacitatile!

Olga, unde ai vazut poze cu fundul lui Ian?...vreau si euuu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Hai sa va povestesc o intamplare de azi: pe la 2 o las pe tanti sa plece acasa, zicandu-mi ca dragalesc eu Gulia si ne culcam amandoi de amiaza ca boierii. Gulia nu a vrut sa se culce si atunci ne-am mai jucat o tura, in speranta ca obosesc inamicul. La 14.30 suna telefonul, era tatal a doi copii care vin la meditatii, spunandu-mi ca sunt la poarta. Eu uitasem total de ei, crezand ca o sa apara doar de saptamana viitoare. Tatal lor ii aduce cu masina ( ei sunt din alta localitate) si, cat sunt ei la ore, merge la cumparaturi. Deci, de trimis acasa n-aveam unde sa-i trimit, Andrei nu dormea si n-aveam cu cine sa-l las...complicat. Le cer scuze copiilor, le zic ca Andrei o sa misune pe langa noi. A stat cuminte la picioarele mele ca un catel, apoi a plecat in camera lui: m-am dus, i-am pus un dvd si i-am zis: "- Dei-dei, te rog sa fii cuminte,mama are treaba!" si l-am lasat acolo cu usa deschisa. Dupa cinci minute m-am dus sa vad ce face: dormea foarte linistit. Asa mi-a fost de drag de el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ioi, Simply, admiratie eterna! Ai reusit sa nominalizezi cate una bucata tufata, eu am constatat ca nu-s de nicio treaba, sa aleg cate una pentru fiecare categorie imi depaseste capacitatile!

Olga, unde ai vazut poze cu fundul lui Ian?...vreau si euuu!


Da si eu am admirat-o pe Simply pt asta

Pe Facebook sunt poze titi cu Gina, Ian, Jumbo si nu numai

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Am inceput acest mesaj pe la 19, dar am plecat si nu am mai apucat sa il termin. Ziceam ca imi ling ranile ca nu fusesem nominalizata de nimeni , sa vedem daca s-a mai schimbat situatiunea intre timp

Iata nominalizarile mele. La multe categorii am mai multe fete pt ca pur si simplu asta simt fata de ele.

- tufata cea mai "prietenoasa" : NOVUS
- tufata cea mai buna naratoare: GAZA, MONNVAS
- tufata cea mai plina de umor: ILINCA, MONNVAS
- tufata cea mai saritoare (in sensul mereu gata sa sara cu o informatie, cu un link, cu o experientza de viatza care te-ar putea ajuta, mereu atenta sa ajute la rezolvarea unei probleme;): vreau sa fiu obiectiva. Eu consider ca atat cat a fost activa AYLA ne-a dat mereu link-uri utile si a raspuns mereu intrebarilor noastre
- tufata cea mai corecta (adica nepartinitoare, nu tine niciodata cont de simpatii sau antipatii, e "politically correct" ): NU STIU
- tufata cea mai funny (ne amuza, destinde atmosfera, ne face "sa ne radem"-si nu pe picioare:))): ILINCA, MONNVAS
- tufata cea mai "iubibila" (te face s-o indragesti, e un fel de "the next door girl"): ANAAN
- tufata cea mai pacifista (ii place linistea si armonia, incearca sa impace cand se aprind spiritele): ANAAN
- tufata cu care as bea oricand o bere: GAZA, NOVUS, DENISAMADA, OLI, ANAAN, SABY
- tufata cu care as merge la shopping: NOVUS, GAZA, OLI
- tufata cu care as povesti cate-n luna si-n stele: GAZA, ANAAN, NOVUS, OLI
- tufata la care i-as incredintza un secret etc.: GAZA
- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie: NOVUS, GAZA, ANAAN
- tufata cu care as deschide o afacere: NU STIU
- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima"): MONNVAS (prietenii stiu de ce), GAZA
- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul: OLI
- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie: ANAAN, NOVUS, GAZA
- tufata cea mai surprinzatoare: LEELOO
- tufata cu care as merge in calatorie in jurul lumii: NOVUS, ANAAN, GAZA
- tufata care pune punctul pe "i" - NOVUS, ELA, ILINCA, PISIGRI
- tufata pe care mi-as dori-o de partea mea intr-o disputa: NU STIU
- tufata pe care am perceput-o ca "neinteresanta" la inceputurile odiseei si care ne-a schimbat parerea intre timp - Sunt mai multe, chiar nu imi vine niciuna in minte
- cea mai conservatoare forumista - KEA
- cea mai nonconformista - BIANCA
- cea mai "greu de citit" (de nepatruns dincolo de cuvinte, adica) - INAPREDA mi s-a parut asa la inceput, acum mi-am schimbat parerea
- tufata cu postarile cele mai pline de talc: MONNVAS, PISIGRI, NOVUS

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

OAU, am vazut Vitamina pe schiuri! Cand i-oi spune lui Pisic o sa vrea si el sa o ia pe fi-sa la ski. Cred totusi ca ramanem intelesi pt la anu

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tufetili,
Am vazut ca v-ati pus pe treaba cu lista si nominalizari si trebi de-astea grele. Da io am o curiozitate: cine numara voturile?? :D



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Io's nominalizata mai mult la bere! Hac!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Supeeeeeeeeeer copil cuminte Dei-Dei; pai cum sa nu-l pupacesti?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Da, Simplyana merita o nominalizare separat; pina acum, e cistigatoare, clar!



Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput